Aktualizace iTunes verze 11.0.5 je ke stažení - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Aktualizace iTunes verze 11.0.5 je ke stažení

19. srpna 2013, 07.30 | Poměrně podstatná aktualizace multimediálního centra iTunes verze 11.0.5 je majitelům počítačů iMac k dispozici od pátečního podvečera. Aktualizace se zaměřuje na opravu chyby služby iTunes in the Cloud, díky které v některých případech docházelo ke stažení jiného než zakoupeného obsahu. Aktualizovat rozhodně doporučujeme, obzvlášť tedy pokud iTunes využíváte k nákupu hudby nebo televizního obsahu.

Podle dostupných informací se problém, který řeší aktualizace iTunes verze 11.0.5, objevoval výhradně u zařízení s nainstalovanou vývojářskou verzí mobilního operačního systému iOS 7. Pro ten byla aktualizace vydána už v průběhu minulého čtvrtka. Aktuální aktualizace iTunes bude ovšem k dispozici všem majitelům počítačů Apple.

 

Update iTunes je možné získat buď prostřednictvím služby Software Update a App Store, nebo stáhnou přímo z webových stránek společnosti Apple.

 

Aktualizace iTunes verze 11.0.5 přichází pouze zhruba měsíc a půl po vydání rozsáhlého update na verzi 11.0.4. Připomeňme si, že ten byl co do významu a rozsahu mnohem obsáhlejší, než nynější aktualizace 11.0.5 a namísto pouhé opravy chyb přinesl také několik výrazných vylepšení:

 

  • nová podoba přehrávače MiniPlayer, který nově zobrazuje náhled obalu přehrávaného CD a ukazatel přehrávání skladeb;
  • automatické shlukování více nosičových alb do jedné položky;
  • opravu chyby neočekávaného pádu iTunes v případě střídání kabelové a bezdrátové synchronizace mobilních zařízení.

 

 

iTunes in the Cloud vs. iTunes Match

Předmětná služba iTunes in the Cloud, které se nynější aktualizace týkala, zajišťuje synchronizaci zakoupeného obsahu napříč všemi zařízeními Apple se stejným Apple ID účtem. Synchronizace informací a stažení zakoupeného obsahu přitom probíhá zcela automaticky, na pozadí a zcela bezdrátově. Při poslechu audioknih, sledování televizního pořadu, filmu nebo lekce v rámci iTunes U služba iTunes in the Cloud zajistí také to, že při otevření na jiném zařízení se daný film, kniha nebo lekce otevře na tom samém místě, kde jste ji naposledy na jiném zařízení zavřeli.

 

Další známou cloudovou službou spojenou s iTunes je iTunes Match. Ta je na rozdíl od většiny ostatních služeb zpoplatněna a to částkou 24.99 Euro, tedy zhruba 650 Kč, za rok. iTunes Match nabízí převod veškerých skladem aktuálně uložených v aplikaci iTunes do cloudu. Odtud i název služby „Match“, tedy „spojení“. Apple v rámci iTunes Match nerozlišuje hudbu koupenou v iTunes, zkopírovanou z vlastních CD, či získanou jinak, ale hledá známé skladby, a ty následně zpřístupní ke stažení.

 

 

Výhoda iTunes Match je vcelku jednoduchá – za nepříliš vysoký roční paušál umožňuje převod kompletní hudební databáze mimo prostor pevného disku uživatele a tím pádem uvolnění nezanedbatelné části kapacity. To je něco, co ocení především majitelé počítačů s SSD disky. Skladby a alba je z iTunes Match také možné stahovat přímo do mobilních zařízení.

 

 

Máte zkušenosti se službou iTunes Match? Podělte se s námi v diskuzi.

 

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: