Multimedia - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůMultimedia

MOTU Digital Performer – Prostředí

2. listopadu 2007, 09.00 | MOTU Digital Performer (nyní ve verzi 5.12) je audio-MIDI sekvencer, který není v Evropě až tak rozšířený, ale dá se říct, že na americkém trhu se jedná o jedničku mezi sekvencery. Ač je filozofie tohoto sekvenceru trošku jiná než u většiny u nás známějších sekvencerů, přesto se v nich zkušený dlouholetý uživatel sekvencerů neztratí. Velkou výhodou ale je, že se v něm neztratí ani nováček, který se dosud se sekvencerem setkal jen sporadicky nebo vůbec ne.

 

 

 

Hudba ve Windows na Mac Intel

8. října 2007, 09.00 | Setkal jsem se již s poměrně velkým počtem muzikantů, kteří začali uvažovat o koupi počítače Apple poté, co je možné na ně instalovat operační systém Windows. Důvod? Apple je vizuálně hezčí než většina notebooků PC, na druhou stranu uživatelé již řadu let používají Windows, jsou na ně zvyklí a mají aplikace pro Windows. Má to smysl? Mohou nastat problémy?

 

 

 

iPhoto 7 z iLife'08 - další krok k lepším obrázkům

24. září 2007, 10.00 | Program iPhoto patří pravděpodobně k těm nejčastěji spouštěným programům z balíku iLife. Nedávno představená verze iLife'08 nám nadělila iPhoto 7, které se od svého předchůdce na první pohled příliš neliší, na rozdíl od takového iMovie, jež bylo kompletně přepracováno. Nové iPhoto se tak na první pohled může jevit jako minoritní update, ale to není tak docela pravda - i když na povrchu zůstává téměř nezměněné, pod povrchem se dočkalo řady zajímavých vylepšení.

 

 

 

DX7 Librarian

20. září 2007, 10.00 | U počítačů a softwaru jsme zvyklí, že jejich morální životnost je obvykle, až na výjimky, několik málo let. U hudebních nástrojů, zvláště těch kvalitnějších, bývá obvykle morální životnost o dost vyšší, ale také přece jenom ne nekonečná.

 

 

 

Universal Binary nebo Rosetta v hudbě?

18. září 2007, 10.00 | S přechodem počítače Apple na procesory Intel nastaly pro uživatele nové časy, spojené s různými výhodami (jako je vyšší rychlost procesorů, ale i možnost instalace Windows a všech aplikací, které jsou napsané pouze pro Windows – občas se to hodí), ale i problémy (stále se diskutuje téma, zda jsou Intely tak stabilní, jako byly PowerPC, starší aplikace běží v simulaci Rosetta, aj.).

 

 

 

Podrobný (a český) návod na odemknutí iPhone

14. září 2007, 10.00 | Je pátek 13. září 2007, vlastně čtvrtek. Dívám se do kalendáře - je středa! Po dvanáctihodinovém maratonu před počítačem se mi kompletně rozhodily biologické hodiny. Je poledne a chce se mi spát. Tenhle text píšu spíš nosem než prsty. Co jsem to dělal... aha, už jsem si vzpomněl - odblokovával jsem si svůj nový iPhone.

 

 

 

FINAL CUT STUDIO 2 - recenze ve dvou dějstvích...

7. září 2007, 10.00 | MujMac dostal ke krátkému otestování nedávno představený balík video a postprodukčních aplikací FinalCut Studio 2. Na různých místech se už o něm napsalo poměrně dost, ale zkusme si ještě jednou ukázat, jaké všechny novinky na nás v Cupertinu přichystali a hlavně jaké byly první dojmy a zkušenosti "na vlastní kůži"...

 

 

 

MIDI versus audio

23. srpna 2007, 10.00 | Velice často se setkávám s dotazy typu: “Jak převést MIDI na audio? Jak vyexportovat soubor z Cubase/Logicu/ProTools se syntezátory do WAV, MP3...?”, případně s opačnými: “Jak dostat z MP3/WAV/AIFF souboru MIDI? Chtěl bych si z CD, které jsem nagraboval, odstranit zpěv, dostat to do MIDI, upravit a připravit pro karaoke, jak to mám udělat?”. Právě k těmto dotazům směřuje dnešní článek.

 

 

 

Apple sbližuje své přístroje s YouTube (21.6.07)

21. června 2007, 06.00 | Apple přinesl podporu YouTube na Apple TV a oznámil, že také iPhone bude podporovat YouTube ihned od svého uvedení na trh.

 

 

 

Editace dvoustopých zvukových souborů

7. června 2007, 10.00 | S přechodem z PC na Mac řeší řada uživatelů otázku “Jak nahradit software A, který běží pouze ve Windows, softwarem B, který by byl pro Mac OS?”. A tuto otázku nemusí řešit pouze “switchaři”, ale i ostatní uživatelé Macu, kteří pro svou práci hledají nový software. Osobně jsem prošel první zmíněnou procedurou a kromě jiného softwaru mě zajímala také náhrada za zvukový editor pro střih a mastering jedno- nebo dvoustopých souborů (tedy mono nebo stereo).

 

 

 

Strana výpisu

8 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: