Představení nového iPhone se blíží. Díl 1: Očekávat se dá mnoho - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Představení nového iPhone se blíží. Díl 1: Očekávat se dá mnoho

21. srpna 2013, 11.45 | Pomalu se blížící konec letních prázdnin přináší mnoho věcí. Vedle záplavy natěšených prvňáčků s novou aktovkou, značně nespokojených všech ostatních školou povinných a vytouženého návratu neprázdninových, tj. normálních jízdních řádů nás čeká i něco pozitivního - v následujících měsících se můžeme těšit na představení množství novinek společnosti Apple vedle nové generace iPadu (Mini), nových MacBooků Pro, OS X Mavericks a dalšího je to především uvedení nové generace vlajkové lodi značky Apple, tedy chytrého telefonu iPhone. V krátké sérii článků pro vás shrneme všechny zásadní dohady a očekávání, které se ohledně uvedení nového iPhone objevují.

Nový iPhone bude představen už 10. září

Jak jsme vás už informovali v přehledu novinek v minulém týdnu, nová generace chytrého telefonu iPhone by měla být oficiálně představena na konferenci pořádané už za necelé tři týdny. Apple tradičně pořádání konference zatím nepotvrdil a můžeme se tak jen dohadovat, jestli dojde na představení i jiných zařízení, než jen nové generace chytrého telefonu iPhone. Na podzim Apple obvykle představuje také nové generace multimediálních přehrávačů rodiny iPod.

 

Připomeňme si, že obsah blížících se konferencí je často možné vyčíst z kreativních pozvánek, který Apple rozesílá novinářům a partnerům. Například pozvánka na 12. září loňského roku dala jasně najevo, že tentokrát půjde především o novou generaci iPhone. Ještě dál pak Apple zašel v případě iPadu 3, kdy už ze samotné pozvánky bylo možné poznat, že nový iPad bude mít výrazně vyšší rozlišení.

 

         

 

iPhone 5S, ne iPhone 6

Obecně se předpokládá, že po vzoru předchozích generací bude nový model označen jako iPhone 5S a bude tak pouze vylepšenou variantou iPhone 5. Lze tak očekávat, že hlavní rozdíl oproti iPhone 5 bude tradičně spočívat ve výkonnějším procesoru, baterii s větší kapacitou a možná také kvalitnějším displeji.

 

Ne telefon, ale telefony

iPhone 5S by ale údajně neměl být jediným modelem, který Apple 10. září představí. Spolu s plnohodnotným iPhonem by světlo světa měla spatřit také odlehčená verze, zatím označovaná jako iPhone 5C.

 

iPhone 5C by podle současných očekávání měl být vybaven hůře, než plnohodnotný iPhone 5S a to zhruba na úrovni iPhone 5. Tělo přístroje také nebude vyrobeno z kovu, ale z různobarevných plastů tak, jako to mají levnější přístroje postavené na operačních systémech Android a Windows Phone. Méně kvalitní zpracování a pravděpodobně horší hardwarovou výbavu bude reflektovat nižší cena, která by se údajně měla pohybovat okolo 486 dolarů, tedy zhruba 9 300 Kč. Základní 16 GB verze přitom startuje na 649 dolarech, tedy necelých 12 500 Kč.

 

So se zařazení do nabídky týká, iPhone 5C by měl zcela nahradit v současnosti prodávaný iPhone 5. Z nabídky by údajně měl zmizet také základní iPhone 4, přičemž iPhone 4S by se v nezměněné podobě měl udržet i nadále.

 

 

Na trhu 20. září

Apple také neustále zkracuje období mezi představením nového iPhone a jeho uvedením na trh. Podle informací japonského serveru Nikkei by se iPhone 5S i iPhone 5C měl na japonském trhu začít prodávat už 20. září, tedy pouhých 10 dnů po předpokládaném oficiálním představení. Lze předpokládat, že Japonsko bude spolu s Kanadou, Německem, USA, Velkou Británií a dalšími tvořit první vlnu zemí, ve kterých budou nové iPhony uvedeny. Je tak pravděpodobné, že v České republice bychom se nových iPhonů mohli dočkat v rámci  druhé nebo třetí vlny uvedení, tedy ve druhé polovině října.

 

Pravděpodobně se už vyrábí

Nejen neoficiální fotografie nasvědčují tomu, že produkce nové generace chytrého telefonu iPhone se už rozběhla. Je to přitom poměrně logické – do představení chybí necelé tři týdny a na trh má být telefon uveden pouhých 10 dnů po představení. Poptávka po iPhone je navíc tradičně nejsilnější jednak kolem Vánoc a jednak právě v momentě uvedení na trh.

 

 

Připomeňme si, že iPhone 5 si po jeho představení objednalo na 2 miliony zákazníků. Dalších 5 milionů kusů se jen na území USA prodalo během prvních dvou dnů od uvedení do prodeje. Podle serveru TechCrunch se tak iPhone 5 prodával dvacetkrát rychleji, než předchozí generace 4 a 4S.

 

Není se tak čemu divit, že v případě iPhone 5 Apple opět neodhadl sílu poptávky a během prvních týdnů po uvedení byly některé verze iPhone prakticky vyprodané. I to tak nahrává spekulacím, že nová generace iPhone je už ve výrobě a Apple vyrábí na sklad.

 

 

V dalším díle, který vyjde už zítra, se blíže podíváme na spekulace o hardwarové výbavě nového iPhone.

 

 

Přečtěte si také:

Představení nového iPhone se blíží. Díl 2: Silnější, rychlejší a téměř bezedný

Představení nového iPhone se blíží. Díl 3: Radikálně přepracovaný iOS

Představení nového iPhone se blíží. Díl 4: Nové funkce iOS

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: