Multimedia - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůMultimedia

Chytáme digitální televizi s PowerBookem a Formac DVB watchandgo

17. srpna 2005, 00.00 | Do redakce nám na testování dorazil produkt německé společnost Formac nazvaný watchandgo. Jedná se o PCMCIA kartu s anténou, která umožní v PowerBooku sledovat vysílání digitální televize kdekoliv, kde je signál dostatečně silný. I když je vysílání digitální televize u nás zatím ve fázi testování, pustil jsem se testování a výsledky dvou týdnů strávených s Formac watchandgo se pokusím shrnout v následujícím textu.

 

 

 

Pojďme si hrát... s GarageBandem! (18)

21. července 2005, 00.00 | Máte rádi muziku, ale vždycky jste se báli něco si s ní začít? Žár trvá - a Dubiho hvězda žhavě žhne! V následujících lekcích bude ovšem zářit hlavně Kakaxa - konečně totiž překonal přesudky vůči Dubimu - a zbláznil se do jeho skladby. Bude vám i Dubimu předvádět, jak skladbě srovnat rytmus, jaké další smyčky se hodí, kde je strategické je zapnout či vypnout, jak zvuky rozložit v ose levá - pravá, vepředu - vzadu, nahoře - dole, či jak kreslit křivky automatizace hlasitosti.

 

 

 

Bose SoundDock - dobrý kamarád iPodu

14. července 2005, 00.00 | Když jsem v září minulého roku měl možnost na pařížském Apple Expu vidět prezentaci stylových reprobedýnek pro iPod honosící se logem Bose, bylo mi hned jasné, že se nejedná o výrobek, který v široké nabídce doplňků pro iPod jen tak zapadne. Jednoduchý a čistý design, dálkové ovládání a luxusní cena. I tak by se dal Bose SoundDock charakterizovat, ale já se o něm rozepíšu trochu více.

 

 

 

EyeTV 200 - TV Tuner ElGato pro Maca

10. června 2005, 00.00 | V našich podmínkách bude ovšem pro většinu uživatelů patrně nejzajímavější model EyeTV 200, který obsahuje standardní analogový televizní tuner. Právě tento model jsem měl možnost díky firmě Cables&Simms vyzkoušet, a o něm si toho dnes řekneme malinko více.

 

 

 

Quartz Composer: základy

24. května 2005, 00.00 | V podstatě a s trochou zjednodušení můžeme říci, že Quartz Composer je jakýsi "automator pro grafiku a animace": podobně, jako v Automatoru sestavujeme pracovní postupy z jednotlivých akcí, můžeme v aplikaci Quartz Composer sestavovat komplexní grafické animace z jednoduchých operací.

 

 

 

Pojďme si hrát... s GarageBandem! (17)

13. dubna 2005, 00.00 | Máte rádi muziku, ale vždycky jste se báli něco si s ní začít? Právě vypukla smyčkománie! A Kakaxa s Dubeckým už v tom jedou. Pojeďte s nimi. Prožijte dobrodružství hledání neznámého, stvoření neslyšeného, a přeměny ošklivého káčátka v elegantní labuť!

 

 

 

Co nového v GarageBandu 2.0

15. února 2005, 00.00 | iLife 05 přinesl výrazná vylepšení směrem k větší profesionalitě a možnostem, které šlapou na paty
drahým profesionálním aplikacím. Nová verze GarageBandu přináší především možnost nahrávat na více stop najednou, velmi pohodlně vytvářet své vlastní smyčky a pracovat s MIDI v klasické notové osnově.

 

 

 

iPod-Linux - iPod říznutý tučňákem

11. února 2005, 00.00 | Úspěšný přehrávač iPod a jeho ovládání asi nemá na těchto stránkách smysl představovat. Na toto téma bylo napsáno již mnoho kilobytů textů a bylo by těžké se neopakovat. Ačkoliv je ovládání iPodu a systém obecně často vychvalován, často lze slyšet i výtku na nemožnost rozšíření. To asi vadilo i autorům projektu iPod-Linux, kteří se rozhodli do iPodu dostat operační systém Linux. A jak se jim to povedlo?

 

 

 

Pojďme si hrát...s GarageBandem! (16)

2. února 2005, 00.00 | Máte rádi muziku, ale vždycky jste se báli něco si s ní začít? Následujte Dubiho s Kakaxou! Jestli vás dnes nepřesvědčíme, že dělat muziku v GarageBandu je snadné a že je to navíc úžasná zábava, tak to pak můžem rovnou zabalit...! Takže - co že je pro začátečníka nejsilnější nástroj při aranžování? Smyčky! A Dubi vám předvede, jak mu jedna taková změnila život - a možná ho změní i vám.

 

 

 

DNES! iPod shuffle - přijďte si na něj sáhnout!

2. února 2005, 00.00 | Líbí se vám iPod shuffle? A rádi byste si jej otestovali na vlastní kůži a uši dříve, než bude u nás k dostání? Pak máte jedinečnou šanci! Přivezli jsme dva kousky přímo z veletrhu MacWorld a nabízíme vám exkluzivní možnost se oběma verzemi iPodu shuffle seznámit z blízka.

 

 

 

Strana výpisu

... 14 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: