Apple prodal už 9 milionů iPhonů 5C a 5S - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Apple prodal už 9 milionů iPhonů 5C a 5S

23. září 2013, 15.45 | Během prvních tří dnů od uvedení na trh se prodalo více než 9 milionů chytrých telefonů iPhone 5C a 5S. Kolik z prodaných kusů ovšem připadá na model 5C a kolik na 5S firma nezveřejnila. Apple tak podle očekávání překonal dosud rekordní loňský start iPhone 5, kdy během prvních tří dnů prodal zhruba 5 milionů telefonů. Více v článku.

Společnosti Apple se opět podařilo překonat nejen sebe samotnou, ale také odhady analytiků. 9 milionů prodaných iPhonů 5C a 5S představuje výrazný prodejní úspěch a důkaz, že i přes stále častější problémy a výtky to s údajně klesající oblibou mobilních zařízení Apple nebude zas tak horké.

 

 

„Jedná se o náš doposud nejlepší start prodejů – více než 9 milionů prodaných iPhonů představuje nový prodejní rekord pro první prodejní víkend“, komentoval úspěch CEO Apple, Tim Cook a dodal: „Poptávka po nových iPhonech byla neuvěřitelná a přestože jsme rychle prodali všechen naskladněný model iPhone 5S, jeho dodávky do obchodů jsou pravidelné. Ceníme si trpělivosti všech zákazníků a vyrobíme dostatek iPhonů pro všechny.“

 

Každá informace má ovšem své „ale“ a ani na první pohled veleúspěšný prodejní start nové generace iPhone nebude výjimkou. Totiž – Apple, stejně jako v minulých letech, nezveřejnil informace o tom, jaký podíl na prodejích připadá na který model telefonu. Obecně se předpokládá, že vzhledem k nižší dostupnosti plnohodnotného iPhone 5S bude prodejům v prvních týdnech dominovat levnější model 5C, konkrétně se pak spekulovalo o poměru 65 % vs. 35 % ve prospěch modelu 5C. Na druhou stranu ten je oproti modelu 5S v průměru levnější jen 100 dolarů, tedy zhruba 2 000 Kč, přičemž nabízí starší a horší hardware. Je tak poměrně těžké uvědomit si, že by se takového telefonu prodalo více než 5 milionů kusů.

 

 

Možná odpověď je nasnadě – Apple do prodejních výsledků zahrnul také všechny objednávky na model iPhone 5S, který ovšem zákazníkům dodá až v horizontu 7 až 10 pracovních dnů. Je tak pravděpodobné, že během prvních tří dnů od uvedení na trh si zákazníci z prodejen Apple Retail Store odnesli výrazně méně nových iPhonů, než deklarovaných 9 milionů kusů.

 

 

Připomeňme si, že před rokem při uvedení iPhone 5 Apple během prvních tří dnů prodeje prodal zhruba 5 milionů kusů. Letošní výsledek tak, byť i díky dostupnosti dvou modelů, představuje meziroční nárůst o úžasných 80%. Jak už bylo uvedeno, Apple překonal i očekávání analytiků, kteří počet prodaných iPhonů odhadovali mezi 6 a 8 miliony kusů.

 

Apple současně uvedl, že počet instalací iOS 7 přesáhl 200 milionů.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: