Tipy z Internetu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů



Tipy z Internetu

Safari 4 zvýraznění aktivní záložky

5. května 2009, 00.00 | Nemusíte být programátory či hackery abyste mohli upravit vzhled Safari4. Stačí jen pozorně pročíst náš krátký návod.

 

 

 

Wondershare DVD Creator

5. května 2009, 00.00 | Pokud zpracováváte například videa z rodinných oslav, dovolených a jiných rodinných událostí, nejspíše se nevyhnete jejich finálnímu umístění na DVD. K tomu, aby vaše DVD měla profesionální vzhled, je zapotřebí použít vhodný program: pojďme se tímto podívat na jedno z takovýchto řešení.

 

 

 

Tip pro vás: Zobrazování předpovědi počasí v iCalu

7. dubna 2009, 00.00 | Ve spolupráci se serverem jaknaapple.info jsme pro vás začali připravovat krátké tipy pro váš Mac. Dnes si ukážeme, jak na několik kliknutí získat pravidelnou předpověď počasí, která se automaticky zobrazí v iCalu jako událost.

 

 

 

Doozla - kreslení pro děti

3. února 2009, 00.00 | Zabavte své děti u počítače. Pohrají si, vytvoří vám hezké obrázky a ještě si procvičí hlavičky. Dětských programů na kreslení není nikdy dost.

 

 

 

Trocha software různého druhu 5

27. ledna 2009, 00.00 | Po čase zase malý přehled zajímavých, užitečných či jen zábavných aplikací pro OS X. Tentokrát se zaměřím na tolik oblíbený freeware. Nejprve se podíváme na zábavné doplňky Snowplane (sněžení na monitoru) a Poladroid (transformace fotografií ve stylu klasického Polaroidu). Pak budeme pozornost věnovat dvěma serióznějším nástrojům pro práci se screenshoty, a to produktům Netfixer (otisky obsahu webových stránek) a SnappIr (komplexní řešení pro screenshoty, včetně možnosti jejich sdílení na Webu).

 

 

 

Doplňky do DashBoardu co musíte mít

28. listopadu 2008, 00.00 | Nabízíme vám seznam několika zajímavých doplňků pro Váš DashBoard, kterými si můžete zjednodušit nebo případně zpestřit váš každodenní život.

 

 

 

Digit #22: Radek Hulán jako switcher

27. listopadu 2008, 00.00 | Aktuální díl videocastu Digit představuje známou kontroverzní postavu českého internetu Radka Hulána jako čerstvého switchera. Jak je to doopravdy s jeho názory na Mac OS X a Windows Vista můžete zjistit v tomto exkluzivním videu.

 

 

 

Mail - šablony

7. října 2008, 00.00 | Pokud využíváte aplikaci Mail i k práci nebo posíláte rádi zajímavé e-maily s přáními k narozeninám, napadlo Vás možná, jak si vytvořit vlastní, originální šablonu e-mailu. Postup si dnes vysvětlíme na jednom příkladu.

 

 

 

GPS a OS X pro fotografy - software

8. srpna 2008, 08.00 | Minule jsem vám představil GPS Holux M-241 jako přístroj vhodný pro geotagging, který může potřebovat například fotograf. Skončili jsme vyexportovanými daty. V tomto článku užijeme výstupní data ve fomátu KML pro Google Earth a GPX pro HoudahGeo. Také vyexportujeme data ve formátu KMZ pro další použití v Google Earth. Nakonec se koukneme na aplikace GPSUtility a GPS Connect s využitím Holux M-241.

 

 

 

GPS s OS X pro fotografy - Holux M-241

29. července 2008, 08.00 | Asi každý, kdo se věnuje fotografování, časem dojde k potřebě obohatit EXIF svých fotografií o data o zeměpisné délce a šířce, případně nadmořské výšce či azimutu. Ta se u fotografií hodí zejména při umístění na server panoramio.com v aplikaci Google Earth a podobně.

 

 

 

Strana výpisu

6

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: