Novinky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Apple zve na konferenci na 10. září, pozvánka nahrává uvedení iPhone 5C

3. září 2013, 20.20 | Společnost Apple v průběhu úterního podvečera rozeslala pozvánky na chystanou konferenci zaměřenou na představení nové generace chytrého telefonu iPhone. Pozvánka samotná hraje devíti pastelovými barvami a nahrává tak spekulacím, že kromě plnohodnotného iPhone 5S bude uveden i levnější iPhone 5C. Právě ten má být dostupný ve více barevných provedení. Text „Toto by mělo rozjasnit den každého z nás.“ to pak jen potvrzuje.

 

 

 

Apple nejspíš brzy inovuje AirPort Express

3. září 2013, 16.05 | Základní bezdrátový přístupový bod AirPort Express se pravděpodobně už brzy dočká nové verze. Podle serveru Apple Insider to naznačuje fakt, že současné generace zařízení je ve většině kamenných obchodů Apple Retail Store a Best Buy v USA zcela vyprodaná. Společnost Apple přitom optimálnímu řízení dodávek zboží na prodejny přikládá velkou váhu a je tak nepravděpodobné, že by tak rozsáhlou nedostupnost produktu způsobila logistická chyba.

 

 

 

Tržní podíl iPhone nadále roste, nejvíce v USA

3. září 2013, 07.30 | Podíl chytrého telefonu iPhone na prodeji nových smartphonů nadále narůstá. V období od května do července letošního roku dosáhl jeho podíl 43.4 %, což představuje meziroční nárůst oproti stejnému období o 7.8 %. Ve sledovaných evropských zemích je podíl iPhone podstatně nižší, i když i zde dosáhl za uplynulý rok růstu o 3.1 % na celkový podíl ve výši 17.9 %. To vše ještě před uvedením levné verze iPhone 5C, která je očekávána ve druhé polovině tohoto měsíce.

 

 

 

Windows 8 má tržní podíl 7.4 %, překonal OS X

2. září 2013, 19.00 | Operační systém Windows 8 dosáhl v průběhu srpna tržního podílu 7.4 % a překonal tak celou instalovanou základnu operačního systému (Mac) OS X. Na vedoucí Windows 7 i zastaralé, ale stále oblíbené Windows XP ale Windows 8 stále ztrácí desítky procent tržního podílu.

 

 

 

Novinky ze světa Apple

30. srpna 2013, 07.30 | Apple je bez debat jednou z nejvýznamnějších technologických společností na světě. I proto neuplyne jediný týden bez toho, aby se ve světě Apple a jeho produktů nestalo něco nového a zajímavého. Stručný přehled novinek a vybraných událostí pro vás ve speciálním článku přinášíme každý pátek brzy ráno, ať si máte k ranní kávě co přečíst.

 

 

 

Apple plánuje rozšířit službu AppleCare+ do Evropy

29. srpna 2013, 23.10 | Podle informací serveru iGen by spolu s představením nové generace chytrého telefonu iPhone mělo dojít také na uvedení příplatkové služby AppleCare+ do vybraných evropských zemí. Služba AppleCare+ by v Evropě zpočátku měla být dostupná pouze právě pro novou generaci iPhone. Varianta pro iPad má přijít později, pravděpodobně taktéž spolu s představením nové generace zařízení.

 

 

 

Apple kupuje AlgoTrim, specialistu na kompresi dat

29. srpna 2013, 11.30 | Společnost Apple potvrdila akvizici švédského startupu AlgoTrip. Ten se zabývá vývojem vlastní technologie na kompresi dat. Smyslem akvizice je pravděpodobně především snížit objem dat přenášených mezi servery Apple a mobilními zařízeními iPad, iPhone a iPod v rámci služeb iTunes Match a další.

 

 

 

Představení nového iPhone se blíží. Díl 4: Nové funkce iOS

29. srpna 2013, 07.30 | Pomalu se blížící konec letních prázdnin přináší mnoho věcí. Vedle záplavy natěšených prvňáčků s novou aktovkou, značně nespokojených všech ostatních školou povinných a vytouženého návratu neprázdninových, tj. normálních jízdních řádů nás čeká i něco pozitivního - v následujících měsících se můžeme těšit na představení množství novinek společnosti Apple vedle nové generace iPadu (Mini), nových MacBooků Pro, OS X Mavericks a dalšího je to především uvedení nové generace vlajkové lodi značky Apple, tedy chytrého telefonu iPhone. V krátké sérii článků pro vás shrneme všechny zásadní dohady a očekávání, které se ohledně uvedení nového iPhone objevují.

 

 

 

Apple si chce registrovat použití termínu „startup“

28. srpna 2013, 17.50 | Americká společnost Apple v uplynulých dnech podala v Austrálii oficiální žádost o registraci slova „startup“ ve spojení s maloobchodními službami. Podle informací vyplývajících z žádosti by Apple tímto termínem chtěl označit služby poskytované v obchodech Apple Retail Stores, týkající se nastavení produktů, oprav a vzdělávání. Schválení registrace ze strany australských úřadů může mít potencionálně velké mezinárodní důsledky. Samotné použití termínu „startup“ ve spojení se začínajícími firmami by ovšem ohroženo být nemělo.

 

 

 

Představení nového iPhone se blíží. Díl 3: Radikálně přepracovaný iOS

27. srpna 2013, 16.20 | Pomalu se blížící konec letních prázdnin přináší mnoho věcí. Vedle záplavy natěšených prvňáčků s novou aktovkou, značně nespokojených všech ostatních školou povinných a vytouženého návratu neprázdninových, tj. normálních jízdních řádů nás čeká i něco pozitivního - v následujících měsících se můžeme těšit na představení množství novinek společnosti Apple vedle nové generace iPadu (Mini), nových MacBooků Pro, OS X Mavericks a dalšího je to především uvedení nové generace vlajkové lodi značky Apple, tedy chytrého telefonu iPhone. V krátké sérii článků pro vás shrneme všechny zásadní dohady a očekávání, které se ohledně uvedení nového iPhone objevují.

 

 

 

Strana výpisu

6 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: