Aktualizováno! Pozor, iOS 7 odesílá do Británie aktivační SMS účtované nad rámec vašeho tarifu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Aktualizováno! Pozor, iOS 7 odesílá do Británie aktivační SMS účtované nad rámec vašeho tarifu

20. září 2013, 15.45 | Jen pár dnů po uvedení iOS 7 se objevil první závažný problém – systém při aktivaci služby iMessage a FaceTime v případě přetížení aktivačního serveru neodesílá požadavek prostřednictvím datové sítě, ale jako prostou SMS. Ta je odesílána do Velké Británie a zákazníkům je účtována nad rámec jejich běžného tarifu. Problém se má údajně týkat především zákazníků společnosti Vodafone. Více informací v článku.

Časný přechod na iOS 7 v prvních hodinách po jeho uvedení může mít pro některé uživatele velmi nepříjemný dopad. Jak dnes upozornil zpravodajský server iDnes.cz, někteří tuzemští zákazníci si stěžují na velmi rychlý úbytek kreditu, ke kterému došlo právě po instalaci iOS 7.

 

Problém má být způsoben aktivací služeb FaceTime a iMessage. Pokud je aktivační server přetížen, k čemuž v prvních hodinách po uvolnění iOS 7 ke stažení skutečně docházelo, uskuteční zařízení aktivaci posláním textové zprávy na telefonní číslo ve Velké Británii. Podle neoficiálních informací takové zprávy odchází celkem čtyři a zpoplatněny jsou nad rámec vašeho současného tarifu. SMS jsou odesílány na pozadí a v odeslaných zprávách tak o nich nenajdete žádnou zmínku.

 

V České republice se problém má týkat především zákazníků mobilního operátora Vodafone. Proč není zřejmé. Zaměstnanci jeho zákaznické linky problém potvrdili s poukazem, že o možnosti aktivace prostřednictvím SMS ovšem majitelé mobilních zařízení Apple údajně měli vyslovit souhlas při instalaci iOS 7. O problému ví i zaměstnanci zákaznické linky společnosti Apple, která je ovšem momentálně přetížená a je obtížné se na ní dovolat.

 

Co tedy dělat? Vzhledem k tomu, že Apple, Vodafone ani žádný jiný relevantní subjekt dosud nevydal jasné stanovisko, nelze ani poskytnout zaručené řešení. V každém případě by ale měla pomoci deaktivace služeb FaceTime a iMessage v nastavení vašeho mobilního zařízení. Restart zařízení by neměl být nutný a dokonce ani doporučený – při opětovném startu by mohlo dojít k odeslání dalších textových zpráv účtovaných nad rámec vašeho tarifu.

 

Pokud jste tak ještě neučinili, rozhodně doporučujeme zkontrolovat si výši aktuálního kreditu nebo výši účtované částky za mobilní služby. V případě nesrovnalostí se pro více informací obraťte na svého mobilního operátora. Oceníme, pokud se s námi o své zkušenosti podělíte také v diskuzi pod tímto článkem.

 

Aktualizováno - 20. září 2013, 18:15

Zpravodajský server iDnes.cz upřesnil, že původně měla být pro aktivaci služeb FaceTime a iMessage odeslána pouze jedna textová zpráva. Více textových zprav pak odcházelo z důvodu SMS centra společnosti Vodafone, což zároveň vysvětluje, proč stížnosti pocházely především z řad klientů tohoto mobilního operátora. Podle iDnes.cz tak Vodafon navíc poplatky za odeslané textové zprávy, tedy kromě první aktivační, svým zákazníkům vrátí.

 

"Všem zákazníkům, kteří ve dnech 18.9.2013 a 19.9.2013 aktualizovali svoje Apple zařízení na iOS7 a odesílali aktivační SMS k aplikacím FaceTime a iMessage, budeme účtovat pouze jednu aktivační SMS, a to i v případě, že těchto SMS bylo kvůli technickým komplikacím odesláno," řekla redakci Mobil.iDNES.cz Adéla Konopková z tiskového oddělení Vodafonu.

 

Zakazníci využívající předplacené služby obdrží vyčerpaný kredit zpět v průběhu příštího týdne. Tarifním zákazníkům bude přeplatek kompenzován v nejbližším možném vyúčtování.

 

 

Týká se vás tento problém? Podělte se s námi v diskuzi.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

SMS

Autor: Žena

Založeno: 21.09.2013, 08:56
Odpovědí: 0

U mna bohuzial neslo o 1, ani 4 SMS, odislo ich asi 100, kym som sa dopatrala pricine. Som v zahranici, takze rozhovor s operatorom ma vysiel na dalsich 100 Kc. Suhlas s SMS sme sice davali, ale normalne uvazujuci clovek rata s 1 aktivacnou SMS, nie so 100, ako to bolo v mojom pripade... Aspon nam vratia spat peniaze...

Odpovědět na příspěvek

sms face time

Autor: Jarda Muž

Založeno: 07.12.2015, 11:20
Odpovědí: 0

Zdravim, asi pred dvema mesicema se mi v nepravidelnych intervalech chteji odesilat placene sms o aktivaci aplikace Face Time do zahranici. Nekolikrat jsem je omylem odklepl. Cena je jenom 3 koruny. Musim si davat pozor na jejich odeslani. Jde tento problem nejak zastavit? Diky za kazdou radu. Mam Iphone 6 a iOS 9,1.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: