Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZačínáme s

Byli jsme na tahu; nyní padneme.

8. prosince 2006, 00.00 | Minule jsme si ukázali základní implementaci view, jež dokáže fungovat jako zdroj tažení. Dnes se naopak podíváme na to, kterak zpracovat tažení objektů, jež inicioval někdo jiný: umožníme našemu view, aby bylo cílem vhození.

 

 

 

Táhni a padni

6. prosince 2006, 00.00 | Na žádost v diskusi pod minulým článkem v našem seriálu o programování ve vývojovém prostředí Cocoa se dnes a v několika následujících dílech podíváme na to, jak vypadá standardní podpora technologie drag & drop.

 

 

 

Další události

30. listopadu 2006, 09.00 | Náš "kurs programování objektů view", jímž se právě zabýváme v našem programátorském seriálu, se zvolna chýlí k závěru. Pro dnešek však u views ještě zůstaneme, a nejprve si ukážeme zpracování některých poněkud netypických událostí.

 

 

 

AirPort a nastavení bezdrátové sítě

29. listopadu 2006, 00.00 | V minulém dílu jsme se seznámili se základy vhodného nastavení pro práci v celkem libovolném síťovém prostředí. V dnešním dílu budeme v tomto tématu samozřejmě pokračovat, a podíváme se právě na nastavení bezdrátových sítí AirPort.

 

 

 

Gmail a Mail.app - bratři v triku

28. listopadu 2006, 00.00 | Služba společnosti Google nesoucí název Gmail není žádnou žhavou novinku a nemalá část internetové populace již má svůj email na na adrese @gmail.com. V dnešním článku si ukážeme jak Gmail šikovně používat s aplikací Mail a jak tyto dvě řešení spolu synchronizovat.

 

 

 

Příkazy a schránka

27. listopadu 2006, 00.00 | Minule jsme se naučili využít vyšší vrstvy input managementu pro pohodlné zpracování událostí a rozlišení běžných kláves a příkazů typu moveLeft: či deleteBackward:. Řekli jsme si ale také, že "ryze příkazové" kombinace kláves s přepínačem Command se zpracovávají jinou cestou – a dnes si právě ukážeme, jak na ně.

 

 

 

WEP or weep

24. listopadu 2006, 00.00 | Dnes se začneme zabývat bezpečností při práci se sítěmi: prozatím začneme u základů – běžným nastavením systému prostřednictvím aplikace System Preferences.

 

 

 

Input Management

20. listopadu 2006, 00.00 | V minulém dílu našeho seriálu, věnovaného programování ve vývojovém prostředí Cocoa, jsme si ukázali, kterak užívat základních služeb třídy NSView (přesněji řečeno, její nadtřídy NSResponder; vzhledem k tomu však, že nyní se učíme sestavovat vlastní views, není zapotřebí to rozlišovat) pro zpracování událostí, přišedších od klávesnice.

 

 

 

Události klávesnice

17. listopadu 2006, 00.00 | V současné době se v našem seriálu o programování ve vývojovém prostředí Cocoa učíme sestavovat vlastní views. Dnes se podíváme na to, jak zpracovávat události vytvářené druhým nejdůležitějším vstupním zařízením, klávesnicí.

 

 

 

Lepší práce s myší

13. listopadu 2006, 00.00 | Minule jsme se začali zabývat schopností views – podtříd třídy NSView – reagovat na nejrůznější události, generované pomocí vstupních zařízení. Sestavili jsme si také velmi jednoduchou kreslicí aplikaci, jež právě tohoto mechanismu využívá; dnes ji trochu vylepšíme a ukážeme si, kterak v Cocoa zpracovat některé další události, spojené s myší.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: