Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZačínáme s

Druhé Objective C: atributy a accesory

9. dubna 2008, 09.00 | V posledním dílu našeho seriálu, věnovaném rozšíření jazyka Objective C 2.0 – následující díly, zabývající se čtyřiašedesátibitovým prostředím a službami Foundation Kitu, budou samozřejmě s jazykem úzce souviset, ale přece jen jde již o něco jiného – ukážeme si pohodlnou tečkovou notaci pro přístup k atributům objektu prostřednictvím accesorů.

 

 

 

Používáme iPhone a iPod Touch

10. března 2008, 09.00 | Třetí díl seriálu o software pro iPhone / iPod Touch, ve kterém se podrobně podíváme na to, jak řešit datový přístup na vašeho miláčka, a řekneme si také něco o prvních zajímavých aplikacích.

 

 

 

Druhé Objective C: atributy a accesory

3. března 2008, 09.00 | V tomto dílu našeho seriálu, věnovaném rozšíření jazyka Objective C 2.0, si ukážeme nové služby pro deklaraci atributů objektů a generování accesorů.

 

 

 

Instalujeme aplikace pro iPhone / iPod Touch

26. února 2008, 09.00 | Druhý díl seriálu o software pro iPhone / iPod Touch, ve kterém se podrobně podíváme na to, jak pohodlně instalovat aplikace do vašeho miláčka.

 

 

 

Druhé Objective C: nový příkaz cyklu

14. února 2008, 10.00 | Příjemnou novinkou Objective C 2.0 je také speciální příkaz cyklu, umožňující přímo procházet objekty uložené v libovolném typu kontejneru.

 

 

 

Druhé Objective C: kategorie a protokoly

10. ledna 2008, 11.00 | Doplňky a rozšíření jazyka Objective C ve verzi 2.0 se nevyhnuly ani kategoriím a (formálním) protokolům. Zatímco nová služba kategorií – možnost specifikovat tzv. rozšíření třídy ("extension") – je poměrně kosmetická a přináší v podstatě jen o trochu lepší překladovou kontrolu, novinka protokolů je zcela zásadní: teprve zavedením nepovinných metod se protokoly staly v praxi skutečně použitelnými.

 

 

 

Deset nejdůležitějších informací, které potřebujete vědět, pokud jste našli pod stromečkem notebook Apple

31. prosince 2007, 09.00 | Máte nový počítač s nakousnutým jablíčkem v logu a nevíte si rady? Pak vám nezbývá než přečíst tento článek až do konce, abyste získali základní desatero znalostí o vašem počítači.

 

 

 

Druhé Objective C: různé drobnosti

14. prosince 2007, 09.00 | Dnes si popíšeme řadu drobností, z nichž žádná si nezaslouží samostatný článek: ne, že by byly nepodstatné (kupříkladu definitivní odstranění syndromu "fragile class" je snad vůbec nejvýznamnějším přínosem Objective C 2.0), ale proto, že jejich přímý dopad na jazyk jako takový je poměrně malý.

 

 

 

Druhé Objective C

29. listopadu 2007, 09.00 | Jak jsme si slíbili v minulém článku, v popisu novinek Leoparda začneme tím, co je nového v jazyce Objective C. Po velice dlouhé době, kdy – vyjma doplnění výjimek a synchronizace – nebylo nového nic, se toho tentokrát "urodilo" poměrně dost.

 

 

 

Kakao v Leopardu

8. listopadu 2007, 10.00 | Po pauze se opět vracíme s dalšími díly seriálu, který se věnuje programování v prostředí Cocoa operačního systému Mac OS X: Leopard je mezi námi, takže je na čase se podívat na to, co nového přinesl programátorům.

 

 

 

Strana výpisu

10 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: