Tipy z Internetu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůTipy z Internetu

Počasí stále na očích

29. března 2007, 10.00 | Chcete mít přehled o počasí stále na očích? A nechcete kvůli tomu spouštět Dashboard, například s widgetem Weather/Počasí, i když dobře udělaným a lehko nastavitelným? Pak možná uvítáte jeden z následujících programů. Já jsem vybíral z níže uvedených.

 

 

 

Postavte si Mac mini/maxi věž – část 2.

19. února 2007, 11.00 | Líbil se vám přehled periferií v Mac mini designu? Tak pokračujeme druhou částí, kde uvedu zbylá, mnou nalezená, zařízení. Tak nám ta věž vyroste do závratných výšek.

 

 

 

Postavte si Mac mini/maxi věž – část 1.

14. února 2007, 14.00 | Stavěli jste si jako děti věže z kostek vrstvených na sebe? Určitě ano. A co takhle si postavit věž ze svého Mac mini a externích doplňků – disků, hubů, zesilovačů, … Jak vysoká taková věž asi bude?

 

 

 

Torrent a anonymizer na OSX

10. října 2006, 00.00 | Dnes vám představím aplikace Bit on Wheel pro stahování/sdílení torrent souborů a NetShade, který vám umožní být anonymní na internetu. Určitě nejde o novinky, jen se o tomto software na OSX nemluví.

 

 

 

Clipboard jinak

24. srpna 2006, 00.00 | Schránka v OSX zajisté funguje tak jak má, ale často nedostačuje potřebám uživatele svými možnostmi. Potřebujeteli mít stále na dosah nějaký text či obrázky, využívat více schránek najednou či si kopírování ulehčit, pomohou vám Container a iClip.

 

 

 

Paparazzi! Aneb otisky celých webů.

18. srpna 2006, 00.00 | Potřebujete občas (nebo často) vytvořit otisk celé stránky webu? Pokud ano, je Paparazzi! ten pravý pomocník pro vás. A pak ještě něco navíc, nový widget, který vám přiblíží jednu z novinek Leopardu.

 

 

 

Něco pro switchery, něco pro designery

11. srpna 2006, 00.00 | Jednoduchá náhrada Docku pro switchery ala Windows. A dva užitečné prográmky pro designery, které pomůžou s volbou barvy a umožní tvorbu vodítek nezávislých na konkrétním programu.

 

 

 

Malé, ale užitečné… Widgety pro váš Dashboard VI.

7. srpna 2006, 00.00 | Widgety především pro grafiky a webdesignery. Malé pomůcky, které ulehčí práci. Nejedná se o horké novinky, ale o vyzkoušené kusy softwaru, proto mohu doporučit.

 

 

 

CoverTunes vs CoverFlow

10. července 2006, 00.00 | Nestačí vám nebo nevyhovuje ovládání iTunes a přesto chcete využít jeho knihovny? Chcete přehrávat skladby s efektem pro OSX odpovídajícím? Nepodporuje váš počítač FrontRow? Pak možná uvítáte programy CoverFlow a CoverTunes.

 

 

 

CopyrightInserter vs iWatermark

12. června 2006, 00.00 | A máme tu další souboj programů. Fotografové i grafici pravděpodobně ocení jednoduchou možnost vkládání ochranné grafiky a textů do dat vystavovaných na internetu či předávaných jako reference apod. K těmto účelům slouží programy CopyrightInserter a iWatermark.

 

 

 

Strana výpisu

9

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: