Tipy z Internetu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy z Internetu

Doozla - kreslení pro děti

3. února 2009, 00.00 | Zabavte své děti u počítače. Pohrají si, vytvoří vám hezké obrázky a ještě si procvičí hlavičky. Dětských programů na kreslení není nikdy dost.

 

 

 

Trocha software různého druhu 5

27. ledna 2009, 00.00 | Po čase zase malý přehled zajímavých, užitečných či jen zábavných aplikací pro OS X. Tentokrát se zaměřím na tolik oblíbený freeware. Nejprve se podíváme na zábavné doplňky Snowplane (sněžení na monitoru) a Poladroid (transformace fotografií ve stylu klasického Polaroidu). Pak budeme pozornost věnovat dvěma serióznějším nástrojům pro práci se screenshoty, a to produktům Netfixer (otisky obsahu webových stránek) a SnappIr (komplexní řešení pro screenshoty, včetně možnosti jejich sdílení na Webu).

 

 

 

Doplňky do DashBoardu co musíte mít

28. listopadu 2008, 00.00 | Nabízíme vám seznam několika zajímavých doplňků pro Váš DashBoard, kterými si můžete zjednodušit nebo případně zpestřit váš každodenní život.

 

 

 

Digit #22: Radek Hulán jako switcher

27. listopadu 2008, 00.00 | Aktuální díl videocastu Digit představuje známou kontroverzní postavu českého internetu Radka Hulána jako čerstvého switchera. Jak je to doopravdy s jeho názory na Mac OS X a Windows Vista můžete zjistit v tomto exkluzivním videu.

 

 

 

Mail - šablony

7. října 2008, 00.00 | Pokud využíváte aplikaci Mail i k práci nebo posíláte rádi zajímavé e-maily s přáními k narozeninám, napadlo Vás možná, jak si vytvořit vlastní, originální šablonu e-mailu. Postup si dnes vysvětlíme na jednom příkladu.

 

 

 

GPS a OS X pro fotografy - software

8. srpna 2008, 08.00 | Minule jsem vám představil GPS Holux M-241 jako přístroj vhodný pro geotagging, který může potřebovat například fotograf. Skončili jsme vyexportovanými daty. V tomto článku užijeme výstupní data ve fomátu KML pro Google Earth a GPX pro HoudahGeo. Také vyexportujeme data ve formátu KMZ pro další použití v Google Earth. Nakonec se koukneme na aplikace GPSUtility a GPS Connect s využitím Holux M-241.

 

 

 

GPS s OS X pro fotografy - Holux M-241

29. července 2008, 08.00 | Asi každý, kdo se věnuje fotografování, časem dojde k potřebě obohatit EXIF svých fotografií o data o zeměpisné délce a šířce, případně nadmořské výšce či azimutu. Ta se u fotografií hodí zejména při umístění na server panoramio.com v aplikaci Google Earth a podobně.

 

 

 

.Mac je nyní MobileMe a nejen pro Apple uživatele www.me.com

16. července 2008, 08.00 | Placená webhostingová služba .Mac, rozšířená o podporu operačního systému OSX a balíku aplikací iLife, byla přejmenována na MobileMe a doplněna o některé vitální funkce. Provoz služby .Mac, zahájený 5. ledna 2000, byl tímto 9. července 2008 oficiálně ukončen. První dny spuštění však doprovází omezení funkčnosti z důvodu prodloužení předpokládané doby pro transfer.

 

 

 

Trocha software různého druhu 4

12. prosince 2007, 09.00 | Často když narazíte na šikovnou aplikaci (freeware, shraeware či donationware), naleznete na webu výrobce také další různě užitečné programy. Dnes je to několik aplikací od firmy piDog Software.

 

 

 

Malé, ale užitečné X.

5. prosince 2007, 09.00 | Několik nových widgetů – pro práci či jen pro zábavu – do vašeho Dashboardu.

 

 

 

Strana výpisu

6

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: