Multimedia - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůMultimedia

Windows Media Player 9 pro Mac OS X

13. listopadu 2003, 00.00 | Microsoft uvedl novou verzi svého multimediálního přehrávače Windows Media Player pro Mac OS X. Ačkoliv má shodné číselné označení, jako Windows verze, možnostmi se tyto dva programy měřit nemohou.

 

 

 

První reakce na iTunes pro Windows

21. října 2003, 00.00 | Po vedení iTunes pro Windows a nové verze obchodu iTunes se samozřejmě objevila celá řada dalších informací - pojďme se podívat, o čem se nejčastěji diskutuje.

 

 

 

iTunes pro Windows: a peklo zamrzlo

17. října 2003, 00.00 | To, co by si ještě před časem málokdo představil, se stalo skutečností - Apple se s jednou ze svých klíčových aplikací, iTunes, pouští do světa Windows. A tak uživatelé Windows získávají nejen klienta pro iTunes Music Store, ale také výborný přehrávač a nástroj pro správu svých iPodů.

 

 

 

Horký hudební podzim

2. října 2003, 00.00 | Zdá se, že Apple, který rozvířil poklidnou hladinu digitální distribuce svým iTunes Music Store, bude s Windows verzí vstupovat do poměrně plného ringu. Systémy pro prodej hudby online rostou jak houby po dešti a zavádí je doslova každý. K tomu se někteří snaží nejen o samostatné obchody, ale, po vzoru Apple, i o snadnější propojení s osobními přehrávači.

 

 

 

iDVD 3.0.1 funguje i bez SuperDrive

30. července 2003, 00.00 | Apple s posledním updatem iDVD 3.0.1 trošku pozměnil svou politiku, a tak nyní může iDVD používat každý, kdo má počítač s PowerPC G4, ovšem zůstává omezení, že vypalovat je možné jen na počítačích se SuperDrivem. Jak dostat iDVD na svůj počítač, pokud ho ještě nemáte? A jak připravený projekt vypálit?

 

 

 

iTunes se otevírají všem a získávají další konkurenci

24. července 2003, 00.00 | iTunes Music Store je nyní dostupný v podstatě všem umělcům, kteří se rozhodnout touto cestou nabízet své skladby posluchačům, tedy i jedincům, kteří nemají vlastní label. Kromě toho se objevil další elektronický obchod s hudbou, který se snaží konkurovat iTMS a také se tak trochu přiživit na jeho popularitě.

 

 

 

Final Cut Pro: dokončení

6. června 2003, 00.00 | Dnešním dílem náš miniseriálek, věnovaný aplikaci Final Cut Pro, ukončíme. Na rozloučenou si ukážeme dokončení toho, co jsme nakousli na začátku: jestliže jsme při přenosu zdrojového materiálu z pásku na disk počítače použili pro ůsporu místa a času nějaký méně kvalitní formát, je nyní třeba sestřižený projekt převést do cílové kvality.

 

 

 

Nová verze iTunes - konec kopírování

28. května 2003, 00.00 | Apple uvedl update programu iTunes 4, který kromě jiného zamezuje kopírování skladeb z jednoho počítače na druhý přes iTunes, často i bez vědomí uživatele který skladby nabídl pouze k přehrávání. Kromě toho asi nepřekvapí, že počet prodaných skladeb přes iTunes Music Store přesáhl už tři miliony.

 

 

 

iTunes Music Store: konkurence nespí

27. května 2003, 00.00 | Zatímco Steve Jobs sleduje počítadlo, na kterém každou vteřinu naskakuje nová prodaná skladba, konkurence nespí - nová služba PureTunes nabízí ještě svobodnější pravidla pro zakoupenou hudbu, než iTMS, Roxio připravuje obrození populárního Napsteru a Microsoft se bude snažit svázat přísnou správou práv i osobní přehrávače.

 

 

 

Final Cut Pro: FXScript

26. května 2003, 00.00 | Už se s naším seriálkem mílovými kroky blížíme k zavěru: dnes si velmi stručně ukážeme základy FXScriptu, speciálního jazyka, ve kterém můžeme ve FCP vytvářet vlastní filtry a efekty. Nemělo by smysl popisovat princip a možnosti FXScriptu podrobně, ukážeme si proto jen jednoduchý příklad tvorby vlastního filtru.

 

 

 

Strana výpisu

... 20

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: