Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZačínáme s

SSH & VNC - Pracujeme na vzdáleném stroji bezpečně

25. července 2005, 00.00 | Dnešní článek je rozšíření předchozího článku o VNC - Krok za krokem - Spravujeme počítač na dálku přes VNC. Na rozdíl od předchozího dílu dnes se budeme zabývat tím, jak zabezpečit spojení mezi serverem a klientem. Na připojení k serveru budeme využívat spojení přes SSH tunel, které zabezpečí veškerá přenášená data tak aby nikdo napojený na naši síť nemohl jednoduše odchytit hesla zasílaná VNC bez kódování.

 

 

 

Baterie a přenosné počítače

20. července 2005, 00.00 | Pro většinu majitelů přenosných počítačů je kromě jiného jedním z nejdůležitějších parametrů doba, po kterou je možno s počítačem pracovat při provozu na baterie. Vlastním PowerBook téměř půldruhého roku a za tu dobu jsem vyzkoušel řadu možností, jak kapacitu baterie efektivně využít.

 

 

 

iChat na max - MSN, Yahoo, ICQ a Jabber v iChatu... a navíc SMS do Oskara a Eurotelu zdarma!

17. června 2005, 00.00 | Aplikace iChat se v Tygrovi dočkala řady vylepšení. Vedle možnosti komunikovat s více uživateli najednou (přes telekonferenci nebo jen volání) nabízí iChat i podporu protokolu Jabber. Že vám slovo Jabber nic neříká? Tak to se dnes pokusíme změnit, v každém případě vězte, že právě díky podpoře Jabberu můžete v iChatu komunikovat s ostatními přes ICQ, MSN, Yahoo a další protokoly. Nebo posílat zdarma SMS zprávy do Eurotelu a Oskara. A to se už vyplatí, nemyslíte?

 

 

 

Nastal čas na kakao - Co nového ve Foundation Kitu

3. června 2005, 00.00 | Dříve, než pokročíme od základů Foundation Kitu k aplikačním službám knihovny AppKit se podíváme na to, co Tiger pro Foundation Kit přinesl nového: třídy NSAffineTransform, NSCalendar, novinky tříd NSError a NS...Formatter, třídy NSIndexPath, NSLocale či NSMetadata, nové služby třídy NSString, a některá další rozšíření.

 

 

 

Automator a jeho akce

30. května 2005, 00.00 | Prvý sloupeček pro lepší orientaci dělí akce do skupin. Ačkoli jde opět víceméně o obdobu známých skupin/složek z aplikací typu Address Book či iTunes ("playlists"), může to být na první pohled trochu matoucí....

 

 

 

Nastal čas na kakao - NSUserDefaults

27. května 2005, 00.00 | Ačkoli jsme minule už zběžně nahlédli do tygřích novinek, dnes se ještě naposledy budeme zabývat "obyčejným Foundation Kitem", tedy službami, jež jsou k dispozici v jakékoli versi Mac OS X. To proto, že nám ještě z celkového přehledu zbyla jedna dosud nepopsaná třída – NSUserDefaults.

 

 

 

Quartz Composer: základy

24. května 2005, 00.00 | V podstatě a s trochou zjednodušení můžeme říci, že Quartz Composer je jakýsi "automator pro grafiku a animace": podobně, jako v Automatoru sestavujeme pracovní postupy z jednotlivých akcí, můžeme v aplikaci Quartz Composer sestavovat komplexní grafické animace z jednoduchých operací.

 

 

 

Nastal čas na kakao - Notifikace: nepřímé předávání zpráv

13. května 2005, 00.00 | Úkolem trojice tříd NSNotification... je zajistit korektní a plně funkční předávání zpráv i v případech, kdy objekt který zprávu odesílá vůbec neví, které objekty ji mají dostat. Můžeme to vyjádřit také jinak – zatímco v klasickém mechanismu předávání zpráv volí jak obsah zprávy, tak i jejího příjemce odesilatel, umožňuje notifikační systém API Cocoa také to, aby odesilatel zvolil pouze obsah zprávy, zatímco příjemce sám určí – podle obsahu – které všechny zprávy chce dostávat.

 

 

 

Nastal čas na kakao - NSInvocation a černá magie

19. dubna 2005, 00.00 | Ačkoli v praxi využívaná poměrně zřídkakdy, stojí třída NSInvocation za samostatný článek, protože jejím prostřednictvím máme v API Cocoa k dispozici nesmírně silný nástroj – přesměrování zpráv. Možnosti, jež nám tato služba nabízí, si programátoři ve statických prostředích typu C++ obvykle vůbec nedokáží představit.

 

 

 

Nastal čas na kakao - Zpracování výjimek: NSException

6. dubna 2005, 00.00 | Nejprve si slíbíme, že se ke třídám NSDate a NSCalendarDate (respektive hlavně k té první z nich) vrátíme později. Proč to? Inu... právě okolo práce s daty je řada poměrně významných změn v nové versi operačního systému, Mac OS X 10.4 Tiger, jež už bezmála klepe na dveře: nemá proto smysl si teď podrobně popisovat už vlastně zastaralé API, abychom za měsíc nebo dva popisovali nové – raději posečkáme a k datům se vrátíme hned, jak bude Tygr puštěn z klece NDA .

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: