Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZačínáme s

Práce s DMG potřetí: DMG s profesionálním vzhledem

2. dubna 2009, 00.00 | V třetí, poslední části našeho seriálu o práci s obrazy disku vám představím tři skvělé programy na tvorbu DMG s profesionálním vzhledem. Lze v nich například do DMG doplnit grafiku na pozadí či vlastní ikony nebo jednoduše vytvořit Licenční ujednání. Více podrobností naleznete v tomto článku.

 

 

 

Práce s DMG podruhé: další možnosti

26. března 2009, 00.00 | Aplikací ulehčující práci s obrazy disku DMG je více, než jsme si představili v minulém díle. Proto se podíváme ještě na několik dalších, které umožňují konverzi, tvorbu či jen prosté připojení obrazu disku.

 

 

 

Práce s DMG poprvé

24. března 2009, 00.00 | Zkratkou DMG je označován disk image (obraz disku), což je virtuální médium, které se v systému chová jako jakékoliv jiné. Používá se hojně například pro distribuci instalací software. V novém seriále – jehož první díl vám tímto přinášíme – bychom vám rádi přiblížili nejrůznější nástroje a postupy, dovolující využít danou technologii skutečně naplno.

 

 

 

Uživatelský pohled: Z Linuxu na Mac OS X

20. ledna 2009, 00.00 | Po více než šesti letech s Linuxem na desktopu jsem si chtěl vyzkoušet něco jiného. Rozhodl
jsem se pro Macintosh. Tento článek je o začátcích používání tohoto stále populárnějšího
systému z pohledu vývojáře.

 

 

 

Mail - podpisy

6. října 2008, 00.00 | Aplikace Mail nabízí (stejně jako jiný e-mailoví klienti) možnost vytvoření vlastního podpisu, který můžeme přidávat ke svým e-mailovým zprávám. Koukneme se na několik možností jak podpis vytvořit.

 

 

 

Co možná nevíte o Time Machine

11. července 2008, 00.00 | Jednou z nejvýznamnějších nových funkcí Mac OS X Leopard je zálohovací systém Time Machine. Je právě on klíčovou funkcí, kvůli které se vyplatí upgrade na Leoparda? A stojí aspoň za nákup externího disku, který je pro tuto funkci potřeba?

 

 

 

Ubicumque dulce est, ibi et acidum invenies...

8. července 2008, 00.00 | Objective C 2.0 je krásná věc a přináší – zvláště pro ty, kdo si mohou dovolit se omezit na čtyřiašedesátibitové prostředí – řadu nezanedbatelných výhod, z nichž asi nejvýraznější je naprosté odstranění problémů s "fragile class". Jenže bohužel, přináší také nové problémy....

 

 

 

Začínáme s Mac OS X aneb stručný průvodce pro začátečníky II.

17. června 2008, 09.00 | V druhém a závěrečném pokračování uzavřeme našeho průvodce pro začátečníky tipy na používání Safari, iTunes a dalších programů.

 

 

 

Začínáme s Mac OS X aneb stručný průvodce pro začátečníky I.

17. června 2008, 09.00 | V poslední době se v mém okolí vyskytlo několik známých, kteří si pořídili poprvé v životě mac a ptali se na velmi základní věci.
Proto jsem se rozhodl napsat tento návod, který je orientován především na uživatele nových maců, zejména verzí "MacBook" a operačního
systému Leopard, tj. verze 10.5.

 

 

 

64 je dvakrát 32

20. května 2008, 09.00 | Jednou z nejvýznamnějších novinek Leoparda pro nás, programátory v prostředí Cocoa, je to, že nyní máme plně k dispozici všechny možnosti a výhody čtyřiašedesátibitového prostředí.

 

 

 

Strana výpisu

9 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: