Bose SoundDock - dobrý kamarád iPodu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Bose SoundDock - dobrý kamarád iPodu

14. července 2005, 00.00 | Když jsem v září minulého roku měl možnost na pařížském Apple Expu vidět prezentaci stylových reprobedýnek pro iPod honosící se logem Bose, bylo mi hned jasné, že se nejedná o výrobek, který v široké nabídce doplňků pro iPod jen tak zapadne. Jednoduchý a čistý design, dálkové ovládání a luxusní cena. I tak by se dal Bose SoundDock charakterizovat, ale já se o něm rozepíšu trochu více.

Když jsem v září minulého roku měl možnost na pařížském Apple Expu vidět prezentaci stylových reprobedýnek pro iPod honosící se logem Bose, bylo mi hned jasné, že se nejedná o výrobek, který v široké nabídce doplňků pro iPod jen tak zapadne. Jednoduchý a čistý design, dálkové ovládání a luxusní cena. I tak by se dal Bose SoundDock charakterizovat, ale já se o něm rozepíšu trochu více.

Když před pár týdny messenger přivezl ze společnosti CDS (Apple IMC pro český trh), které děkujeme za zapůjčení, na testování Bose SoundDock, byl můj iPod mini již plně připraven na testy - 4 GB interního pevného disku plné hudby různých žánrů, které se klepaly na prověření v zahraničí vychvalovaných reprobeden od Bose.


První dojem

Vybalení a zapojení je otázkou pár okamžiků a není potřeba složitějších návodů a nastavení. Celou proceduru zvládne běžný uživatel iPodu levou zadní a rozhodně se není potřeba obávat manuálu o sto stránkách. V krabici naleznete samotný SoundDock (rozměry 16.89 x 30.26 x 16.47 cm a váha 2.1 kg), napájení, dálkový ovladač, stručný manuál a redukce pro různé verze iPodu. Stačí zapojit adaptér do sítě, připojit SoundDock a to nejtěžší je za námi. Vzhledem k tomu, že je více verzí iPodů, tj. mají různé rozměry, je nutné použít dodávané redukce, které iPod pevně do SoundDocku usadí. Jedná se o plastové destičky s výřezem pro spodní část iPodu. Dokový konektor neslouží jen pro přenos hudby z iPodu, ale i jako nabíječka, takže se není potřeba bát, že by iPodu v průběhu poslechu došla šťáva. Vzhledem k zapojení přes dokový konektor, nelze používat první generaci iPodů a samozřejmě iPod shuffle.

Bohužel SoundDock nenabízí FireWire výstup, kterým by se dal spojit s počítačem a obsah iPodu z iTunes spravovat. Stejně tak nenabízí standardní audio vstup (3,5" jack konektor), jež je běžně k vidění u konkurenčních přenosných reprosoustav. Tím by se k SoundDocku dalo připojit i jiné zařízení, jako je CD přehrávač, iPod první generace, počítač nebo třeba mobilní telefon pro poslech MP3 skladeb. SoundDock tak zůstal "uzavřený" pouze pro iPod, což je trochu škoda, neboť zvuk, který nabízí, by mohla využít i jiná zařízení.


Zvuk

Hned v úvodu připomínám, že nepatřím mezi audiofily ani netopýry a mé hodnocení kvality je čistě subjektivní. A jako subjektivní musím označit Bose SoundDock za to nejlepší (ale také nejdražší), co jsem měl možnost k iPodu připojit a poslouchat. Kvalitní plný zvuk, který bez problémů zaplní celou místnost vyváženým a velice příjemným zvukem. Nejedná se o konkurenci Hi-Fi sestav, ale uživatele, kteří chtějí z iPodu vyždímat maximum a dostat z něj zvuk v kvalitě, která je uspokojí, nabízí Bose velmi slušné řešení. Rozhodně se nejedná o druhořadé "bedýnky", které slouží pouze pro okrasu. Pro změnu hlasitosti lze použít dvě tlačítka vedle posazeného iPodu označená + a -. Stejnou funkci nabízí i dálkový ovladač titěrných rozměrů a navíc přidává možnost přesunu na další a předchozí skladbu, pauzu/play a vypnutí.


Závěr

Bose SoundDock je řešení pro všechny, kteří chtějí stylový doplněk do bytu ke svému iPodu, ale není určen cestovatelům a milovníkům multifunkčních zařízení. Bose SoundDock umí "pouze" přehrávat hudbu z iPodu, ale tento úkol zvládá skvěle a svým čistým designem dokáže upoutat pozornost návštěvníků. Jestliže hledáte doplněk na cesty nebo chcete k reprobedničkám připojovat i jiná zařízení, sáhněte raději třeba po nabídce společnost Altec Lansing (série inMotion), SoundDock je určen pro zcela jinou cílovou skupinu. Společnost Bose myslela na všechny, co mají rádi jednoduchost (jednodušší zapojení a ovládání si už opravdu nedokážu představit), design a kvalitní zvuk. Pokud je toto i váš případ a peníze pro vás nejsou problém, připravte si 13 900,- Kč, což je cena, za kterou SoundDock pořídíte na českém internetovém Apple Storu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: