Novinky ze světa Apple - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Novinky ze světa Apple

30. srpna 2013, 07.30 | Apple je bez debat jednou z nejvýznamnějších technologických společností na světě. I proto neuplyne jediný týden bez toho, aby se ve světě Apple a jeho produktů nestalo něco nového a zajímavého. Stručný přehled novinek a vybraných událostí pro vás ve speciálním článku přinášíme každý pátek brzy ráno, ať si máte k ranní kávě co přečíst.

iPhone 5S a iPhone 5C bude pravděpodobně k dispozici od 20. září

Jak jsme vás už dříve informovali ve speciálním krátkém seriálu, nová generace chytrého telefonu iPhone bude uveden na trh už 20. září letošního roku. Nově to potvrzují interní informace americké pobočky operátora T-Mobile, podle kterých se zaměstnanci v termínech 20. až 22. září mají připravit na náročnější provoz a přesčasy.

 

Je nepravděpodobné, že by T-Mobile očekával zvýšený zájem zákazníků kvůli jiné události, než zahájení prodeje nového iPhone. Pro to mimo jiné hovoří i fakt, že z významných výrobců chytrých mobilních telefonů hodlá nový model uvést pouze Samsung a to takzvaný phablet, tedy kombinaci telefonu a tabletu, Samsung Galaxy Note III. Jednak je pak nepravděpodobné, že by právě Samsung Galaxy Note III mohl způsobit tak extrémní zájem zákazníků, že by obchody T-Mobile nestíhaly, jednak je pak jeho představení připraveno na 4. září, tedy podstatně dříve, než předmětný víkend.

 

Připomeňme si, že společnost Apple by novou generaci telefonu iPhone měla oficiálně představit na konferenci pořádané 10. září. Nemělo by se přitom jednat pouze o nástupnickou generaci současného iPhone 5, která je obecně označována jako iPhone 5S, ale Apple by měl uvést také levnější variantu iPhone 5S.

 

Mac přichází o své kouzlo, počet konvertovaných majitelů stagnuje

Prodeje počítačů Mac sice klesají pomaleji než zbytek trhu, přesto ale klesají. Podle analytika Charlieho Wolfa ze společnosti Needham & Co je jedním z možných důvodů ztráta kouzla, které dosud Mac od PC důrazně oddělovalo. V důsledku toho klesá počet konvertovaných nových majitelů, kteří na platformu Mac přešli z Windows. To ostatně potvrzují i informace dostupné v oficiálních čtvrtletních zprávách společnosti Apple.

 

 

Určitě si vybavíte známé srovnávací reklamy, ve kterých mladý, úspěšný a „cool“ herec reprezentující Apple diskutuje s unaveným, zpomaleným a neustále nespokojeným protějškem, coby PC. Zatímco v té době byl rozdíl v uživatelské zkušenosti mezi Mac a PC značný, s příchodem Windows 8 a silnějšího a úspornějšího hardware se začal zmenšovat tak, že dnes je víceméně marginální.

 

Společnosti Apple se nové uživatele z řad bývalých majitelů PC dařilo konvertovat především díky jejich osobní zkušenosti s mobilními zařízeními firmy. Ti si mohli první iPod, iPhone nebo iPad koupit z mnoha důvodů, například proto, že nebyla dostupná jiná, stejně kvalitní alternativa. A pokud byli s kterýmkoliv z uvedených zařízení Apple spokojeni, mohli se začít zajímat také o některý z osobních počítačů Apple. Faktem je, že se Applu jen od roku 2005 do současnosti podařilo takto konvertovat na 40 milionů nových majitelů počítačů Apple.

 

Čekají tak Apple, vzhledem k poklesu celého trhu osobních počítačů a stagnaci konvertovaných nových majitelů, nějaké problémy? Jak jsme už dříve uvedli prodej osobních počítačů pro společnost Apple představuje mnohem méně významnou činnost, než tomu je v případě ostatních výrobců. Většina příjmů Applu dnes pochází z prodeje mobilních zařízení iPad, iPhone a iPod, stejně jako ze zprostředkování prodeje aplikací a multimediálního obsahu. Tudíž lze očekávat, že pokles poptávky po osobních počítačích bude pro Apple určitě nepříjemný, rozhodně jej ale nelze považovat za zničující nebo ohrožující samotnou existenci firmy. Prodejní portfolio firmy je dostatečně diverzifikované a osobní počítače dnes ani zdaleka nepředstavují hlavní zdroj příjmů firmy.

 

Steve Ballmer opustí Microsoft

Nejedná se sice o informaci přímo související se společností Apple, na oblast informačních technologií ovšem bude mít značný dopad. Steve Ballmer, CEO společnosti Microsoft oznámil, že do dvanácti měsíců odejde z vedení firmy. Oficiálním důvodem je zájem předat vedení Microsoftu takovému člověku, který bude schopen nabízené produkty a služby dále udržovat a rozvíjet.

 

 

Trhy, stejně jako podstatná část odborné i laické veřejnosti, na Ballmerovo rozhodnutí reagovaly kladně. Nutno ovšem podotknout, že i přes neúspěchy jako byl multimediální přehrávač Zune, start operačního systému Windows Vista či pomalé pronikání firmy do oblasti mobilních operačních systémů, posunul Steve Ballmer Microsoft výrazně kupředu a významně ovlivnil jeho další směřování.

 

Co se Ballmerova nástupce týká, spekuluje se především o Stephenu Elopovi, který od konce září 2010 stojí v čele finské Nokie. Přestože je jeho tamní působení taktéž hodnoceno s výhradami, podle mnohým by právě on měl v následujících letech stát v čele Microsoftu.

 

Aktuální App of the Week je Cut the Rope

Po legendárních Sky Gamblers: Storm Raiders je novou aplikací dostupnou zdarma v rámci akce App of the Week logická hra Cut the Rope. Její recenzi vám přineseme již brzy.

 

 

 

 

 

Zapomněli jsme na něco? Chtěli byste o dění kolem společnosti Apple vědět víc? Napište nám do diskuze.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: