Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZačínáme s

Programujeme v Cocoa

 

 

 

Začínáme programovat v Cocoa aneb v čem je MacOS X opravdu lepší než Windows

12. února 2002, 00.00 | Chcete napsat váš první program za 20 minut? Máte Mac OS X? Ukážeme vám, jak snadné to může být - nebojte se a klidně vstupte... Snadnější to totiž už být nemůže!

 

 

 

Mac OS X a čeština

14. prosince 2001, 00.00 | Nejčastější dotaz nových uživatelů Mac OS X směřuje na podporu češtiny, proto si v tomto článku shrneme všechny důležité informace.

 

 

 

Obcování s ďáblem 21:K čemu je dobrý grep...

13. prosince 2001, 00.00 | V několika předcházejících dílech jsme se zabývali regulárními výrazy. Teď se seznámíme s některými příkazy, jež s regulárními výrazy pracují, a umožňují nám jejich sílu využít. První grep

 

 

 

Obcování s ďáblem 20: Regulární výrazy se zpětnými odkazy

6. prosince 2001, 00.00 | Dnes uzavřeme tuto část teorie o používání UNIXu. Poslední finta regulárních výrazů, jíž se budeme podrobněji věnovat, jsou zpětné odkazy.

 

 

 

Obcování s ďáblem 19: Skládání regulárních výrazů

29. listopadu 2001, 00.00 | Ve dvou minulých dílech jsme se seznámili se základními kameny regulárních výrazů. Dnes pronikneme dále do tajů a vysvětlíme si další možnosti využití - skládání, opakování a další.

 

 

 

K vašim službám 3: co nabízejí ostatní

27. listopadu 2001, 00.00 | Minule jsme se alespoň zběžně seznámili se službami, jež jsou k dispozici díky standardním aplikacím, dodávaným firmou Apple ve standardním "balení" Mac OS X. Dnes se podíváme na daleko bohatší nabídku služeb, které nalezneme v 3rd party aplikacích.

 

 

 

Obcování s ďáblem 18: Speciální regulární výrazy

22. listopadu 2001, 00.00 | Minule jsme se seznámili se základními regulárními výrazy, dnes si ukážeme několik speciálních regulárních výrazů:

 

 

 

Další standardní klíče a adresáře v NetInfu

20. listopadu 2001, 00.00 | Minule jsme se podívali na některé standardní adresáře a klíče, které v nich jsou obsažené; dnes si ukážeme pár dalších.

 

 

 

Obcování s ďáblem 17: Regulární výrazy

15. listopadu 2001, 00.00 | Dnešní díl bude tak trošku teoretický. Namísto toho, abychom si ukázali nějaké konkrétní příkazy a jejich využití, budeme se zabývat regulárními výrazy. Časem ale uvidíte, že existuje dlouhá řada případů, kde je znalost regulárních výrazů k
nezaplacení.

 

 

 

Strana výpisu

... 22

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: