Nové produkty LaCie - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Nové produkty LaCie

10. ledna 2003, 00.00 | Společnost LaCie představila řadu nových produktů: nejmenší (rozměry) a největší (kapacitou) přenosné disky, disky používající FireWire 800, LCD a CRT monitory a nové řešení pro barevnou kalibraci.

Hlavní partner zpravodajství:


Partneři zpravodajství:
Firma LaCie, výrobce disků, optických mechanik a monitorů na Macworld Expo představila celou řadu nových produktů - od nejmenších přenosných disků až po nové CRT a LCD monitory. Za jeden ze svých nových produktů, přenosné disky s rozhraní FireWire 800, LaCie získala ocenění "Best of the show". Distributorem produktů LaCie na českém trhu je firma Cables&SIMMs, provozující elektronický obchod MacZone.

Data Bank

Nejmenší z nových produktů (a asi i nejmenší přenosný disk obecně) se jmenuje LaCie Data Bank a na první pohled je možné si ho splést s ingotem kovu - design, navržený rakouskou firmou Porsche Design kopíruje vzhled cihly zlata. Uvnitř magnéziového obalu je 1,8" palců velký pevný disk Toshiba (tedy shodný jako v případě iPodu), který je možné k počítači připojit prostřednictvím rozhraní FireWire 400 a USB 1.1 a 2.0. V případě použití obou rychlejších rozhraní je disk také přímo ze sběrnice napájeny. Rozměry této miniaturní "banky pro data" jsou 111 x 63 x 13 mm, váha je 140 g. K dispozici jsou tři kapacity, 5 GB, 10 GB a 20 GB, v cenách 199 USD/229 Euro, 259 USD/299 Euro a 299 USD/359 Euro, podle kapacity.

Disk se dodává ve velmi elegantním balení, včetně textilního pytlíčku pro přenášení, porty se skrývají za malými dvířky, takže vzhled disku nic neruší. "Cihla" má na sobě firemní ražbu - logo LaCie a označení modelu, přičemž dlouhé "sériové" číslo je v praxi vyjádření tzv. "zlatého řezu", tedy pojmu známého z typografie či architektury.

Big Disk

LaCie také představila své dva největší přenosné disky o kapacitě 400 a 500 GB, zabudované v elegantních "krabicích" v designu označovaném jako d2 (převážně z povrchově upravovaného hliníku), tyto mechaniky navíc mají externí zdroj, což minimalizuje hluk (není potřebné větrání disku). Všechny d2 obaly mají rozměry 5,25", s hloubkou podle potřeby, kromě toho je design d2 připravený pro snadné zabudování do průmyslových racků, případně do stolního stojánku, který LaCie také dodává. V praxi LaCie takto vysokých kapacit dosahuje kombinací dvou disků v jednom balení - používá disky Maxtor, v případě 400 GB provedení se jedná o nejnovější velmi rychlé disky (7200rpm/8MB cache), 500 GB provedení má sice větší kapacitu, ale nižší rychlost (5400rpm/2MB cache). K propojení s počítačem se samozřejmě používá rozhraní FireWire. Oba dva disky se vůči systému a uživateli tváří jako jeden logický disk, podle informací, které jsme získali (LaCie moc nechce komentovat jak je řešení provedené), se však nejedná o žádnou formu RAID řešení. Cena 400 GB verze 849 USD, v případě 500 GB verze to je 949 USD.

FireWire 800

Takto významný výrobce ukládacích zařízení pochopitelně nemohl nepředstavit svá zařízení, používající novou verzi IEEE-1394b, neboli FireWire 800 (a k tomu také USB 2.0). LaCie používá čip Oxford 922, který v sobě integruje podporu pro obě dvě rozhraní, pochopitelně je také podporovaná starší verze FireWire (pomocí kabelu FireWire - FireWire 800). K dispozici budou disky v kapacitách od 200 do 500 GB (tedy opět také v provedení Big Disk), s cenami o něco málo vyššími než za stejný disk v provedení FireWire - například v provedení Big Disk, tedy kapacity 400 a 500 GB, budou disky stát 879 a 999 USD (ceny se mohou ještě změnit). Disky by měly být k dispozici zhruba od února.

Nové monitory

Oznámené novinky se týkají jak CRT, tak LCD monitorů. LaCie představila svůj nejnovější 22" CRT monitor LaCie electron22blue IV (viditelná úhlopříčka 20") s plochou obrazovkou, maximálním rozlišením 2048 x 1536 a s vylepšeným elektronovým dělem pro vyšší ostrost obrazu. Nový monitor také nabízí speciální "jasný" mód pro lepší zobrazení detailů, který je vhodný například pro hry nebo zpracování videa. Displej je samozřejmě možné barevně kalibrovat. LaCie electron22blue IV stojí 899 USD a již se dodává.

Nový LCD displej LaCie photon20vision s úhlopříčkou 20" nabízí rozlišení 1600 x 1200, vysoký jas a kontrast a vysokou barevnou přesnost. Kromě toho displej používá tzv. "pivot" technologii, kdy je možné displej (a obraz) otočit o 90° a a umožnit tak například zobrazení stránky formátu A4 na výšku na celé ploše displeje (software pro otočení obrazu je zatím k dispozici pouze pro Mac OS 9 - LaCie pracuje na nalezení řešení pro Mac OS X). Displej je možné kalibrovat pomocí řešení LaCie blue yes a je kompatibilní s Macem i s PC - připojit ho lze jak k VGA, tak k DVI rozhraní, pro připojení k Macům s ADC konektorem je přibalená přechodka ADC-DVI. K displeji se také dodává variabilní rameno pro možnost nastavení polohy displeje dle potřeby. Cena displeje zatím nebyla upřesněna.

Blue eye vision

LaCie blue eye vision je nový multiplatformní nástroj pro kalibraci CRT a LCD monitorů. Ve spojení s CRT monitory LaCie umožňuje přímo hardwarovou kalibraci, ve spojení s LCD displejem LaCie a ostatními CRT monitory umožňuje softwarovu kalibraci prostřednictvím ICC profilů. Sonda se dodává se dvěma adaptéry, jedním přísavným pro CRT monitory a druhým s textilním povrchem pro použití na LCD displejích (k dispozici je také rameno pro uchycení sondy na LCD). Software podporuje i operační systémy Mac OS X a Windows XP. LaCie blue eye vision se dodává za 499 USD.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

lacie versus maxtor

Autor: juramac Muž

Založeno: 10.01.2003, 19:32
Odpovědí: 0

je skutecne zajimave, kdyz se dozvim, ze v externich HD LaCie jsou disky Maxtor. Nevim ale soude podle pomerne velkeho rozdilu v cenach u techto dvou produktu je to usmevne. LaCie koupi disky od maxtora ,da jim hezky hlinikovy kabatek a prodava o nejmene 30 % draz, nez Maxtor............

Odpovědět na příspěvek

RE: lacie versus maxtor

Autor: Martin ler Muž

Založeno: 11.01.2003, 21:32

Jaksi musite brat na zretel, ze vam neprodavaji disky jako takove, ale externi firewire disky. A mimochodem netusim cemu se divite, vzhledem k tomu ze zbylo asi 5 vyrobcu disku (IBM myslim uz napriklad vyrobu prodal) tak to tak dela kazdy - krome onech vyrobcu.

Odpovědět na příspěvek

RE: lacie versus maxtor

Autor: pv Muž

Založeno: 12.01.2003, 08:44

i levni tchajwansti vyrobci prodavaji cistou firewire konektivitu (tedy krabicku nevalne urovne s 1394 kitem) kolem 100-150 usd (u nas pres 4.000), pridejte vyvoj poradneho designu, cenu kvalitniho materialu, a trochu za prima image, a zjistite, ze lacie zas tak drahy nejsou..

Odpovědět na příspěvek

RE: lacie versus maxtor

Autor: Miloš Bártů Muž

Založeno: 14.01.2003, 14:28

Ano, pridejte podporu platformy, kompletni prislusenstvi, design&provedeni , obsluzny software a kvalitni IDE-FW prevodnik a vyvoj firmware( to pak poznate na trvale prenosove rychlosti) a cenovou politiku LaCie , odlisnou pro evropu a usa a ceny jsou na svete. Kdyz pujdeme do detilu, LaCie je mnohem levnejsi , nez srovnatelne vykone produkty, např. Granite Digital. Nechci hanet Maxtor, ale prave v externim provedeni patril k tem vykonove nehorsim. Apropos: Audi vezme motory od VW a prodava je o 30% dráž. V podstatě také ve slušivém hliníkovém kabátku :-)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: