Informace - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůInformace

Zprávy o softwaru pro Macy

9. září 2011, 00.00 | Vyšla další beta verze Mac OS X 10.7.2. Objevily se nové ovladače tiskáren Lexmark pro Mac OS X. V Mac App Store bylo zřízeno oddělení aplikací optimalizovaných pro Lion. A Apple údajně již brzy uvede nový hudební program Logic Pro X.

 

 

 

Porovnání textových editorů – Psát jednoduše a nerušeně

8. září 2011, 00.00 | Využít ke psaní některý ze známých kancelářských balíků nemusí být vždy nejlepší volba. Pokud vám nejde o formátování, ale o samotný kreativní proces tvorby, možná se budete ohlížet po editoru, který nebude rušit. A třeba podpoří i zrod nových myšlenek.

 

 

 

Inspektory pro XIBy

7. září 2011, 00.00 | Inspektory jsou jedním z nejdůležitějších prvků editoru XIBů: právě jejich prostřednictvím nastavujeme nejrůznější atributy objektů, jež síť tvoří – to, co bychom jinak museli dělat programově pomocí odpovídajících služeb API.

 

 

 

Final Cut Pro X - 5. Architektura a využití zdrojů

6. září 2011, 00.00 | Bylo-li na starém Final Cutu Pro něco, co uživatele frustrovalo, bylo to nepříliš kvalitní jádro aplikace. Původní Final Cut pamatoval ještě doby Mac OS 9 a neblahé dědictví C++ Carbonu a podobných nepěkností se s ním táhlo až do konce.

 

 

 

Směsice zpráv ze světa iOS

5. září 2011, 00.00 | Platnost sedmé beta verze iOS 5 vyprší 20. října. V iOS 5 se zřejmě testuje technologie Nuance pro rozpoznávání řeči. Byly nalezeny nové náznaky chystané lokalizační služby Find My Friends působící v rámci služby iCloud. Z App Store byly odstraněny aplikace deníku Financial Times pro iPhone a iPad. A Apple údajně začne používat nástroje pro vzdálenou diagnostiku přístrojů s iOS.

 

 

 

Apple údajně nadále zvažuje brzké nasazení USB 3.0 do Maců

5. září 2011, 00.00 | Podle nových pověstí by Apple mohl rozhraním USB 3.0 vybavit Macy ještě předtím, než Intel doplní jeho podporu do čipových sad, v úvahu to připadá hlavně pro modernizovaný Mac Pro.

 

 

 

Zprávy o iOS a jeho aplikacích

2. září 2011, 00.00 | Apple uvolnil sedmou beta verzi iOS 5 a nové beta verze doprovodného softwaru. Sedmá beta verze iOS 5 již nepodporuje streaming ve službě iTunes Match. Adobe vydala aplikaci CreatePDF pro tvorbu PDF dokumentů pod iOS. A v App Store se začal nabízet webový prohlížeč Dolphine Browser pocházející z Androidu.

 

 

 

Recenze: NotifyMe ví, jak vám věci připomenout

2. září 2011, 00.00 | Začalo to hezkou aplikací pro mobilní telefon iPhone. Časem se přidala verze pro tablet iPad a není tomu dávno, co lze všechno pohodlně spravovat přímo v Macu. Díky NotifyMe tak stěží na něco zapomenete.

 

 

 

Nový software pro Macy

2. září 2011, 00.00 | Apple vydal aktualizaci Digital Camera RAW Compatibility Update 3.8 doplňující podporu RAW formátů 8 nových fotoaparátů. V USA byl potichu obnoven prodej původního Final Cut Studia, avšak pouze po telefonu a do vyprodání zbývajících zásob. A Parallels uvedla Desktop 7 for Mac, který zvyšuje výkon virtualizovaných Windows, zlepšuje jejich integraci s Lionem a umožňuje virtualizovat také Lion.

 

 

 

Zprávy o softwaru pro Macy

31. srpna 2011, 00.00 | Apple uvolnil další beta verze Mac OS X 10.7.2 a podpůrného softwaru pro službu iCloud. Možná vyjde Mac OS X 10.6.9, který umožní používat službu iCloud také pod Snow Leopardem. A generátor krajin TerraRay 4.5 přináší řadu nových vylepšení.

 

 

 

Strana výpisu

... 15 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: