Pětina nových majitelů iPhone přešla z Androidu, tvrdí studie - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Pětina nových majitelů iPhone přešla z Androidu, tvrdí studie

20. srpna 2013, 16.15 | Podle nové studie společnosti Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) se společnosti Apple, respektive chytrému telefonu iPhone, daří získávat více nových zákazníků, než o kolik jich průběžně přichází. Překvapivý je především fakt, že celých 20 % nových majitelů, kteří si iPhone zakoupili mezi srpnem 2012 a červencem 2013, na iOS přešlo z telefonů postavených na operačním systému Android. Podobně se i Samsungu daří nové klienty získávat především na úkor ostatních výrobců smartphonů postavených na OS Android nebo Windows Phone.

Studie společnosti CIRP poskytuje cenný náhled na skladbu zákazníků velkých rivalů, společností Apple a Samsung. Zajímavá je jak vysoká míra loajality zákaznické základny obou technologických firem, stejně jako jejich rozvinutá schopnost získávání nových zákazníků na úkor ostatních výrobců chytrých telefonů. Předmětem výzkumu byli všichni zákazníci, kteří si během dvanáctiměsíčního období od srpna 2012 do července 2013 včetně na území USA pořídili chytrý mobilní telefon Apple nebo Samsung.

 

 

Na 43 % zákazníků, kteří si ve sledovaném období koupili nový iPhone, už telefon s iOS vlastnilo a jednalo se tak pro ně pouze o přechod na novější model. Dalších 20 % nových zákazníků pak na iPhone přešlo ze staršího telefonu s operačním systémem Android a to nejčastěji od výrobců Samsung, HTC a LG. Zajímavý je také zhruba 25% podíl nových zákazníků, kteří na iPhone přešli z některého ze základních mobilních telefonů.

 

 

Společnosti Samsung se podobně jako Apple dobře dařilo k vlastním zařízením konvertovat majitele smartphonů s OS Android výrobců HTC a LG. A stejně jako Apple může i Samsung těžit z loajality zákazníků, neboť 39 % z nich na nový smartphone Samsung přecházelo z jiného Samsungu. Jen zhruba 11 % nových zákazníků Samsungu ovšem přišlo od Apple.

 

 

Zdroj: Apple Insider

 

 

A jaký byl váš předchozí telefon?

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: