Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZačínáme s

Služby WebKitu

12. června 2007, 00.00 | V předcházejícím dílu našeho seriálu o programování ve vývojovém prostředí Cocoa jsme se prvně seznámili se třídou WebView, jež je součástí frameworku WebKit. Minule jsme se vlastnímu WebKitu moc nevěnovali: sestavili jsme jednoduchý webový browser s využitím těch nejstandardnějších služeb. Dnes si však o frameworku a jeho možnostech řekneme trochu více.

 

 

 

Safari za minutu

28. května 2007, 12.00 | Minule a předminule jsme si ukázali programové načítání obsahu daného URL; dnes se začneme zabývat možnostmi samostatné knihovny služeb, frameworku WebKit.

 

 

 

NSURLConnection

11. dubna 2007, 00.00 | V jen trošku náročnějších aplikacích však není pro toto třída NSURL nejvhodnější, neboť nenabízí dostatečně flexibilní služby; daleko lepší je pro přístup k datům na internetu využít služeb třídy NSURLConnection – a na tu se právě podíváme dnes.

 

 

 

Jak na sítě...

4. dubna 2007, 00.00 | V několika dalších dílech se podíváme na to, jak se v prostředí Cocoa pracuje se sítí a se zdroji na Internetu.

 

 

 

Kterak táhnout něco, co neexistuje?

6. března 2007, 13.00 | V poslední z kapitol věnovaných implementaci služby "drag&drop" ve vývojovém prostředí Cocoa si ukážeme speciální podporu pro možnost tažení neexistujícího souboru.

 

 

 

Speciální případy tahání či házení

16. ledna 2007, 14.00 | Dnes se seznámíme s některými speciálními případy, v nichž by bylo z různých důvodů buď nemožné, nebo přinejmenším nepraktické používat nízkoúrovňovou podporu, s níž jsme pracovali dosud.

 

 

 

Drobnosti a chybičky

20. prosince 2006, 00.00 | V minulém dílu našeho seriálu o programování ve vývojovém prostředí Cocoa jsme víceméně dokončili podporu drag&drop v naší aplikaci, na níž se učíme implementovat naše vlastní objekty view. Řekli jsme si ale, že v současné podobě aplikace obsahuje několik chyb a nedodělků, a slíbili jsme si, že se na ně dnes podíváme blíž.

 

 

 

Externí router

18. prosince 2006, 00.00 | Pokud máme nějaký 3rd party router, musíme si poradit sami: ačkoli samozřejmě řízení každého konkrétního routeru bude vypadat trochu jinak, vyplatí se možná ukázat si alespoň jeden konkrétní příklad pro lepší orientaci.

 

 

 

Zvolme si, jak vhodit

14. prosince 2006, 00.00 | Předminule jsme se naučili základy toho, jak implementovat view jež může sloužit jako zdroj tažení; minule jsme si ukázali elementární implementaci view, jež dokáže fungovat při tažení jako cíl pro vhazování. Dnes se podíváme na nejběžnější z možných vylepšení: ukážeme si, jak modifikovat akci, již tažení provede, pomocí klávesových přepínačů.

 

 

 

WEP and weep...

13. prosince 2006, 00.00 | V našem seriálu, v němž se podrobně zabýváme bezpečností operačního systému Mac OS X, se v současnosti zabýváme zabezpečením počítačové sítě. V předminulém dílu jsme si ukázali základy nastavení, jež platí pro libovolnou síť; minule jsme se seznámili s vhodným nastavením sítě bezdrátové, AirPortu.


Ovšem... pojem vhodné nastavení je zde přinejlepším diskutabilní. Dnes si řekneme proč – a jak to zlepšit.

 

 

 

Strana výpisu

11 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: