Nová verze Google+ pro iOS přináší Hangouts a podporu Google Drive - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nová verze Google+ pro iOS přináší Hangouts a podporu Google Drive

19. srpna 2013, 11.45 | Společnost Google koncem minulého týdne uvolnila do App Store novou verzi své Google+ aplikace pro systém iOS. Nová verze 5.4.0 obsahuje několik zásadních novinek, jako je výměna integrované služby Messenger za Hangouts nebo podpora pro práci s úložištěm Google Drive. Google tak pokračujte v trendu konsolidace vlastních mobilních aplikací dostupných pro iOS.

Sociální síť Google+ sice v kontextu svého oboru nemá zrovna moc uživatelů (z nichž pravděpodobně ještě méně používá iOS), společnost Google se přesto snaží a Google+ neustále aktualizuje. Nejaktuálněji se vylepšení dočkala verze pro mobilní operační systém iOS.

 

První výraznou změnou je odebrání současné služby Messenger a její nahrazení tedy cross-platformním komunikačním nástrojem Hangouts. Ten obsahuje funkce tří dříve samostatně dostupných aplikací, tedy Google Talk, Messenger a samotného nástroje pro video chat Hangout. Uživatelé si mohou svou dosavadní komunikaci prostřednictvím Messengeru stáhnout prostřednictvím služby Takeout.

 

Nová verze Google+ obsahuje také napojení na Google Drive. To umožní uživatelům jednodušší prohlížení, úpravy a sdílení fotografií uložených v rámci této cloudové služby. Na rozdíl od Messegeru bude ovšem Google Drive i nadále dostupná jako samostatná aplikace.

 

Rozporuplný Google+

Google+, co do počtu aktivních uživatelů, určitě nepatří mezi oblíbené destinace uživatelů internetu. Podle oficiálních statistik sice tato „mladá“ sociální síť spravuje zhruba 500 milionů registrovaných uživatelů, v květnu 2013 bylo ovšem aktivních pouhých 235 milionů z nich. Připomeňme si, že největší sociální síť Facebook ve stejném období obhospodařovala zhruba 1.15 miliardy aktivních uživatelských profilů, tedy téměř pětinásobek Google+.

 

I přes pravděpodobně za očekáváním zaostávajícími výsledky společnost Google skomírající Google+ dále drží při životě a stále ve větší míře jej integruje do svých služeb. Aktualizovaná verze Google+ pro iOS je toho jasným příkladem.

 

Z dlouhodobého hlediska se ovšem Google+ zdá být pro Google zajímavým krokem. Nejrozšířenější Facebook sice asi nikdy nepřekoná, rozhodně ale obsahuje potenciál pro zajímavé rozšíření a prohloubení hlavního byznysu společnosti Google, tedy prodej reklamního prostoru. Osobní údaje, které o sobě uživatelé sociálních sítí uvádí, představují jeden z nejlepších dnes dostupných zdrojů informací pro maximální personalizaci reklamních sdělení. A v tomto kontextu je i „pouhých“ 235 milionů uživatelů velmi zajímavou cílovou skupinou.

 

 

Používáte Google+ nebo tuto sociální síť považujete za mrtvou? Podělte se s námi o váš názor v diskuzi.

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: