Multimedia - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůMultimedia

iTunes 7.0 - krok směrem k videu

14. září 2006, 00.00 | Včera uvedené iTunes 7.0 přinesla řadu novinek, na které by bylo vhodné podívat se samostatně a trochu hlouběji. Proto jsme pro vás připravili dnešní článek, který vás s novými funkcemi seznámí.

 

 

 

iTunes, iPody a iTV, aneb nové produkty s logem Apple

13. září 2006, 00.00 | Včerejší akce společnosti Apple, jež se konala v San Francisku, byla zaměřena především na oblast hudby a domácí zábavy. Pokud jste čekali nové MacBooky Pro, asi budete zklamáni, jestliže jste sázeli na nové iPody, iTunes a nový produkt, jež souvisí s videem a iTunes, trefili jste se do černého!

 

 

 

Metadata Hootenanny

11. září 2006, 00.00 | V předcházejících dílech jsme se několikrát zmínili o aplikaci Metadata Hootenanny; jedná se o velice zajímavý program, který nabízí přebohatou paletu služeb, jež se právě při archivaci DVDisků na pevný disk velice hodí.

 

 

 

Ostatní možnosti QuickTime

9. srpna 2006, 00.00 | Dnes si stručně ukážeme to, co zbývá: názvy kapitol a "sprites", umožňující sestavit v kontejneru QuickTime obecnou nabídku, srovnatelnou s dynamickou nabídkou DVDisku.

 

 

 

Jak na audio?

3. srpna 2006, 00.00 | Předminule jsme se seznámili se základními informacemi o kontejneru QuickTime, minule jsme si řekli něco více o tom, kterak jej využít pro titulky. Dnes se soustředíme pro změnu na zvukový doprovod.

 

 

 

Práce s titulky

25. července 2006, 00.00 | Minule jsme se seznámili se základy toho, co umí kontejner QuickTime; dnes se budeme podrobněji zabývat pouze jednou z možností, jež nabízí – použitím textových streamů pro titulky.

 

 

 

Ještě než Maca do obýváku zapojíme...

21. července 2006, 00.00 | Ačkoliv byste mohli Mac mini připojit do televize těsně po vyndání z krabice, je lepší rozvrhnout síly a samotný stroj pořádně připravit a nainstalovat vše potřebné, abyste v obýváku Mac používali primárně pro zábavu a nikoliv pro nastavování a ladění služeb.

 

 

 

Kontejner QuickTime

20. července 2006, 00.00 | Nyní je v našem seriálu na čase, abychom se podívali trochu blíže na kontejner QuickTime. Nebudeme se pouštět do podrobností a technických detailů; řekneme si toho ale dost k tomu, abychom mohli možnosti a výhody formátu QuickTime využívat k tomu, čím se v našem seriálu zabýváme.

 

 

 

Mac v obývacím pokoji

 

 

 

Mac v obývacím pokoji

19. července 2006, 00.00 | Dnešním dnem začínáme na MujMacu nový seriál zaměřený na počítače Apple v obývacím pokoji. Nebudeme řešit, jak si Mac upravit vzhledově, aby ladil k nové sedací soupravě či konferenčnímu stolku. Zaměříme se na Mac jako domácí mediální centrum (Home Media PC) a podíváme se na to, jak Apple v této oblasti obstál a s jakými nástrahami počítat, pokud svůj počítač chcete změnit v multimediální mašinu připojenou na televizi.

 

 

 

Strana výpisu

10 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: