Multimedia - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůMultimedia

Mac a hudba III. - Jak pracuje Mac se zvukem?

13. února 2006, 00.00 | V dnešním pokračování našeho miniseriálu se budeme zabývat naprosto praktickými záležitostmi: Mám Maca, chci do něj nahrávat nějakou hudbu, zvuky a pazvuky. Jaké zařízení si mám na to koupit?

 

 

 

Mac a hudba II. - Jak pracuje Mac se zvukem?

6. února 2006, 00.00 | V dnešním článku se vrátíme k procesorům, už ne do historie, ale podíváme se, kam směřuje budoucí vývoj Intelu. Ukážeme si, jakým způsobem pracuje Mac OS X se zvukem, zatím jen velmi teoreticky, ale příště se už na základě této šedé teorie vydáme do zcela konkrétní práce s audio systémem našich Maců.

 

 

 

Zálohování DVD v Mac OS X - DVD2oneX, MacTheRipper a HandBrake

3. února 2006, 00.00 | Čas od času se stane, že máte na DVD nějaký film, na kterém vám záleží, a rádi byste si udělali záložní kopii, nebo měli třeba kopii na cestování na disku nebo pobyt na jiném místě a nechcete sebou vozit drahý originál a vystavovat ho tak poškození nebo ztrátě. V tom případě se nabízí zdánlivě jednoduché řešení jeho zkopírování na pevný disk nebo vypálit na záložní médium.

 

 

 

Pojďme si hrát... s GarageBandem! (22)

28. prosince 2005, 00.00 | Máte rádi muziku, ale vždycky jste se báli něco si s ní začít? Dnes vám Kakaxa s Dubeckým ukážou, jak báječně se bubnuje i bez bubnů. Stačí jen klávesnice vašeho počítače - a trocha kvantizace...

 

 

 

Cinema Tools

8. prosince 2005, 00.00 | Jelikož aplikacemi LiveType, Compressor i Qmaster jsme se již zabývali v předminulém i minulém dílu našeho seriálu, je dnes tedy na řadě poslední z nich, aplikace Cinema Tools.

 

 

 

Apple iPod nano Lanyard - iPod nano na krku

30. listopadu 2005, 11.00 | Když jsem recenzoval iPod nano před pár týdny, litoval jsem, že v prodeji ještě není Apple iPod Lanyard, neboli šňůrka na krk s integrovanými sluchátky. Naštěstí jsem se dočkal a v současnosti je již Lanyard i u nás k dostání. A jak se nosí iPod nano na krku?

 

 

 

Compressor a Qmaster

21. listopadu 2005, 00.00 | V minulém dílu našeho volného seriálu, ve kterém se věnujeme profesionálním aplikacím pro zpracování videa z balíku Final Cut Studio, jsme se začali blíž zabývat doplňkovými aplikacemi, jež jsou dodávány "zdarma". Dnes si trochu podrobněji ukážeme další dvojici aplikací: universální transkodér Compressor je velmi šikovný a pohodlný pro převody víceméně čehokoli na cokoli. Spolupracovat s Compressorem může aplikace Qmaster.

 

 

 

Pojďme si hrát... s GarageBandem! (21)

2. listopadu 2005, 00.00 | Máte rádi muziku, ale vždycky jste se báli něco si s ní začít? Dnes Kakaxa Dubeckého poučí, že "I ticho hraje". Konečně se dozvíte některá sladká tajemství o tlačítkách - a na mašinky tentokrát taky dojde!

 

 

 

LiveType: titulky bez kompromisů (dokud nenarazíme na nabodeníčka)

24. října 2005, 00.00 | Final Cut není sám – a to ani v případě, že si jej koupíme samostatně, nikoli v rámci Studia: k dispozici "zdarma" (tedy v celkové ceně) dostaneme několik dalších podpůrných aplikací. První z takových aplikací, na něž se podíváme blíže, je aplikace LiveType.

 

 

 

Novinky z Cupertina - PowerBooky, dvoujádrové Power Macy a Aperture

21. října 2005, 00.00 | Konečně jsem se po vlně novinek v podobě iPodů dočkali i uvedení nového hardwaru. Společnost Apple uvedla v New Yorku nové PowerBooky a dvoujádrové dualové Power Macy. A vzhledem k tomu, že se tisková konference konala na výstavě zaměřené na fotografy, došlo i k představení softwarové novinky, která by mohla nadchnout profesionální fotografy. Její jméno je Aperture.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: