Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZačínáme s

Co jsme si o Objective C ještě neřekli...

14. května 2004, 00.00 | V minulém dílu jsme se seznámili se systémem objektů a ukázali jsme si všechny základní služby jazyka Objective C. Nyní se seznámíme se zbytkem konstrukcí, jež Objective C nabízí; ačkoli žádná z nich není pro programování bezpodmínečně nutná – jednoduché testovací prográmky jste si snadno mohli vyzkoušet už s využitím služeb, popsaných minule – dokáží programátorovi výrazně usnadnit život.

 

 

 

Objective C: to si vysvětlíme podrobněji

7. května 2004, 00.00 | Ačkoli nadstavba Objective C nad standardním jazykem C je velmi jednoduchá, budeme se jí věnovat mnohem podrobněji. Důvod je zřejmý: zatímco C víceméně každý zná (pro ty, kdo v něm trochu tápou, byl určen stručný přehled jeho nejdůležitějších vlastností v minulém dílu), Objective C zdaleka tolik známé není.

 

 

 

Programovací jazyk C: velmi, velmi stručně

29. dubna 2004, 00.00 | Tento článek je určen těm, kdo v jazyce C příliš neprogramují a chtějí si jej zběžně oživit; snad i těm, kdo jsou zběhlí v jiných jazycích a snadno se dokáží adaptovat na mírně odlišnou syntaxi a sémantiku jiného programovacího jazyka.

 

 

 

Tak nejdřív kakao ochutnáme...

23. dubna 2004, 00.00 | Jak jsme si slíbili v minulém úvodu, dnes už začneme doopravdy programovat. Budeme používat standardní vývojové prostředí XCode od Apple; verse je poměrně nepodstatná. Budeme také předpokládat, že máte instalovaného Panthera: pokud ne, tu a tam něco bude vypadat trošku jinak...

 

 

 

Nastal čas na kakao...

 

 

 

Nastal čas na kakao...

13. dubna 2004, 00.00 | S novým šéfredaktorem jsme se domluvili, že dozrál vhodný čas na podrobný programátorský seriál, věnovaný tvorbě aplikací v nativním, plně objektovém vývojovém prostředí systému Mac OS X — v prostředí Cocoa. Budeme se tedy nyní po nějakou dobu setkávat nad řadou článků, v nichž si ukážeme jak na to.

 

 

 

Vypalování: jaké možnosti nabízí Mac OS X

11. března 2003, 00.00 | Přímo systém nabízí řadu možností, jak vytvářet CD či DVD - od nejjednodušší, jednoduchým přetaháním souborů ve Finderu, až po složitější práci s obrazy disků a možností vypálení více logických disků na jedno médium přes program Disk Copy.

 

 

 

DivX - Jak na to?

22. srpna 2002, 00.00 | Vyčerpávající (snad) návod, jak zprovoznit DivX na Macu, aneb důkladný průvodce po video a audio formátech, se kterými se můžete setkat.

 

 

 

Co je to vlastně "uživatel"?

28. února 2002, 00.00 | Jak jsme si slíbili minule, dnes si začneme povídat o snad poslední ze základních věcí, jíž jsme se dosud nezabývali: podíváme se na unixový systém přístupových práv a vlastnictví objektů.

 

 

 

Mac OS X - krotíme Classic

20. února 2002, 00.00 | Mnoho uživatelů, používajících českou verzi Mac OS 9, má problém s fungovaním vrstvy Classic pod Mac OS X. V dnešním článku vám mimo jiné poradíme, jak si můžete opravit tento problém.

 

 

 

Strana výpisu

... 21

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: