Začínáme s - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůZačínáme s

Programování pro iOS - 26. Jak se dělá UIViewController

26. ledna 2011, 00.00 | Jaké je postavení řídicích objektů rámců, k čemu slouží a proč se bez nich jen těžko můžeme obejít už víme. Dnes se pustíme do jejich konkrétního programátorského rozhraní. A začneme samozřejmě tím základním – jejich výrobou.

 

 

 

Programování pro iOS - 25. Řídicí objekty rámců

19. ledna 2011, 00.00 | Jak jsme si slíbili ještě před vsunutím několika dílů, popisujících taje a zákoutí "multitaskingu", budeme se v našem seriálu teď nějakou chvilku věnovat řídicím objektům rámců (tedy práci s třídou UIViewController a jejími dědici).

 

 

 

Programování pro iOS - 24. Zbývající drobnosti

12. ledna 2011, 00.00 | Možnosti a omezení tzv. multitaskingu v iOS 4 zbývá doplnit o ukázku deklarace aplikace jako "více multitaskové, než ostatní". Připomeneme také několik potenciálních podrazů, na něž při využívání těchto služeb můžeme narazit.

 

 

 

Programování pro iOS - 23. Jak se aktivovat, jsme-li v pozadí

5. ledna 2011, 00.00 | Známe už základy hry, kterou s námi iOS hraje a víme, jak si vyžádat trochu více času ve chvíli, kdy je aplikace odsunuta z obrazovky. Co ale v případě, kdy bychom ji potřebovali aktivovat o něco později?

 

 

 

Programování pro iOS - 22. Nulla est honesta avaritia nisi temporis

29. prosince 2010, 00.00 | Senecův známý citát si patrně programátoři Apple vzali až příliš k srdci; časem (procesoru) totiž iOS skrblí přímo ukrutně a přidělit jej aplikaci, jež zrovna není v popředí, se zdráhá. Dnes si – jak jsme si slíbili minule – ukážeme, jak si vyžádat času alespoň malinko více, než kolik jej běžně máme k dispozici.

 

 

 

Programování pro iOS - 21. "Multitasking"

22. prosince 2010, 00.00 | Dříve, než se pustíme do slíbeného detailního rozboru práce s řídicími objekty rámců (UIViewController), podíváme se ještě trochu blíže na "multitasking". Ukážeme si konkrétní API, jež máme pro jeho řízení k dispozici, a také si řekneme, na co a jak si dát pozor.

 

 

 

Programování pro iOS - 20. Co nového v iOSu

15. prosince 2010, 00.00 | Už dávno jsme se v redakci domluvili, že jakmile bude iOS 4 veřejně k dispozici pro celou řadu zařízení Apple, podíváme se na jeho novinky z pohledu programátora.

 

 

 

Programování pro iOS - 19. Další standardní recognizery

8. prosince 2010, 00.00 | Minule jsme se seznámili s trojicí standardních tříd UITapGestureRecognizer, UILongPressGestureRecognizer a UIPanGestureRecognizer umožňující implementovat rozpoznávání běžných gest. Dnes jsou na řadě zbývající standardní recognizery.

 

 

 

Programování pro iOS - 18. Recognizery v iOS

1. prosince 2010, 00.00 | Další díl našeho seriálu o programování zařízení s iOS se zabývá konkrétními recognizery, které v systému naleznete. Zde jsou prvé z nich.

 

 

 

Programování pro iOS - 17. Podpora standardních gest

24. listopadu 2010, 00.00 | Problémy s detekcí gest si naštěstí uvědomil samotný Apple. Od verze iOS 3.2 zahrnul do systému novou třídu UIGestureRecognizer: umožňující pohodlnou implementaci detekce gest nezávisle na rámci. Systém navíc standardně nabízí hotové rekognizery pro všechna standardní gesta.

 

 

 

Strana výpisu

5 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: