.Mac je nyní MobileMe a nejen pro Apple uživatele www.me.com - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy z Internetu

.Mac je nyní MobileMe a nejen pro Apple uživatele www.me.com

16. července 2008, 08.00 | Placená webhostingová služba .Mac, rozšířená o podporu operačního systému OSX a balíku aplikací iLife, byla přejmenována na MobileMe a doplněna o některé vitální funkce. Provoz služby .Mac, zahájený 5. ledna 2000, byl tímto 9. července 2008 oficiálně ukončen. První dny spuštění však doprovází omezení funkčnosti z důvodu prodloužení předpokládané doby pro transfer.

Stávající uživatelé služby .Mac se konečně dočkali update a jistě ocení nárůst prostoru pro ukládání dat o dalších 10GB (v základní variantě tedy získáte celkem 20GB), přepracovaný web-based management, doplnění o některé nové služby, a to vše bez dalších poplatků. Uživatelé telefonu iPhone ocení vylepšenou bezdrátovou podporu synchronizace s ostatními Apple a WinPC počítači.

MobileMe se zaměřuje především na podporu uživatelů telefonů iPhone tím, že usnadňuje jeho synchronizaci s ostatními počítači a přístup k datům prostřednictvím webového rozhraní se vzhledem a funkčností Apple nativních aplikací Mail, Address Book, iCal, iPhoto (WebGallery) a Finder (iDisk). Apple tímto tahem opět otevřel svoje služby i uživatelům stojícím mimo Apple platformu.

Koncoví uživatelé z podnikové sféry mohou nyní nově prostřednictvím telefonu iPhone 3G přistupovat k firemním datům díky vestavěné podpoře pro komunikaci s MS Exchange Serverem (e-mailové a kolaborační technologie Microsoftu pro synchronizaci mailů, kalendářů, kontaktů, umožňující rovněž vzdálený přístup k externím diskům). Českým uživatelům budou telefony iPhone k dispozici podle odhadů už koncem prázdnin.

Apple nabídl pod sloganem „Mobile me is the Exchange for the rest of us” výhody výše uvedené kolaborační technologie, včetně provázanosti s podnikovou sférou, domácím uživatelům v jednom komplexním „mobilním” řešení.

Osobně službu .Mac již několik let využívám a vítám její update. Doufejme, že transfer služby .Mac na MobileMe bude brzy dokončen a snížená rychlost webových služeb se dostane na slibovanou vyšší úroveň. Pro některé to ostatně může být důvodem u této služby zůstat i nadále. V příštím díle se s vámi podělím o vlastní zkušenosti.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Služby  

 » Rubriky  » Zábava  

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Multimedia  

 » Rubriky  » Tipy z Internetu  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: