Software - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůSoftware

Porovnání textových editorů – Psát jednoduše a nerušeně

8. září 2011, 00.00 | Využít ke psaní některý ze známých kancelářských balíků nemusí být vždy nejlepší volba. Pokud vám nejde o formátování, ale o samotný kreativní proces tvorby, možná se budete ohlížet po editoru, který nebude rušit. A třeba podpoří i zrod nových myšlenek.

 

 

 

Inspektory pro XIBy

7. září 2011, 00.00 | Inspektory jsou jedním z nejdůležitějších prvků editoru XIBů: právě jejich prostřednictvím nastavujeme nejrůznější atributy objektů, jež síť tvoří – to, co bychom jinak museli dělat programově pomocí odpovídajících služeb API.

 

 

 

Final Cut Pro X - 5. Architektura a využití zdrojů

6. září 2011, 00.00 | Bylo-li na starém Final Cutu Pro něco, co uživatele frustrovalo, bylo to nepříliš kvalitní jádro aplikace. Původní Final Cut pamatoval ještě doby Mac OS 9 a neblahé dědictví C++ Carbonu a podobných nepěkností se s ním táhlo až do konce.

 

 

 

Recenze: NotifyMe ví, jak vám věci připomenout

2. září 2011, 00.00 | Začalo to hezkou aplikací pro mobilní telefon iPhone. Časem se přidala verze pro tablet iPad a není tomu dávno, co lze všechno pohodlně spravovat přímo v Macu. Díky NotifyMe tak stěží na něco zapomenete.

 

 

 

Nový software pro Macy

2. září 2011, 00.00 | Apple vydal aktualizaci Digital Camera RAW Compatibility Update 3.8 doplňující podporu RAW formátů 8 nových fotoaparátů. V USA byl potichu obnoven prodej původního Final Cut Studia, avšak pouze po telefonu a do vyprodání zbývajících zásob. A Parallels uvedla Desktop 7 for Mac, který zvyšuje výkon virtualizovaných Windows, zlepšuje jejich integraci s Lionem a umožňuje virtualizovat také Lion.

 

 

 

Zprávy o softwaru pro Macy

31. srpna 2011, 00.00 | Apple uvolnil další beta verze Mac OS X 10.7.2 a podpůrného softwaru pro službu iCloud. Možná vyjde Mac OS X 10.6.9, který umožní používat službu iCloud také pod Snow Leopardem. A generátor krajin TerraRay 4.5 přináší řadu nových vylepšení.

 

 

 

Editor XIBů

31. srpna 2011, 00.00 | V poslední době se v našem seriálu zabýváme NIBy a XIBy – jak už víme, jde jen o dvě různá jména téže věci. Vysvětlili jsme si velmi podrobně, oč vlastně jde; nyní se začneme zabývat podporou v Xcode pro práci s těmito soubory.

 

 

 

Final Cut Pro X - 4. Rendering na pozadí a export

30. srpna 2011, 00.00 | Kdykoli se v předchozích verzích použily určité efekty či modifikace, bylo nutné sestavenou sekvenci explicitně vyrenderovat. Při této činnosti nemohl uživatel dělat nic jiného než sledovat progress bar.

 

 

 

Softwarové novinky pro Macy

26. srpna 2011, 00.00 | Apple vydal aktualizaci grafického firmwaru pro iMacy, aktualizaci Boot Campu na verzi 3.3 a aktualizaci souborového systému Xsan na verzi 2.2.1. A Autodesk uvedl bezplatnou aplikaci MotionFX využívající možností Lionu k uplatňování videoefektů na vstup z kamery Macu.

 

 

 

Recenze: Fantastical – kalendář k pokoukání

25. srpna 2011, 00.00 | Kalendáře představují pro vývojáře lákavou kategorii, vždyť každý z nás si potřebuje někam zaznamenat schůzky, pracovní i soukromé události nebo školní rozvrh. Apple se svým iCalem dostatečně splňuje vše, co lze od kalendáře chtít, přesto se na trhu objevily už desítky alternativ. Fantastical se nesnaží nabídnout více funkcí, ale jde cestou jednoduchosti, svižnosti a příjemného vzhledu.

 

 

 

Strana výpisu

9 ...

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: