Multimedia - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůMultimedia

Pojďme si hrát... s GarageBandem! (11)

9. září 2004, 00.00 | Máte rádi muziku, ale vždycky jste se báli něco si s ní začít? Nebojte se, stačí nahrát 8 not a přelaďováním z nich uděláte rock'n'roll! Ale Dubi - nech toho prosím tě s tím rádiem...

 

 

 

Pojďme si hrát... s GarageBandem! (10)

18. srpna 2004, 00.00 | Máte rádi muziku, ale vždycky jste se báli něco si s ní začít? Jsem rád, že se na lekci tak těšíte... Budou kontinuální kontrolery... (No jak tohle vysvětlím Dubeckému...?) - Ale to nejsou knedlíky! Dubecký, to je od tebe milé, ale proč mi vlastně strkáš ta jablka? Co - tužky? Ne, nedám ti svoje tužky, jak jsi zase na tohle přišel...?!

 

 

 

iDVD4: I dokonalé se vylepšit dá

2. srpna 2004, 00.00 | Zatímco iMovie 4 oproti svému předchůdci nikterak zásadní novinky nepřinesl, iDVD z balíku iLife '04 nabízí o poznání bohatší služby, než jaké byly k dispozici ve "trojkové" versi. Pojďme se na novinky podívat blíže: podobně jako iMovie, jemuž jsme se věnovali přednedávnem, není ani iDVD žádnou horkou novinkou; aby nám však nescházelo v článcích, věnovaných iLife '04, alespoň něco málo si o něm dnes řekneme.

 

 

 

Pojďme si hrát... s GarageBandem! (9)

28. července 2004, 00.00 | Máte rádi muziku, ale vždycky jste se báli něco si s ní začít? Ano, Dubecký, já vím, že ty se ničeho nebojíš, ty se ani ničeho neštítíš, zvlášť když se jedná o tahání Kočky za ocas. Naštěstí je naše MIDI-Kočka pružná jak medvídci od Kolína a všechno to přelaďování, modulování a prodlužování vydrží. Dnes ale budeme na Kočku hodní, podíváme se jí na ocas a naučíme se poznat, kde spočinout. Čemu zase nerozumíte...?!

 

 

 

Hudba na Macu – komprese a formáty II - Bezztrátové formáty

26. července 2004, 00.00 | S růstem diskových kapacit a přenosových rychlostí jsou stále více rozšířené i bezztrátové zvukové formáty. Pokud s nimi chceme pohodlně pracovat na Macu, bohužel zjistíme, že výběr je mnohem užší než u předchozí skupiny. Žádný s formátů totiž zatím nemá kodek pro Quick Time (s výjimkou Apple Lossless).

 

 

 

Newsweek uvádí: iPod čtvrté generace

20. července 2004, 00.00 | Tento víkend byla uvedena již čtvrtá generace digitálních hudebních přehrávačů iPod, a to způsobem, který není pro Apple zcela typický - nejdříve se informace objevily v novém vydání amerického magazínu Newsweek, pro který byl iPod hlavním tématem čísla. Jaké nové vlastnosti iPody mají? A co jim naopak chybí?

 

 

 

Hudba na Macu – komprese a formáty I

15. července 2004, 00.00 | Chcete vědět, jak mít kvalitnější empétrojky, než vám nabízí iTunes? Zajímá vás, co je zač nový formát Apple Lossless? Potřebovali jste někdy přehrát ogg, shorten, flac nebo WMA? Nebo ani nevíte, co na co jsou tyto formáty dobré? Nejdřív se podíváme, jaké možnosti nám komprese zvuku poskytuje a jaká řešení nám Mac OS X nabízí pro ztrátovou kompresi. Na příště si necháme bezztrátové formáty a alternativní přehrávače.

 

 

 

Pojďme si hrát... s GarageBandem! (8)

12. července 2004, 00.00 | Máte rádi muziku, ale vždycky jste se báli něco si s ní začít? Ale vy už jste přece začali! Nebo snad ne? Na co vlastně ještě čekáte? Vždyť i Dubecký už nahrával! A dneska si s tou nahrávkou už budeme jenom pěkně hrát, vytáhneme si stavebnici značky MIDI a přestavíme si z Kočky Vltavu, z hasičáku pračku a z pračky hasičák!

 

 

 

Udělejte svému iPodu radost! (2)

21. června 2004, 00.00 | Minule jsme vám ukázali pár doplňků pro nejlepší přenosný mp3 přehrávač na světě. Dnes pro vás máme druhou várku, kterou si užijí všichni ti, kteří rádi poslouchají muziku v autě, pro ostatní máme řešení, jak připojit k iPodu Apple Pro Speakers, nebo vydařené dálkové ovládání.

 

 

 

iTunes: rozpačitý útok na Evropu

17. června 2004, 00.00 | V úterý Apple konečně uvolnil dlouho očekávanou evropskou verzi svého digitálního obchodu s hudbou. Ovšem z iTunes Music Store se zatím mohou v Evropě radovat jen ve Velké Británii, Německu a Francii, a k tomu často nenaleznou ani své oblíbené lokální kapely.

 

 

 

Strana výpisu

... 17

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: