Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZačínáme s

Nastal čas na kakao - Více o XCode: inspektory

29. září 2004, 00.00 | Chystáme se připravit naši druhou aplikaci, v níž bychom využili většinu toho, co jsme se učili v minulých pokračováních našeho seriálu. Nejdříve si však musíme říci alespoň nejzákladnější věci o vývojovém prostředí firmy Apple, o XCode.

 

 

 

Nastal čas na kakao - Šedá je teorie, zelený je strom života...

16. září 2004, 00.00 | Pojďme se tedy zase na chvilku vrátit od teorie k praxi. Vzpomínáte na triviální čtečku RSS na dvacet programových řádků z prvého dílu? Nyní si ukážeme plnohodnotnou aplikaci, jež dokáže zobrazit zároveň více RSS kanálů, jež ukazuje seznam titulků zpráv pro zvolený kanál v tabulce a po vybrání titulku ukáže vlastní zprávu, jež si naposledy vybraný kanál pamatuje pro příští spuštění a podobně.

 

 

 

Lokalizace IV: Karbonové prostředky

7. září 2004, 00.00 | Na závěr si řekneme několik základních věcí o lokalizaci karbonových prostředků, ať už obsažených v samostatných souborech .rsrc nebo přímo v aplikaci.

 

 

 

Nastal čas na kakao - Accesory: přístup k proměnným instancí

31. srpna 2004, 00.00 | Už v minulém dílu jsme narazili na to, že je z řady důvodů šikovné snažit se nepracovat s instančními proměnnými přímo: lepší je "zabalit" je do samostatného API, několika málo jednoduchých metod, jejichž prostřednictvím – a jenom jejich prostřednictvím – se s proměnnými zachází. Všechen ostatní kód pak využívá právě těchto metod; obvykle těmto metodám říkáme accesory.

 

 

 

Lokalizace III: Dokončení a soubory .nib

24. srpna 2004, 00.00 | Pokud jste četli předchozí díl, možná si ještě pamatujete na otázku, kterou jsem na jeho konci položil: zda se výrazněji liší velikost výchozího (složka _NewBase) a lokalizovaného (složka _NewLoc) balíku aplikace, a pokud ano, tak proč. Pokud už máte odpověď na její první triviální část (zda), zkuste si promyslet i tu druhou (proč).

 

 

 

Nastal čas na kakao - Inicializace: tipy a triky

20. srpna 2004, 00.00 | Než pokročíme k dalšímu tématu (jímž bude správné psaní tzv. accesorů – zběžně je ostatně "naťukneme" již dnes), vyplatí se ještě si ukázat několik triků a správných vzorců při implementaci a užívání inicializátorů. Nakonec si také ukážeme jeden potenciální "podraz", na který si při implementaci inicializátorů musíme – aspoň v těch složitějších případech – trošku dávat pozor.

 

 

 

Nastal čas na kakao - Metody initWith... a designovaný inicializátor

12. srpna 2004, 00.00 | V minulém dílu jsme se naučili psát metody init (a dealloc); na chvíli jsme ovšem pozapomněli na metody initWith... s argumenty.

 

 

 

Lokalizace II: Správa a překlad

11. srpna 2004, 00.00 | Dnes si řekneme, jak pomocí AppleGlotu spravovat lokalizační prostředí a jak překládat v AD Vieweru. Budete potřebovat tyto dvě aplikace a nainstalované Xcode Tools, aby byl AppleGlot plně funkční.

 

 

 

Nastal čas na kakao - Inicializace a rušení objektů

5. srpna 2004, 00.00 | Vytváření a rušení objektů jsme již probrali celkem podrobně – ovšem z hlediska kódu, který objekty používá. Nyní nastal čas podívat se na tuto problematiku znovu, pro změnu z hlediska třídy, jejíž implementace se vytvářejí a ruší – ukážeme si tedy jak správně vytvářet metody init... a další, s nimi spolupracující.

 

 

 

Lokalizace

 

 

 

Strana výpisu

... 19

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: