Novinky z Macworldu: 5. část - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Novinky z Macworldu: 5. část

24. ledna 2003, 00.00 | Trápí vás hluk z vašeho PowerMaca G4? V tom případě se podívejte na odhlučňovací skříně, které vám představíme v tomto článku. Jestliže používáte přenosné počítače či iPod, určitě vás už nebaví stále odpojování konektorů - pořiďte si dok pro PowerBook nebo i iPod. A pokud jsou pro vás počítače Apple především srdčení záležitost, podívejte se na neuvěřitelně elegantní a drahé kovové podstavce!

Hlavní partner zpravodajství:


Partneři zpravodajství:
Crywolf Computers

Jedním z velmi originálních produktů na Macworld Expo 2003 byly výrobky společnosti Crywolf Computers. Na jejich stánku byla vidět řada počítačů, zavřených do velkých krabic a až po chvíli vám mohlo dojít, že se nejedná o nic jiného, než o "tlumiče" na Power Macy a Xservy. Jedním z velkých problémů především PowerMaců, které mají uživatelé obvykle instalované ve stejné místnosti, kde pracují, je hluk. Nové duální PowerMacy jsou prostě velmi hlučné a v prostředí, kde se pracuje se zvukem jsou v podstatě nepoužitelné. Řada uživatelů to řeší výstavbou samostatné místnosti, odkud následně musí komplikovaně také přivést signál k displeji a samozřejmě také připojit klávesnici a myš, případně další rozhraní. Firma Crywolf však nabízí jakési "kabinety", do kterým je možné PowerMac či Xserve zavřít a výrazně tak utlumit hluk, který vydávají. Skříně samozřejmě také podporují chlazení, aby se počítač nepřehřál a umožňují vyvést potřebné konektory.

gCab, určený pro PowerMac G4, se dodává v provedení normálním (699 USD) nebo Studio (899 USD), liší se samozřejmě akustickým útlumem. Výrobce udává, že PowerMac G4 na stole produkuje hluk 65,5 dB, gCab ho utlumí na 38,5 dB a gCab Studio na 36,9 dB. K základnímu modelu je možné ještě dokoupit doplňky, například vozíček na snadné vysunutí počítače, dřevěné dveře, vnitřní osvětlení, digitální teploměr či zámky na obou stranách skříně. Verze pro Xserve je k dispozici za 1699 USD, případně 1899 USD ve verzi "Pro".

BookEndz

Firma s napohled zcela nesouvisejícím jménem, Photo Control, na Macworldu vystavovala řadu produktů, které slouží jako "základna" či dock pro některé přenosné výrobky od Apple. Máte PowerBook nebo iBook a používáte na svém pracovišti řadu periferií, které musíte stále připojovat a odpojovat? Nebo se vám nechce vždy zasouvat konektory do iPodu? Právě pro takového případy je řada produktů, nazývaná BookEndz.

BookEndz pro iBooky (podporované jsou zatím jen modely z roku 2001) se připojuje na levou stranu počítače a jednoduše převádí všechny konektory počítače do této externí krabičky, ke které můžete mít stále připojený monitor, externí mechaniku přes FireWire či USB a samozřejmě také Ethernet nebo telefonní linku. Při odchodu tedy jen stačí odpojit iBook a jít, bez nutnosti vždy připojovat a odpojovat periferie. Výhodou také je vyvedení videovýstupů do podoby VGA konektoru pro připojení monitoru a RCA "cinchů" pro audio/video. Cena BookEndz Dock pro iBook je 145 dolarů za černou verzi a 160 za bílou.

Obdobný produkt je nabízen pro různé modely TiBooku a také starších G3 PowerBooků. V tomto případě je celý produkt jakousi základnou, do které se notebook vloží a nasune na porty. Opět, jako v předchozím případě poskytuje přístup ke všem portům, v případě videa u DVI PowerBooků nabídne i samostatné DVI a VGA konektory. Ceny BookEndz Docku pro PowerBooky se pohybují od 230 do 245 USD podle zpracování (černá/titan).

Pokud je vašim oblíbeným přenosným zařízením iPod, můžete si pořídit dok i na něj - buď pouze jako stojánek (iPodCradle), nebo i včetně možnosti připojení k FireWire/napájení a audiovýstupu (iPodDock). Ceny těchto stojánku jsou 30 USD za stojánek a 45 USD za dok.

DVForge

Jestliže je váš produkt do Apple hodně srdeční záležitostí, podívejte se, zda by vám neudělaly radost výrobky od firmy DVForge. Ta nabízí své jednoduché, leč elegantní a účelné produkty, vyrobené z pravého kovu (ve světě levných výrobků z plastiku, jak prezentoval svá dílka výrobce)! V daném okamžiku jsou v nabídce tři produkty - DVBase pro iPod, DVBaseTi pro PowerBook G4 Titanium a DVCube, podstavec pro PowerMac G4 Cube. Jenom upozornění, výrobce si přímo zakládá na tom, že nedělá žádné levné nekvalitní produkty z plastu, ale naopak poctivé kovové produkty, které jsou elegantní, vydrží a jsou neuvěřitelné drahé (na tom si také zakladá :)

DVBase pro iPod je vyrobený z hliníku, silně poniklovaný v odstínu, který přesně odpovídá barvě iPodu a tvarovaný tak, aby iPod nijak nepoškrábal. Jelikož se jedná o první výrobek firmy DVForge, výrobce kromě standardní verze také vytvořil limitovanou edici 1000 kusů, které jsou všechny individuálně číslované laserovým gravírováním (redakční má číslo 0264). Cena DVBaseLtd je 99 USD, cena běžné verze 59.

Podstavce, či snad již piedestaly DVBaseTi a DVCube jsou vyrobené z nerezové oceli, opět silně poniklované a ručně leštěné, tak, aby tvořily dokonaly doplněk k vašemu neméně elegantnímu počítači. DVBaseTi stojí 179 USD, DVCube 229 USD. Všechny výrobky se dodávají v elegantním balení, včetně příslušenství pro údržbu...

Pokud je Apple to, pro co vaše srdce tepe, asi vás tyto produkty nadchnou (tak jako mě :).

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: