Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZačínáme s

Události a myš

8. listopadu 2006, 00.00 | V předcházejících pokračováních jsme se naučili implementovat metodu drawRect:, jejímž prostřednictvím definujeme to, jak view vypadá. Nyní se zaměříme na druhou stránku views – na jejich schopnost reagovat na nejrůznější události, generované prostřednictvím vstupních zařízení. Začneme tím nejjednodušším, myší.

 

 

 

Jeden na neděli, jeden na všední den...

7. listopadu 2006, 00.00 | V současnosti se v našem volném seriálu článků, věnovaných bezpečnosti v operačním systému Mac OS X, zabýváme vhodnými a nevhodnými konfiguracemi keychainů. Řešení je jednoduché: vytvoříme si ještě jeden keychain.

 

 

 

Kinkless GTD - úkoly pod kontrolou, aneb je tu čtvrtý díl seriálu o timemanagementu

3. listopadu 2006, 00.00 | Je tomu již více než rok, co na MujMacu byly uveřejněny články na téma timemanagementu a tipy, jak si organizovat schůzky, úkoly a příchozí zprávy v iCalu a Mailu. Předchozí články vycházely z úspěšné knihy Davida Allena Get Things Done a nejinak tomu bude ani v dnešním pokračování, ve kterém si představím Kinkless GTD - skvělý doplněk na správu úkolů a projektů.

 

 

 

Obrázky a písmenka...

2. listopadu 2006, 00.00 | Minule jsme si ukázali, jak používat služby třídy NSBezierPath pro kreslení obecných obrázků: pro většinu běžných případů tyto příkazy bohatě stačí. Nestačí ovšem tehdy, když chceme v rámci vlastního "view" kreslit text, nebo hotové obrázky: a právě to se naučíme v dnešním dílu našeho seriálu.

 

 

 

Další služby pro kreslení

30. října 2006, 00.00 | Seznámili jsme se již s těmi naprostými nejzákladnějšími základy – s nastavováním barev a se službou NSRectFill, jež aktivní barvou vyplní zadaný obdélník. To by nám ovšem pro velké kreslení nestačilo; dnes si proto řekneme malinko více.

 

 

 

Kterak nakreslit modrý obdélník...

24. října 2006, 00.00 | V minulém dílu našeho volného seriálu o programování ve vývojovém prostředí Cocoa jsme se pustili do implementace vlastních podtříd NSView; popsali jsme si základní strukturu a principy, a slíbili jsme si, že se dnes trochu blíže podíváme na hlavní a primární vlastnost "views" – totiž vykreslení jejich obsahu.

 

 

 

Programování v Cocoa - Základy kreslení

9. října 2006, 00.00 | Všechno ještě zdaleka nevíme: co v případě, kdy nevystačíme se standardní sadou grafických objektů, a potřebovali bychom implementovat vlastní – nějakou "tabulku jež se nechová tak úplně jako tabulka" a podobně? V takovém případě je zapotřebí implementovat a vhodně využít vlastní podtřídu NSView – a to je právě to, co se naučíme teď.

 

 

 

Keychain

21. září 2006, 00.00 | V našem seriálku, věnovaném bezpečnosti operačního systému Mac OS X, nastal čas na to, co si už delší dobu slibujeme – podíváme se trochu blíž na "klíčenky" (keychains), na jejich využití, a na aplikace "Správa klíčů" (Keychain Access) pro jejich správu.

 

 

 

Programování v Cocoa - Pár tipů a triků

19. září 2006, 00.00 | Na rozloučenou s kontroléry si ukážeme několik šikovných triků a fint, jež umožňují obejít některé problémy a nedomyšlenosti v designu či implementaci kontrolérů.

 

 

 

NSTreeController

15. září 2006, 00.00 | Dnes se ještě na chvilku vrátíme k našemu poslednímu tématu, k controllerům: až dosud jsme probrali většinu základních služeb, ukázali jsme se vše možné – vyjma nejsložitějšího kontroléru, třídy NSTreeController. Jak už samotné jméno napovídá, tento kontrolér slouží pro representaci hierarchických modelů: hodil by se třeba pro systém složek a souborů, nebo zcela obecně pro jakýkoli model, jehož datové objekty se skládají do stromové struktury.

 

 

 

Strana výpisu

... 13 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: