Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZačínáme s

Některé standardní klíče a adresáře v NetInfu

13. listopadu 2001, 00.00 | Do databáze NetInfo můžeme ukládat libovolné adresáře a v nich mohou být libovolné klíče podle potřeby. Řadu standardních hodnot však definuje a využívá sám systém NetInfo a některé standardní servery a aplikace Mac OS X.

 

 

 

Obcování s ďáblem 16: Co se ještě dá uvařit z příkazu find

8. listopadu 2001, 00.00 | V dnešním dílu se rozloučíme s příkazem find; nejprve si však ukážeme ještě několik fint, které se často hodí.

 

 

 

K vašim službám 2: co nabízí Apple

6. listopadu 2001, 00.00 | Ve kterých aplikacích lze Services používat, a které naopak poskytují své služby? Podívejme se na to, co nám nabízí přímo programy v Mac OS X, ale pozor, programátoři Applu si s tím moc práce nedali.

 

 

 

NetInfoManager, aneb přímá cesta do databáze

30. října 2001, 00.00 | V minulých dvou dílech našeho seriálu jsme se seznámili se síťovou databází NetInfo, dnes se podíváme na aplikaci NetInfoManager, která nám umožní s databází NetInfo v naší síti přímo pracovat.

 

 

 

Obcování s ďáblem 11: Standardní vstup a výstup

4. října 2001, 00.00 | V rozumném prostředí musí existovat způsob, jak mohou programy vzájemně spolupracovat. Dneska si vysvětlíme, jak pro komunikaci programů mezi sebou použivat standardní vstup a výstup

 

 

 

Obcování s ďáblem 10: Do fronty, pánové, do fronty!

27. září 2001, 00.00 | Minule jsme se naučili spouštět více programů zároveň. Dnes si řekneme, jak si vyžádat postupné spuštění více programů, tak, aby byl další spuštěn, když ten předchozí skončí.

 

 

 

Obcování s ďáblem 9: Nové finty na programy

20. září 2001, 00.00 | Spustit program již umíme, a také víme, že většina příkazů shellu jsou docela obyčejné programy. Jak je tomu ale s normálními aplikacemi?

 

 

 

Mac OS X: uživatelské prostředí zblízka 4

11. září 2001, 00.00 | Aneb co se nám do předchozích dílů nevešlo: tlačítka, vynucené ukončování aplikací, panel informací, kontextové menu a další drobné, leč důležité funkce.

 

 

 

Jak s PowerBookem na Internet

10. září 2001, 00.00 | Pokud máte PowerBook či iBook, určitě uvažujete i o možnosti připojení odkudkoliv a kdykoliv pomocí mobilního telefonu. Co všechno k tomu budete potřebovat a kolik to bude stát?

 

 

 

Obcování s ďáblem 7: Samá voda, přihořívá, hoří!

6. září 2001, 00.00 | Čím více souborů, čím složitější systém, tím častěji se stává, že něco hledáme a nemůžeme najít.

 

 

 

Strana výpisu

... 23

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: