Tipy z Internetu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy z Internetu

.Mac je nyní MobileMe a nejen pro Apple uživatele www.me.com

16. července 2008, 08.00 | Placená webhostingová služba .Mac, rozšířená o podporu operačního systému OSX a balíku aplikací iLife, byla přejmenována na MobileMe a doplněna o některé vitální funkce. Provoz služby .Mac, zahájený 5. ledna 2000, byl tímto 9. července 2008 oficiálně ukončen. První dny spuštění však doprovází omezení funkčnosti z důvodu prodloužení předpokládané doby pro transfer.

 

 

 

Trocha software různého druhu 4

12. prosince 2007, 09.00 | Často když narazíte na šikovnou aplikaci (freeware, shraeware či donationware), naleznete na webu výrobce také další různě užitečné programy. Dnes je to několik aplikací od firmy piDog Software.

 

 

 

Malé, ale užitečné X.

5. prosince 2007, 09.00 | Několik nových widgetů – pro práci či jen pro zábavu – do vašeho Dashboardu.

 

 

 

Jasper's Phototools a Stamp Sphere

13. listopadu 2007, 11.00 | Hromadná úprava fotografií a jejich přejmenování, převádění fotografií do jiného formátu či vkládání vodoznaku do fotografií. Pravděpodobně je provádí mnoho z nás - webdesignéři, fotografové i grafici. Toto vám umožní například testovaný freeware Jasper's Phototools a Stamp Sphere.

 

 

 

Malé ale užitečné IX – předvánoční speciál

5. listopadu 2007, 00.00 | S malým předstihem o drobných užitečných i neužitečných pomůckách. Tentokráte monotématicky o vánočních svátcích, Novém roku a zimní náladě. A o navození sváteční nálady bude tento díl seriálu o widgetech a dalších programech.

 

 

 

Automator – zdroje

19. října 2007, 09.00 | S instalací systému OS X získáte také program pro jednoduchou a rychlou tvorbu scriptů s pomocí grafického rozhraní Automator. Pomocníkem vám v tomto počínání mohou být internetové stránky, kde lze nalézt mnoho hotových scriptů.

 

 

 

Plopp - zábavné kreslení pro děti

10. října 2007, 10.00 | V pozadí zájmů uživatelů zůstávají programy, které jsou určena především pro děti. Jedním z nich je Plopp aneb aplikace pro kreslení celých scének a navíc s jednoduchou 3D manipulací.

 

 

 

Art text nejen pro webdesign

1. října 2007, 08.00 | Malé představení grafické pomůcky, užitečné nejen webdesignerům, určené pro tvorbu ikon, grafiky a textů s obálkou a 3D efektem. A to jednoduše a rychle s přímou kontrolou na monitoru.

 

 

 

Tip na hardware a doplňky Matias

11. září 2007, 10.00 | Pokud vám nevyhovuje současná klávesnice, nebo jste nuceni řešit pořízení nové, možná pro vás bude zajímavý tip na stránky s nabídkou těchto produktů. Navíc zde lze pořídit i doplňky pro iPod či brašny na notebooky.

 

 

 

ControllerMate – programování nejen herních USB zařízení

5. září 2007, 10.00 | Bohužel ne všichni výrobci herních i neherních periferií podporují svým softwarem i OS X. Jedním z těch skoupých je Saitek. Naneštěstí právě tento výrobce má v nabídce mnoho dobrých herních ovladačů a jedním z nich je Saitek Pro Gamer. Jak však takové zařízení přinutit ke správnému fungování?

 

 

 

Strana výpisu

7

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: