Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZačínáme s

Nastal čas na kakao - Třídy Foundation Kitu

4. února 2005, 00.00 | V minulém dílu našeho seriálu jsme dokončili praktický příklad programování v Cocoa tím, že jsme si ukázali ty nejjednodušší základy ladění. Mohu-li navázat na diskusi k článku: samozřejmě, že k ladění – stejně, jako k praktickým příkladům – se ještě vrátíme podrobněji; aby to však mělo rozumný smysl, je zapotřebí, abychom měli lepší představu o tom, jaké služby vlastně nabízejí knihovny standardních tříd Cocoa.

 

 

 

Kde hledat a kam s tím V: Unixová hierarchie

6. ledna 2005, 00.00 | V minulém díle jsem slíbil dotáhnout do konce popis unixové adresářové hierarchie Mac OS X a jejích zvláštností. Nyní se tedy konečně dozvíte celou pravdu o adresářové struktuře Mac OS X. Vkročíte do doposud nepoznaných adresářů, které se vám skrývaly za blýskavou skořápkou Finderu, a potkáte v nich i nějaké ty divoce žijící unixové nástroje.

 

 

 

Krok za krokem - Změna uživatelského jména v Mac OS X

5. ledna 2005, 00.00 | V Mac OS X je triviální vytvořit nového uživatele, ale změnit jméno (tzv. short name) již vytvořeného uživatelského účtu tak jednoduché není. Na dnešním příkladu si ukážeme přesný postup, jak takové uživatelské jméno změnit. Budeme k tomu potřebovat Mac OS X a nástroje, které se nachází v systému - Terminal a Netinfo Manager.

 

 

 

Kde hledat a kam s tím IV: Pohled hlouběji

27. prosince 2004, 00.00 | V tomto díle se podíváme trochu hlouběji do uspořádání adresářové struktury Mac OS X: doplníme minulé díly o zvláštnosti systémové domény a projdeme si skryté soubory v domovské složce, v závěru krátkým přehledem nakousneme unixovou hierarchii adresářů.

 

 

 

Nastal čas na kakao - Ladění

21. prosince 2004, 00.00 | Ty nevíš táto to ti bylo k pláči, kos tuhle pral se s počítači a hledal chybu v programu... tedy, omlouvám se čtenářům i panu Halasovi; nechal jsem se unést nadpisem článku. Pravda ovšem je, že v minulém dílu našeho seriálu jsme si slíbili, že dříve, než se pustíme do přehledu služeb tříd objektové knihovny Foundation Kit, se blíž podíváme právě na ladění – tedy odhalování a opravy chyb.

 

 

 

Krok za krokem - Spravujeme počítač na dálku přes VNC

15. prosince 2004, 00.00 | Dnes si popíšeme postup, jak můžete v prostředí Mac OS X jednoduše vzdáleně pracovat s počítačem, který se fyzicky nachází v jiné místnosti vaší kanceláře, nebo třeba na druhé půlce zeměkoule. Jedná se o tzv. VNC (Virtual Network Computing) a celé toto řešení "rozeběhneme" za pomoci nástrojů, které si můžete zdarma stáhnout z internetu.

 

 

 

Krok za krokem - Smažíme CD v Pantherovi

10. prosince 2004, 00.00 | Dnešní článek je zaměřen především na začínající uživatele, kterým má poradit, jak pálit CD v operačním systému Mac OS X. A i když se jedná o triviální záležitost, dozvíte se také, jak pracovat s přepisovatelnými médii a jak na CD data připalovat.

 

 

 

Nastal čas na kakao - Drobná vylepšení a zdokonalení...

9. prosince 2004, 00.00 | Minule jsme naši aplikaci dokončili, takže vše funguje; slíbili jsme si ale, že si ještě ukážeme několik fint a drobností, jež vylepší její uživatelský komfort.

 

 

 

Kde hledat a kam s tím III: Obsah domén

3. prosince 2004, 00.00 | V dnešním díle dokončíme základní přehled složek obsažených ve většině domén. Čekají nás například předvolby, záznamy o činnosti systému a aplikací nebo záznamy o instalacích. V případě QuickTime komponentů, služeb a dalších typů souborů si také ukážeme několik zajímavých kousků softwaru.

 

 

 

Nastal čas na kakao - Druhý kontrolér a dokončení aplikace

2. prosince 2004, 00.00 | Minule jsme se v hrubých rysech naučili v Interface Builderu používat kontrolery a vazby ("bindings") mezi objekty; jejich pomocí (a s využitím starého dobrého mechanismu akce/cíl pro dvojici tlačítek) jsme implementovali kompletní služby aplikace pro prvé textové pole, pro obě tlačítka i pro rozevírací nabídku.

 

 

 

Strana výpisu

... 17

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: