Informace - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Když je Apple nemocný 4. - upgrady aneb, prevence především

27. září 2011, 00.00 | Jen málo uživatelů Maců má tolik odvahy, aby popadlo šroubovák, plastové páčidlo nebo přísavky a vrhlo se do útrob svého počítače. Domácí bastlení zkrátka k elegantním strojům Apple nepatří. Chcete-li ale přidat paměť, zvětšit úložnou kapacitu nebo nainstalovat rovnou SSD disk, vyražte do servisu. Zaplatíte sice o něco víc, ale v případě problémů nepřijdete o záruku.

 

 

 

Objevil se další škodlivý software pro Mac OS X

26. září 2011, 00.00 | Nový trojský kůň maskující se jako PDF dokument může do Mac OS X nainstalovat zadní vrátka ke vzdálenému serveru, zatím je však neškodný a dá se velmi snadno odstranit.

 

 

 

Zprávy o iOS a jeho aplikacích

26. září 2011, 00.00 | Ohlášené vývojářské akce Twitteru nasvědčují vydání iOS 5 okolo 10. října. Smazání dat iTunes Match zřejmě signalizuje brzký příchod GM verze iOS 5. V Xcode byly objeveny známky podpory čtyřjádrových procesorů ARM. Nová verze klienta sociální sítě Google+ přidává podporu Setkání. Metaaplikace Appsfire ve verzi 3.0 získala přepracované uživatelské rozhraní. A na iOS přichází klasická hra Another World s vylepšenou grafikou.

 

 

 

Dění okolo nového iPhonu

26. září 2011, 00.00 | Nový iPhone bude zřejmě představen 4. října a do prodeje přijde před 15. říjnem. Nadále přetrvávají dohady o existenci dvou různých modelů nového iPhonu. Avšak zatímco se objevily další fotografie prototypu iPhonu 4S, na vlastnosti iPhonu 5 se usuzuje pouze z náznaků. A iPod touch se kromě uvedení bílé varianty nejspíš dočká pouze drobných změn

 

 

 

Zřejmě se již blíží vydání Mac OS X 10.7.2

23. září 2011, 00.00 | Nové testovací sestavení Mac OS X 10.7.2, 11C62, už doprovázejí podrobné poznámky k vydané verzi, což naznačuje blížící se uvedení ostré verze.

 

 

 

Recenze: Wacom Bamboo Stylus - pero nejen pro iPad

23. září 2011, 00.00 | iPad se sice dá pohodlně ovládat prsty. Jenže s příchodem kreslicích aplikací jako Autodesk SketchBook či Adobe Ideas, animačního nástroje Animation Desk nebo fotoeditoru Snapseed je tužka najednou potřeba i tady. Tradiční výrobce grafických tabletů Wacom se svým perem převyšuje ostatní nejen cenou, ale také kvalitou a propracovaností.

 

 

 

Drobné zprávy o hardwaru pro rozhraní Thunderbolt

23. září 2011, 00.00 | Objevilo se video ukazující MacBook Pro s připojenými dvěma monitory Apple Thunderbolt Display. A webový obchod Applu začal opět nabízet modely LaCie Litle Big Disku s pevnými disky k brzkému dodání.

 

 

 

Podpora rozlišení 4K v procesorech Ivy Bridge může vést k Macům s displeji typu Retina

23. září 2011, 00.00 | Integrovaná grafika chystaných procesorů Ivy Bridge bude podporovat rozlišení 4K, což by mohlo umožnit také pro Macy nasadit displeje typu Retina, překážky budou spíše ekonomické povahy.

 

 

 

Souhrn zpráv o iOS

22. září 2011, 00.00 | Přibývá pověstí a dohadů o vydání ostré verze iOS 5. Vyšla třetí beta verze kancelářského balíku iWork pro iOS. Adobe Digital Publishing Suite bude podporovat aplikaci Newsstand iOS 5. Adobe Flash Media Server 4.5 umožňuje streaming Flash videa do přístrojů s iOS. A pro iPad se začal nabízet prohlížeč Dolphin Browser HD.

 

 

 

Vazby mezi objekty v kódu

21. září 2011, 00.00 | V minulém dílu našeho programátorského seriálu jsme si ukázali, jak v Xcode sestavovat vazby mezi objekty; dnes se podíváme podrobněji na odpovídající implementaci v kódu.

 

 

 

Strana výpisu

... 12 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: