Značka Apple je nejhodnotnější na světě - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Značka Apple je nejhodnotnější na světě

30. září 2013, 16.30 | Společnosti Apple se poprvé v historii žebříčku Best Global Brands společnosti Interbrand podařilo získat první místo. S oceněním samotné značky na 98.7 miliardy dolarů, tedy zhruba 1.87 bilionu Kč, Apple předstihl i dosud dominantního výrobce slazených nápojů Coca-Cola. S poměrně malým odstupem za Apple se umístil také Google nebo IBM, přičemž z první dvacítky nejhodnotnějších značek světa jich na technologické firmy připadá polovina. Více v článku.

Úspěšná maloobchodní politika obchodů Apple Retail Store, každoročně rekordní prodeje iOS zařízení a především stabilní a oddaná uživatelská základna. To jsou podle společnosti Interbrand hlavní důvody ocenění značky Apple na téměř 100 miliard dolarů. Apple se tak stal nejen nejhodnotnější světovou značkou pro rok 2013, ale zároveň i nejhodnotnější značkou v historii žebříčku Best Global Brands, jako takového.

 

 

Applu se letošním vítězstvím podařilo ukončit třináctiletou dominanci výrobce slazených nápojů Coca-Cola, který se poprvé v historii žebříčku propadl na třetí místo. Značka Coca-Cola jako taková zaznamenala meziroční nárůst hodnoty o 2 % na konečných 79.21 miliardy dolarů, tedy okolo 1.5 bilionu Kč. Společnosti Apple se ovšem meziročně podařilo hodnotu značky zvýšit o 28 %. Podobně dopadl i druhý v pořadí, společnost Google, která meziročně posílila o 34 % na 93.29 miliardy dolarů, tedy okolo 1.77 miliardy Kč. Pokud si firmy podobnou dynamiku udrží i v následujících měsících lze předpokládat, že příští rok bude Apple na pozici nejhodnotnější světové značky vystřídán právě Googlem.

 

Letošnímu ročníku žebříčku Best Global Brands obecně dominují technologické společnosti – v první dvacítce nejhodnotnějších značek jich najdeme hned deset z oblasti technologií. Kromě zmíněného Apple a Google to je třeba i IBM, Microsoft nebo Oracle. Přesné pořadí jednotlivých značek i s jejich hodnotou je následující:

 

1 – Apple – 98.31 miliardy dolarů

2 – Google – 93.29 miliardy dolarů

3 – Coca-Cola – 79.21 miliardy dolarů

4 – IBM – 78.8 miliardy dolarů

5 – Microsoft – 59.54 miliardy dolarů

6 – GE – 46.94 miliardy dolarů

7 – McDonalds – 41.99 miliardy dolarů

8 – Samsung – 39.61 miliardy dolarů

9 – Intel – 37.25 miliardy dolarů

10 – Toyota – 35.34 miliardy dolarů

11 – Mercede-Benz – 31.9 miliardy dolarů

12 – BMW – 31.83 miliardy dolarů

13 – Cisco – 29.05 miliardy dolarů

14 – Disney – 28.14 miliardy dolarů

15 – Hewlett-Packard – 25.84 miliardy dolarů

16 – Gillette – 25.1 miliardy dolarů

17 – Louis Vuitton – 24.89 miliardy dolarů

18 – Oracle – 24.08 miliardy dolarů

 

 

Společnost Interbrand do žebříčku zahrnuje pouze ty značky, které splní stanovená kritéria. Každá firma tak musí například generovat minimálně 30% příjmů mimo svůj domovský region, musí působit alespoň na třech kontinentech a rozvíjejících se trzích, musí mít veřejně dostupné finanční výkazy a tedy být veřejně obchodovaná a především musí se jednat o takovou značku, která je sama o sobě dobře známá. Právě z těchto důvodů se v seznamu možná neobjevily některé značky, které byste očekávali.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: