Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZačínáme s

Objective C 2.0 - novinky z Leoparda

4. září 2006, 00.00 | Vzhledem k tomu, že se začínají objevovat informace o novinkách, jež najdou programátoři příští rok v operačním systému Mac OS X 10.5 Leopard, je možná vhodná chvíle podívat se na ně trochu blíže i zde. V dnešním článku se podíváme na jednu z "nejžhavějších" novinek – rozšíření a doplňky programovacího jazyka Objective C.

 

 

 

Je to bezpečné?

 

 

 

Je to bezpečné?

28. dubna 2006, 00.00 | Podíváme se v něm blíže na zabezpečení objektů, jež nabízí Mac OS X; ochranu dat jak na úrovni BSD, tak i prostřednictvím ACL; základní principy symetrických a asymetrických šifer; práci s klíčenkami a jejich obsahem; šifrování a podepisování zpráv pomocí certifikátů S/MIME; šifrování citlivých dat pomocí kódování AES; šifrování a podepisování zpráv prostřednictvím otevřeného standardu PGP... a – podle možností a zájmu – i na řadu dalších věcí.

 

 

 

RSS Menu v menu a jak ohnivou lišku naučit číst

30. března 2006, 00.00 | RSS v OSX pro začátečníky. Představím vám příjemnou čtečku RSS kanálů, kterou můžete ovládat a nastavovat bez prohlížeče přímo v menu OSX. A váš FireFox naučím číst RSS kanály pomocí jednoduché a přehledné čtečky.

 

 

 

ffmpegX - jak vypálit titulky přímo do filmu pro Front Row a video iPod

31. ledna 2006, 00.00 | S nástupem Front Row a iPodem video se do popředí dostávají programy, které umí editovat a hlavně převádět video mezi formáty. Do této kategorie patří i programy jako je ffmpegX a iSquint, které si s videem nejenom pro iPod poradí (překódují jej) a navíc dokáží vyřešit ještě jeden nesvár - umí "vypálit" titulky přímo do filmu.

 

 

 

Tipy a triky v OS X, aneb jak zatočit s neposednými skrytými soubory, nedostatkem místa a úpravou klávesových zkratek

2. prosince 2005, 00.00 | Po menší pauze se opět vracíme s článkem zaměřeným na užívání Mac OS X. Dnešní tipy se budou hodit všem, kdo při používání USB klíčenky či paměťových karet řeší nářky Windows uživatelů, kteří si stěžují na nežádoucí soubory DS_Store. Navíc si ukážeme, jak rychle najít dokumenty, které zabírají nejvíce místa na disku.

 

 

 

Filmy, filmy, filmečky - jak je přehrávat na Macu a jak si zazálohovat DVD

16. listopadu 2005, 00.00 | Asi by většina z nás lhala, kdybychom tvrdili, že se nám nikdy nedostal do ruky film kódovaný v DivXu. Filmy s koncovkou .avi brázdí internet již pár let a zřejmě se jedná o nejoblíbenější formát pro ukládání videozáznamu obecně. Nebudu se v tomto článku zabývat legálností stahování filmů z peer-to-peer sítí, ale podívám se na možnosti, jak je přehrávat a jak si zazálohovat svá DVD.

 

 

 

Mac a škola

14. října 2005, 00.00 | Na začátku školního roku jsem byl postaven před problém, jak vybavit jeden Mac v domácnosti tak, aby vyhovoval požadavkům výuky informatiky na střední škole, tedy nějaký kancelářský balík a výukový program pro psaní všemi deseti, který by se co nejvíce podobal ve škole požadované aplikaci ATF.

 

 

 

Dashboard a widgety, Úvod

13. září 2005, 00.00 | Dashboard patří mezi nové funkce Mac OS X 10.4 "Tiger". Spotlight a Automator už své místo dostaly v článcích tohoto serveru, o Dashboardu a o tom, co obsahuje, tedy widgetách, se zatím mnoho nepsalo, pouze v prvních seznámeních se systémem Tiger.

 

 

 

Mac OS X Tiger a lokalizace

25. srpna 2005, 00.00 | Po přečtení recenzí a ohlasů na Mac OS X 10.4 "Tiger" jsem se rozhodl, že bych měl také upgradovat. Na PowerBooku jsem měl instalovamý Mac OS X 10.3.9 lokalizovaný a byl jsem zvědav, jaké překvapení mě s tou lokalizací bude čekat. S originál systémem jsem i tentokrát objednal českou lokalizaci. Vzhledem k tomu, že podle nedávné ankety značná část uživatelů zatím zůstává u systému 10.3.x, z nichž někteří jej mají také lokalizovaný, rozhodl jsem se napsat článek o drobných problémech.

 

 

 

Strana výpisu

... 14 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: