Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Nadpis clanku

31. května 2002, 00.00 | Dobrá zpráva pro StarWars maniaky: Aspyr převede na Maca hru od LucasArts, Jedi Knight II: Jedi Outcast. Hráč si v roli bývalého rytíře Jedi zabojuje pomocí kombinace zbraní, světelného meče a Síly. Můžeme se těšit na multiplayerové deadmatche světelnými meči... Datum uvedení zatím není známo.

 

 

 

Nadpis clanku

31. května 2002, 00.00 | Nová verze VirtualPC 5.0.3 přichází sice s malými, ale užitečnými změnami - například nastavení vytížení procesoru, podpora pro dlouhé názvy souborů u sdílených složek či ochrana nastavení heslem. Update je zdarma pro majitele verze 5.0.x.

 

 

 

Nadpis clanku

31. května 2002, 00.00 | Pokud používáte Eudoru a Mac OS X, určitě vás potěší první finální verze pro tento systém, uvolněná tento týden. Eudora 5.1.1 je zdarma ke stažení na stránkách výrobce.

 

 

 

Nadpis clanku

29. května 2002, 00.00 | Uživatelé (například na SlashDot) mají novou fámu na hraní: objevily se úvahy o nahražení Internet Exploreru jako základního webového prohlížeče - nejdivočejší spekulace mluví o "iBrowseru" od Apple, postaveném na jádře Mozilly, Apple sám na WWDC silně propagoval mladičkých prohlížeč Chimera, také na jádře Mozilly. Přestože pro Mac OS X je řada poměrně dobrých prohlížečů, každému něco chybí k dokonalosti. Každopádně, venku je nová verze Mozilly (RC 3) a také zmiňované Chimery (viz odkaz).

 

 

 

Nadpis clanku

23. května 2002, 00.00 | Apple si polepšil v prodeji v Evropě: podle IDC za první čtvrtletí letošního roku vzrostl prodej oproti stejnému období roku 2001 o 21,2%. V absolutních číslech však jde o nárůst z 2,5% na 3,2%. Na nárůstu se podílejí především iBooky a PowerBooky. Celý trh s PC poklesl o 4%.

 

 

 

Nadpis clanku

23. května 2002, 00.00 | Apple omezuje webhosting v rámci iTools: pokud se na vaše stránky na serveru mac.com bude dívat moc lidí a budou stahovat moc dat, váš web bude na dobu až 12 hodin zablokován. Apple začal rušit příliš populární weby, nyní konečně definoval přesná pravidla, ovšem toto omezení služeb je nemilé.

 

 

 

Nadpis clanku

20. května 2002, 00.00 | Apple sice uvolnil už druhou betaverzi software pro své Bluetooth řešení, bohužel hardwarová část, kterou měla dodávat firma D-Link, není dostupná. Zákazníkům AppleStore, kteří si USB adaptér objednali, dorazil email ve kterém bylo oznámené zrušení objednávek, kdy se bude adaptér dodávat není známo.

 

 

 

Nadpis clanku

19. května 2002, 00.00 | Na internetu už nějaký pátek kolují fámy o novém iBooku, nejnovější uvádí jako datum uvedení pondělí či úterý. Update má však prý přínést relativně malé zvýšení rychlosti na 700 MHz, snad se ale objeví nový grafický čip, podporující Quartz Extreme. Že by nás Apple zásoboval novinkami každý týden?

 

 

 

Nadpis clanku

19. května 2002, 00.00 | Pokud vám pod Mac OS X chybí přehrávač RealOne pro audio a video ve formátu Real, asi si ještě chvíli počkáme: podle prohlášení výrobce bude verze pro Mac OS X k dispozici na konci tohoto roku nebo někdy v půlce roku příštího. Zatím musíme spoléhat na QuickTime, WMP a případně MP3 (iTunes) pro zvuk.

 

 

 

Nadpis clanku

17. května 2002, 00.00 | Zastavení vývoje pro Mac OS 9 v praxi: Apple uvedl tichý update na FinalCut Pro 3.0.2, přičemž tímto je vývoj verze pro Mac OS 9 ukočen - další verze budou pouze pro Mac OS X. Apple bude pochopitelně nadále zajišťovat technickou podporu.

 

 

 

Strana výpisu

... 100

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: