Apple si chce registrovat použití termínu „startup“ - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Apple si chce registrovat použití termínu „startup“

28. srpna 2013, 17.50 | Americká společnost Apple v uplynulých dnech podala v Austrálii oficiální žádost o registraci slova „startup“ ve spojení s maloobchodními službami. Podle informací vyplývajících z žádosti by Apple tímto termínem chtěl označit služby poskytované v obchodech Apple Retail Stores, týkající se nastavení produktů, oprav a vzdělávání. Schválení registrace ze strany australských úřadů může mít potencionálně velké mezinárodní důsledky. Samotné použití termínu „startup“ ve spojení se začínajícími firmami by ovšem ohroženo být nemělo.

Podle informací serveru TM Watch by se registrace společnosti Apple měla týkat následujících odvětví:

 

  • maloobchodní služby zaměřené na počítače, software, příslušenství, mobilní telefony a spotřební elektroniku;

  • údržba, instalace a opravy počítačového hardware, počítačového příslušenství a spotřební elektroniky;

  • vzdělávací služby zahrnující pořádání workshopů, konferencí a seminářů se zaměřením na počítače, software, příslušenství a mobilní telefony;

  • návrh a vývoj počítačového hardware a software, služby technické podpory, údržba, instalace a aktualizace software a další.

 

Můžeme se jen dohadovat, co, pokud tedy vůbec něco, by měl termín „startup“ označovat. Na základě výše uvedeného lze ale usoudit několik základních informací. Především je tedy pravděpodobnější, že pod novým označením „startup“ by se mohla skrývat spíš služba, než produkt. Pravděpodobně by se pak jednalo o službu zaměřenou na maloobchodní síť prodejen Apple, která vystupuje pod názvem Apple Retail Store. A bude se s největší pravděpodobností jednat o službu zaměřenou na pomoc s nastavením produktů Apple, respektive pak s odstraňováním případných problémů.

 

Zarážející ovšem je, že prakticky vše výše uvedené v Apple Retail Stores už dnes plní služba Genius Bar. V rámci ní vyškolení pracovníci pomohou jak se základním nastavením, tak s řešením problémů. Vzhledem k tomu je možné, že:

 

  • Apple přejmenuje Genius Bar, přičemž v novém pojmenování využije právě termín „startup“. Toto se ovšem zdá jako nejméně pravděpodobná možnost, neboť Genius Bar je zavedený termín a není žádný známý racionální důvod, který by mohl vést Apple k jeho změně.

  • Termínem „startup“ bude označena zcela nová služba, kterou Apple představí. Vzhledem k výše uvedenému zaměření služby by ovšem docházelo ke kolizi se službami poskytovanými v rámci Genius Bar.

  • Termínem „startup“ bude označena zcela nová služba, která nebude přímo poskytovaná společností Apple. Například zatímco Genius Bar je k dispozici pouze v Apple Retail Stores, termín „startup“ by mohl označovat nějakým způsobem certifikované místo třetí strany, kde budou schopni poradit a pomoci i s komplikovanějšími problémy.

 

 

Jak už bylo uvedeno výše, v případě úspěchu by Apple získal právo na využívání termínu „startup“ v dříve uvedených oblastech maloobchodních služeb. Začínající společnosti a firmy podnikající v jiných oblastech by tak termín „startup“ mohly i nadále bez obav používat.

 

 

Myslíte si, že by jakákoliv firma měla mít možnost registrovat si relativně obecné slovo? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: