Zřejmě se již blíží vydání Mac OS X 10.7.2 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Zřejmě se již blíží vydání Mac OS X 10.7.2

23. září 2011, 00.00 | Nové testovací sestavení Mac OS X 10.7.2, 11C62, už doprovázejí podrobné poznámky k vydané verzi, což naznačuje blížící se uvedení ostré verze.

První beta verzi Mac OS X 10.7.2 vývojáři obdrželi jen několik dní po zahájení prodeje Lionu v Mac App Store, paradoxně ještě před vydáním Mac OS X 10.7.1, první opravné verze Lionu.

Zpočátku tak beta verze Mac OS X 10.7.2 sloužily pouze k testování beta verze služby iCloud, navíc zprvu bylo potřeba podporu této služby doinstalovat samostatně. Od sestavení 11C55 však již byla podpora služby iCloud začleněna přímo do operačního systému a následné beta verze už žádné větší změny nepřinášely.

Intervaly mezi vydáváním jednotlivých beta verze se začaly zkracovat na dobu kratší než jeden týden, sestavení 11C57 vyšlo minulý pátek 16. září. A včera, ve čtvrtek 22 září, vývojáři dostali nové sestavení 11C62, tedy po šesti dnech. Rozdílová aktualizace (z verze 10.7.1) má velikost 740 MB, kombinovaný aktualizátor pak 790 MB, navíc však zahrnují také revertor umožňující návrat k původnímu stavu.

Zpočátku se zdálo, že se nic podstatného nezměnilo, doprovodný popis nadále neuváděl žádné známé problémy a testující pořád byli žádáni, aby se přednostně zaměřili na AirPort, AppKit, grafické ovladače, kalendář iCal, iChat, obchod Mac App Store, poštovního klienta Mail, vyhledávání Spotlight a na Time Machine.

Apple k novému sestavení připojil podrobný popis změn

Jenže pak se ukázalo, že Apple k tomuto sestavení připojil též poznámky k vydané verzi (release notes), jaké se přikládají k ostrým verzím. Ty uvádějí, že Mac OS X 10.7.2 posiluje stabilitu, kompatibilitu a bezpečnost Maců, hlavně však zajišťuje podporu služby iCloud.

Funkce služby iCloud

Pro službu iCloud pod Lionem poznámky vypisují její funkce: služba ukládá elektronickou poštu, kontakty, záložky prohlížeče Safari a položky seznamu Safari Reading List a automaticky je dodává na všechna zařízení uživatele (tedy vlastně zajišťuje jejich synchronizaci). Funkce Back to My Mac poskytuje vzdálený přístup k danému Macu z jiných Maců odkudkoli z Internetu. A funkce Find My Mac umožní najít postrádaný Mac jeho vyhledáním v mapě a dovolí ho na dálku zablokovat nebo vymazat všechna jeho data.

Dále text uvádí, že práce se službou iCloud bude snadná, po instalaci Mac OS X 10.7.2 operační systém automaticky předloží konfigurační panel služby iCloud. Do něj bude stačit zadat existující identifikátor Apple Id nebo si vytvořit nový a poté se již bude postupovat podle pokynů na obrazovce.

Mac OS X 10.7.2 přinese také Safari 5.1.1 a opravy chyb

Mac OS X 10.7.2 bude navíc zahrnovat Safari 5.1.1 a přinese řadu menších oprav, jež přiložené poznámky popisují blíže: V Mission Control bude možné přeuspořádávat pracovní plochy a celoobrazovkové aplikace, nová verze Lionu umožní přetahování souborů mezi pracovními plochami a celoobrazovkovými aplikacemi a opravuje chybu, která způsobovala, že se v celoobrazovkových aplikacích nezobrazovala lišta menu.

Dále tato verze Lionu zlepší kompatibilitu synchronizace kontaktů Googlu v adresáři. Opraví chybu, jež způsobovala dočasné zamrzání Keynote a zvýší kompatibilitu technologie hlasového výstupu VoiceOver s Launchpadem. Řeší problém, který způsoboval prodlevu v obnovení přístupu k síti po probuzení systému ze spánku a umožní spouštění do režimu obnovy systému (režimu Lion Recovery) z lokálně připojeného záložního disku Time Machine. Též opraví chybu, kvůli níž přestávalo fungovat zvětšování obrazovky a zlepší integraci s Active Directory.

Poznámky k verzi obsahují také odkazy na další podpůrné dokumenty popisující Safari 5.1.1, změny Mac OS X 10.7 a jeho bezpečnostní opravy, ty ovšem ještě nejsou funkční. (Odkaz na bezpečnostní opravy vede na seznam všech bezpečnostních oprav Applu od 19. ledna 2010, ty pro Mac OS X 10.7.2 tam samozřejmě zatím nenajdete.)

Nepochybně se blíží ostrá verze

Tohle se dá těžko vykládat jinak než jako příprava na brzké vydání ostré verze Mac OS X 10.7.2, je zřejmé, že sestavení 11C62 má hodně blízko ke GM verzi. Jistě, ještě se může ledacos změnit (například se mohou na poslední chvíli najít nějaké závažné chyby), ale vydání ostré verze již rozhodně nemůže být příliš daleko.

Podle posledních zpráv (přinesl je web AllThingsD, který obvykle mívá spolehlivé informace) se mediální akce Applu, kde se představí nový iPhone a další podzimní novinky (k nimž bude patřit též služba iCloud), bude konat 4. října.

Nový hardware, software a služby zřejmě na trh přijdou už za několik málo dní poté, takže na jejich doladění zbývá skutečně jenom pár týdnů. Mac OS X 10.7.2 se navíc pravděpodobně objeví o něco dříve, takže teď se již musí pracovat na jeho dokončení, uvidíme, co přinese příští týden.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: