Tim Cook je na Twitteru - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Tim Cook je na Twitteru

23. září 2013, 09.30 | TIm Cook, současný CEO společnosti Apple, vstoupil na Twitter. Odeslal sice zatím jen jediný tweet, jeho účet ale už byl ověřen a jedná se tak o skutečného Tima Cooka. Nebo možná někoho z PR oddělení Apple. To ale nic nemění na faktu, že sdělit váš názor nebo myšlenku někomu z Apple nikdy nebylo jednodušší.

Příchod skutečného Tima Cooka na Twitter je sice relativně bezvýznamný, přesto ale poměrně zajímavý krok. Během pouhých pár dnů si jeho oficiální profil dokázal získat přes 200 tisíc followerů a desítky dalších přibývají každou minutou.

 

Tim Cook si účet na Twitteru založil minulý pátek, tedy v den, kdy společnost Apple v prvních zemích uvedla do prodeje nové modely iPhone 5S a 5C. Je otázkou, jestli bylo načasování náhodné nebo promyšlené a vůbec má-li Cookův příchod na Twitter nějaký hlubší význam.

 

 

Po řadě dalších kroků se tak i tentokrát Cook odlišuje od svého předchůdce, dlouholetého ředitele a spoluzakladatele Steva Jobse. Ten podobným krokům neholdoval, své soukromí si poměrně dobře střežil a s novináři nekomunikoval, pokud vysloveně nemusel – tedy pokud zrovna nepředstavoval nové zařízení.

 

Ať už je příchod Tima Cooka na Twitter osobním rozhodnutím nebo součástí větší strategie, první tweet současného může číslo jedna v Apple se týkal právě uvedených modelů iPhone. Cook světu sdělil: „Právě jsem navštívil Apple Retail Store v Palo Alto. Pohled na tolik nadšených zákazníků nám připomíná, proč děláme to, co děláme.“

 

Připomeňme si, že příchod Tima Cooka na Twitter je tak trochu únikem ke konkurenci. Apple v roce 2010 představil vlastní pokus o sociální síť nazvanou iTunes Ping zaměřenou především na hudbu a multimediální zábavu obecně. Přestože se nejednalo vysloveně o neúspěch, projekt evidentně nenaplnil představy Apple a byl tak v roce 2012 definitivně ukončen a nahrazen plnou integrací Facebooku a Twitteru do zařízení Apple.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: