Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Apple drží hotovost ve výši 147 miliard dolarů

3. října 2013, 07.30 | Neuvěřitelných 147 miliard dolarů, tedy zhruba 3 bilionů Kč, dosáhl balík hotovosti, který má společnost Apple prakticky okamžitě k dispozici. To přitom odpovídá celé jedné desetině všech hotovostních prostředků, které jsou v držení firem a korporací na území USA. Jak Apple s dostupnými prostředky plánuje naložit se dozvíte v článku.

 

 

 

Značka Apple je nejhodnotnější na světě

30. září 2013, 16.30 | Společnosti Apple se poprvé v historii žebříčku Best Global Brands společnosti Interbrand podařilo získat první místo. S oceněním samotné značky na 98.7 miliardy dolarů, tedy zhruba 1.87 bilionu Kč, Apple předstihl i dosud dominantního výrobce slazených nápojů Coca-Cola. S poměrně malým odstupem za Apple se umístil také Google nebo IBM, přičemž z první dvacítky nejhodnotnějších značek světa jich na technologické firmy připadá polovina. Více v článku.

 

 

 

Novinky ze světa Apple

27. září 2013, 07.30 | Apple je bez debat jednou z nejvýznamnějších technologických společností na světě. I proto neuplyne jediný týden bez toho, aby se ve světě Apple a jeho produktů nestalo něco nového a zajímavého. Stručný přehled novinek a vybraných událostí pro vás ve speciálním článku přinášíme každý pátek brzy ráno, ať si máte k ranní kávě co přečíst.

 

 

 

WD: nový design My Book a My Book for Mac

26. září 2013, 09.35 | Western Digital přichází s novým designem externích disků produktové řady My Book a My Book for Mac. Externí paměti poskytují až 4 TB úložného prostoru a rozšířené možnosti ochrany dat pro ty, kteří vytváří a uchovávají velké objemy dat hudby, videozáznamů nebo fotografií. Disky chrání uložená data pomocí softwaru WD SmartWare Pro a mají rozhraní USB 3.0 SuperSpeed.

 

 

 

Apple aktualizoval počítače iMac

25. září 2013, 07.30 | Nová generace procesorů Haswell, výkonnější grafické karty NVIDIA 7xx, podpora bezdrátového standardu 802.11ac a rychlejší PCIe hybridní pevné disky. To jsou hlavní taháky aktualizované verze desktopu Apple iMac. Nové verze jsou navíc už nyní k dispozici v Apple Online Store na webu Apple.cz. Více informací v článku.

 

 

 

Akcie Apple opět silně posilují

24. září 2013, 07.30 | Necelých 10 tisíc Kč, neboli 490 dolarů, to je aktuální cena jedné akcie společnosti Apple. Za strmým nárůstem hodnoty o 5% stojí především dosavadní velmi dobré prodejní výsledky chytrých telefonů iPhone 5S a iPhone 5C. Pokud se ale Apple stejně úspěšný start nepovede i s novými iPady a OS X Maverics, mohou se akcie firmy na svou původní hodnotu vrátit už v horizontu několika málo týdnů. Více informací v článku.

 

 

 

Apple prodal už 9 milionů iPhonů 5C a 5S

23. září 2013, 15.45 | Během prvních tří dnů od uvedení na trh se prodalo více než 9 milionů chytrých telefonů iPhone 5C a 5S. Kolik z prodaných kusů ovšem připadá na model 5C a kolik na 5S firma nezveřejnila. Apple tak podle očekávání překonal dosud rekordní loňský start iPhone 5, kdy během prvních tří dnů prodal zhruba 5 milionů telefonů. Více v článku.

 

 

 

Tim Cook je na Twitteru

23. září 2013, 09.30 | TIm Cook, současný CEO společnosti Apple, vstoupil na Twitter. Odeslal sice zatím jen jediný tweet, jeho účet ale už byl ověřen a jedná se tak o skutečného Tima Cooka. Nebo možná někoho z PR oddělení Apple. To ale nic nemění na faktu, že sdělit váš názor nebo myšlenku někomu z Apple nikdy nebylo jednodušší.

 

 

 

Podíl iOS zařízení s novým iOS 7 přesáhl 50 %

23. září 2013, 07.30 | Pouhých pět dnů po uvedení nové verze mobilního operačního systému iOS s pořadovým číslem 7 přesáhl jeho podíl hranici 50 %. Opět se tak potvrzuje, že adopce nové verze operačního systému probíhá u Apple podstatně rychleji, než v případě operačních systémů jiných výrobců. Proč tomu tak je se dozvíte v článku.

 

 

 

Aktualizováno! Pozor, iOS 7 odesílá do Británie aktivační SMS účtované nad rámec vašeho tarifu

20. září 2013, 15.45 | Jen pár dnů po uvedení iOS 7 se objevil první závažný problém – systém při aktivaci služby iMessage a FaceTime v případě přetížení aktivačního serveru neodesílá požadavek prostřednictvím datové sítě, ale jako prostou SMS. Ta je odesílána do Velké Británie a zákazníkům je účtována nad rámec jejich běžného tarifu. Problém se má údajně týkat především zákazníků společnosti Vodafone. Více informací v článku.

 

 

 

Strana výpisu

3 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: