Tip na hardware a doplňky Matias - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Tip na hardware a doplňky Matias

matias

11. září 2007, 10.00 | Pokud vám nevyhovuje současná klávesnice, nebo jste nuceni řešit pořízení nové, možná pro vás bude zajímavý tip na stránky s nabídkou těchto produktů. Navíc zde lze pořídit i doplňky pro iPod či brašny na notebooky.

Při brouzdání internetem jsem narazil na zajímavý web výrobce a prodejce hardware pro uživatele počítačů Apple. V jeho nabídce je několik klávesnic pro počítače této značky, dále brašny na notebooky a doplňky pro iPod. Co je především zajímavé, je možnost objednávky a dodání zásilky i do Evropy. Platba pak probíhá přes Kagi systém, a lze tímto způsobem platit velkým množstvím karet, včetně oblíbené PayPal služby. Osobně sice nemám se zásilkami z této firmy zkušenosti, ale z jiných webů mi zásilky ze zámoří přicházely zatím vždy v pořádku. Nutné je samozřejmě počítat s možným proclením zásilky (a starostmi i výdaji s tím spojenými) a také s případným zaplacením DPH.

stránky výrobce/dodavatele Matias

Nabídka webu Matias jsou klávesnice a jako doplněk myši, dále tašky na notebooky a nakonec doplňky pro iPody.

Klávesnice

Nabídka klávesnic je opravdu široká. Lze zde koupit kvalitní klávesnici v provedení podobném, jako má originál Apple. Tou je "Tactile Pro 2.0" (starší Tactile Pro se již nedodává), u které by měly být použity spínače kláves stejně kvalitní, jako má stará ADB "Apple Extended Keyboard II" (kdo s ní pracoval, jistě zavzpomíná); klávesnice je v designu ladícím se současnými iMac počítači (k novým už to nebude ono). Příjemná je přítomnost USB 2.0 portu a startovacího tlačítka.

Je v provedení: bílá+průhledný plast (rozložení kláves pro Mac) nebo černá se stříbrnou (rozložení kláves pro Windows). Bonusem je tlačítko "Optimize", které by mělo usnadnit práci s počítačem. Na webu je tato funkce vysvětlována, ale pro mou práci mi to nepřišlo příliš smysluplné.

Nepříjemností je vysoká cena – 149.95 USD bez dopravy. Cena se oproti dřívějšímu modelu vyšplhala o 50 % výše. Pokud však klávesnice skutečně dosahuje kvalit "Apple Extended Keyboard II", pak je to pro práci správná volba. Jistě potěší i podstatně vyšší životnost, než mají běžné klávesnice. Tato klávesnice je v současné době vyprodána, a lze si ji proto pouze předobjednat.

Novinkou je "USB 2.0 keyboard", která ve skromnějším designu nabízí dvouportový USB 2.0 hub (ač jsou na klávesnici tři). Dva porty jsou na zadní straně klávesnice a jeden je umístěný nad funkčními klávesami. Tento je ideální pro připojení USB klíčenky, nebo například starého Shuffle iPodu.

Provedení je opět v bílé (Mac – kompatibilní s Mac OS X a OS 9) a v černé barvě (PC a Mac – kompatibilní s Windows, OS X Tiger a vyšším). Pro uživatele Macků obsahuje potisk kláves speciální symboly ™ € ? ©. Na výběr máte z US, UK, francouzského a německého rozložení kláves.

Klávesnice stojí 29.95 USD, nebo v kombinaci s myší (bílá či černá) 39.95 USD. Myš je nápadně podobná levným Genius myším, a to i cenou.

Další levnou klávesnicí je "OS X keyboard" s USB hubem (2 porty). Obsahuje také potisk speciálních znaků na klávesách, možnost ovládání hlasitosti a pod F12 i funkci EJECT. Dodávána je pouze v bílé barvě. Cena je také 29.95 USD, nebo v kombinaci s bílou myší 39.95 USD. Ke klávesnici lze stáhnout doplněk pro snadné naprogramování (přemapování) kláves – cena je 19.95 USD.

Specialitou je "halfkeyboard", malinká ořezaná klávesnice, která však obsáhne nejdůležitější klávesy velké klávesnice. Pro lepší pochopení se koukněte na obrázky. Za 99.95 USD se může hodit jako náhrada plnohodnotné klávesnice, či jako její doplněk. Ideální je tato klávesnice při nutnosti psaní pouze jednou rukou. Dostupné jsou verze pro PC (PS/2), PC/Tablet PC (USB) a Macintosh (USB).

Plnohodnotná klávesnice v černém designu, která obsahuje všechna tlačítka originální Apple klávesnice, je "half-qwerty keyboard". Jedná se o velmi kvalitní klávesnici, o čemž svědčí i vysoká cena – 595 USD. Za tuto cenu získáte 2 porty USB, "Hydra Cable" – umožňující připojení klávesnice k USB i k PS/2 a ADB strojům. Kvalitní provedení mechanismu kláves je samozřejmostí. Navíc získáte možnost používat klávesnici k psaní pouze pravou rukou (viz obrázky). Klávesnice je kompatibilní se systémy OS X, Windows (95–XP) a Mac OS9.

V nabídce jsou také klávesnice "Optimizer keyboard" s možností používání klávesnice efektivněji (více na stránkách výrobce) a "508 keyboard" ve verzi pro Mac/PC s USB konektorem nebo PC s PS/2 konektorem.

Doplňky

Dalším zajímavým obsahem jsou doplňky pro iPod. V nabídce je několik pouzder. Zajímavá jsou například pouzdra na iPod Nano. Je možné objednat barvu, která odpovídá barevné verzi vašeho iPodu Nano. Dále pevné průhledné pouzdro a doplňkový klip pro přichycení pouzdra například na opasek.Šikovným doplňkem by mohl být nabíjecí adaptér pro USB zařízení, jako jsou iPod, chytré telefony apod. Design je jednoduchý a vidlice pro připojení do elektrické sítě je řešena vyklápěním. Tím je adaptér opravdu maximálně skladný. Výstup je 5V DC 500 mA. Adaptér však obsahuje pouze připojení do zásuvek používaných na americkém kontinentu a výrobce nenabízí žádné redukce!


Jelikož, bohužel, nemám zatím možnost srovnání výše zmíněných klávesnic, uvítám vaše zkušenosti s výrobky této firmy, především pak porovnání se současnými klávesnicemi od Apple a těmi starými Extended. Vyjádřit se můžete v komentářích pod článkem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Hry  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 » Rubriky  » Periferie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

clanek

Autor: MN Muž

Založeno: 12.09.2007, 06:37
Odpovědí: 0

Tento typ clanku je presne to, co mi na tomto webu dost chybi (mimo jine), takze jen houst.

Mel bych jen dotaz na autora:
jak jste dospel k hodnoceni typu "Kvalitní provedení mechanismu kláves je samozřejmostí." apod., kdyz s vyrobky teto spolecnosti nemate zkusenost? Predpokladam, ze jste necerpal jen z webu vyrobce...

Odpovědět na příspěvek

RE: clanek

Autor: Jancak Muž

Založeno: 12.09.2007, 11:47

Máte pravdu. Nemám osobní zkušenost, ale již se tu v minulosti v přehledu nového hw zmiňovala klávesnice TactilePro (první verze) a setkal jsem se s názory na ni v diskuzích. Bohužel byly kusé na to abych si udělal skutečný obrázek o kvalitě a provedení. Nicméně kvalita by měla být zaručena, jelikož mechanismus kláves má být stejný jako byl u Apple Extended.

Relevatní odkazy:
http://forum.muj
mac.cz/read.php?142,18388
87,1854296,quote=1

htt
p://www.mujmac.cz/art/mac
expo/mwsf04_hw3.html

h
ttp://forum.mujmac.cz/rea
d.php?122,829147,829182,r
eport=1

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: