Novinky ze světa Apple - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Novinky ze světa Apple

23. srpna 2013, 07.30 | Apple je bez debat jednou z nejvýznamnějších technologických společností na světě. I proto neuplyne jediný týden bez toho, aby se ve světě Apple a jeho produktů nestalo něco nového a zajímavého. Stručný přehled novinek a vybraných událostí pro vás ve speciálním článku přinášíme každý pátek brzy ráno, ať si máte k ranní kávě co přečíst.

Apple do konce září vyrobí 5.2 milionů iPhone 5S a 8.4 milionů iPhone 5C

Nový, levnější a zatím oficiálně nepotvrzený iPhone 5C, o kterém jsme vás podrobné informovali ve včerejším tematickém článku, minimálně v tomto čtvrtletní obchodně překoná iPhone 5C. Alespoň to tvrdí Ming-Chi Kuo, analytik společnosti KGI Securitites, podle které je na vině především pomalu se rozbíhající výroba iPhone 5S. Zatímco iPhone 5C má obsahovat víceméně stejné komponenty jako iPhone 5 a jeho výroba je tedy bezproblémová, iPhone 5S trápí výroba čtečky otisků prstů, kterou by měl obsahovat.

 

 

Opakovat by se ovšem neměl scénář iPadu Mini, který od svého uvedení v listopadu loňského roku neustále dosahuje lepších prodejních výsledků, než „plnohodnotný“ iPad s Retina displejem. Podle názoru Ming-Chi Kuo plánuje společnost Apple od října do prosince vyrobit na 28 milionů iPhone 5S a „pouhých“ 18.7 milionů iPhone 5C, čímž o svou krátkodobou prodejní dominanci iPhone 5C opět rychle přijde.

 

Ostatně je i v zájmu samotného Apple, aby tím nejprodávanějším telefonem v nabídce zůstal iPhone 5S a to především vzhledem k jeho vyšší ceně a tím pádem i ziskovosti z jednoho kusu.

 

Parallels Desktop 9 bude k dispozici už počátkem září

Novou verzi populárního virtualizačního nástroje Parallels Dekstop by mělo být možné zakoupit už od 5. září. Alespoň to nasvědčují informace, které unikly z emailové komunikace s některými maloobchodními prodejci. Všichni zákazníci, kteří si současnou verzi Parallels Desktop 8 koupí od dneška až do 31. srpna by údajně získají nárok na bezplatný upgrade na verzi 9.

 

Podle neoficiálních informací přinese Parallels Desktop 9 několik zásadních novinek, především pak:

 

  • jednodušší kopírování souborů mezi systémy prostřednictvím CTRL+C a CTRL+V;

  • upravený režim Koherence, který umožňuje spouštět Windows aplikace přímo v prostředí OS X;

  • širší možnosti optimalizace klávesových zkratek;

  • jednodušší instalaci Windows na počítačích bez optické mechaniky.

 

Mimo to bude Parallels Dekstop 9 plně optimalizovaná pro práci v rámci OS X Mavericks a lze tak očekávat rychlejší a efektivnější chod, než v případě starších verzí.

 

Optimální cena iPhone 5C vzešla z ankety mezi lidmi

486 dolarů, tedy zhruba 9 300 Kč, by měl stát připravovaný levnější iPhone 5C. Cena měla údajně vzniknout rozsáhlým průzkumem čínského trhu, v rámci kterého vyšla úroveň 486 dolarů jako místo, kde se protínají názory respondentů na přijatelnost a předraženost ceny produktu. Průzkumu se v několika čínských městech zúčastnilo na 2 000 respondentů z řad majitelů chytrých telefonů.

 

 

Pokud společnost Apple v průběhu září skutečně uvede levnější model označovaný jako iPhone 5C, mohlo by se jít podařit zvýšit svůj podíl na čínském trhu až o 13 procentních bodů na celkem 36 %. Zisk Apple by šel na úkor především tradičních výrobců zařízení s operačním systémem Android, v případě Číny tedy hlavně HTC a Samsungu.

 

 

Aplikace YouTube pro iOS konečně podporuje multitasking

Dlouho očekávané přidání multitaskingu v aplikaci YouTube je konečně realitou. Aktualizovaná aplikace YouTube verze 2.0 je v App Store k dispozici ke stažení už od středy.

 

Hlavní výhodou je tak možnost sledovat přehrávané video a současně procházet další obsah YouTube. Pro aktivaci funkce stačí přehrávané video stáhnout směrem ke spodnímu okraji obrazovky. Video se následně zobrazí ve zmenšeném okně, které se vznáší nad zbytkem obrazovky, se kterou je možné normálně pracovat. Dvojité kliknutí na zmenšené okno jej opět aktivuje, přetáhnutí zleva doprava naopak zavře. Funkce funguje jak v horizontálním, tak ve vertikálním režimu zobrazení.

 

Aktualizovanou verzi aplikace ve velikosti zhruba 15.5 MB je možné stahovat přímo z App Store.

 

 

Zapomněli jsme na něco? Chtěli byste o dění kolem společnosti Apple vědět víc? Napište nám do diskuze.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: