Novinky z Macworldu, část 3. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Novinky z Macworldu, část 3.

17. ledna 2003, 00.00 | Podívejme se na nejrychlejší jednoprocesorový upgrade pro PowerMacy, Bluetooth od Keyspanu a zajímavé pomůcky od společnosti Dr. Bott. Pokud například často prezentujete se svým notebookem na cestách, máme pro vás ideální řešení!

Hlavní partner zpravodajství:


Partneři zpravodajství:
Sonnet

Sonnet, v současné době největší výrobce procesorových upgradovacích karet pro Macy na veletrhu Macworld ohlásil nový produkt, procesorovou kartu Encore/ST G4 1,2 GHz. Jak již označení napovídá, jedná se o kartu osazenou procesorem PowerPC G4 na frekvenci 1,2 GHz, což je nejrychlejší současný jednoprocesorový upgrade na trhu. Kromě procesoru karta obsahuje 2 MB DDR L3 cache paměti. Karty Encore/ST jsou určené pro počítače PowerMac G4 s AGP slotem, tedy v podstatě pro takřka všechny modely G4 kromě první série G4 a modelů uvedených v roce 2002 (karta podporuje modely PowerMac G4 QuickSilver 2001 s původním procesorem 733, 800DP a 867 MHz). Karta podporuje automatickou detekci rychlosti sběrnice základní desky (100 nebo 133 MHz). Mimo jiné je podporovaný také Power Mac G4 Cube, kde je však nutné dokoupit speciální instalační kit, doporučuje se také profesionální instalace technikem. Cena karty je 799 USD, místní distributor, společnost Quentin, ji na svém serveru DTPobchod.cz nabízí za 29 710 Kč.

Keyspan

Keyspan, který nabízí celou řadu zařízení založených na USB, představil dva nové produkty - Bluetooth adaptér a 7-way media reader, tedy čtečku 7 typů paměťových karet. Keyspan Bluetooth Adapter je dalším adaptérem, který rozšiřuje nabídku adaptérů na trhu, je kompatibilní s Mac OS X a jeho výhodou je poměrně malý rozměr. Cena je 59 USD, resp. 2150 Kč u českého distributora Quentin na serveru DTPobchod.cz.

Čtečka sedmi typů pamětí podporuje asi všechny obvyklé typy paměťových médií: Compact Flash Type I a II, MicroDrive, SmartMedia, MemoryStick, SD (Secure Digital) a MMC (MultiMediaCard). Na Mac OS X čtečka nepotřebuje ovladače, pod nižšími verzemi Mac OS X je nutná instalace. Čtečka je nabízená za 49 USD.

Dr. Bott

Kromě antén pro AirPort Extreme, o kterých jsme již informovali (všesměrová anténa pro USA a Evropu, rozšiřující pokrytí na 75 m a směrová anténa, kterou však lze použít jen v USA), Dr. Bott předvedl i řadu dalších zajímavých produktů, některé z nich již jsou ohlášené, některé zatím ne.

Pokud potřebujete připojit počítač k Apple monitoru na větší vzdálenost, zatím jste moc možností neměli. Nyní lze použít ADC Extension, který nabízí 4,5 m dlouhý kabel pro připojení Apple LCD displeje k PowerMac. ADC v sobě zahrnuje kromě obrazového signálu také napájení a USB propojení. Drobnou vadou na kráse je u daného řešení cena - 189 USD.

Jestliže naopak zápasíte s tím, jak více počítačů připojit k jednomu ADC displeji, řešením je produkt MoniSwitch ADC. Ten však nabízí možnost připojení pouze dvou počítačů k jednomu displeji, pokud jste však například Steve Jobs (který prý tyto produkty Dr. Botta používá) a potřebujete více počítačů, Dr. Bott připravuje verzi podporující až 4 počítače. Zajímavě je vyřešené napájení monitoru, aby se neustále při přepínání nezapínala a nevypínala podsvětlovací zářivka, napájí se trvale z prvního konektoru (tam je tedy dobré připojit například PowerMac G4), takže další počítače již nemusí dodávat přes ADC proud (lze tak například připojit PowerBook přes DVIator bez zapojení zdroje DVIatoru). Bohužel, více informací o tomto produktu není k dispozici.

Další zajímavou novinkou, kterou jsme viděli na stánku, je prezentační kufřík. Dr. Bott již delší dobu nabízí různé elegantní kufříky na počítače, ve kterých lze uschovat kromě počítače také řadu příslušenství, nový kufřík je však kromě počítače iBook určený také na malý přenosný dataprojektor Epson. Kufřík kromě možnosti uložení všech potřebných periférií, kabelů a podobně nabízí také přímé napájení počítače a projektoru - stačí do spodní strany kufříku zasunout napájecí kabel a už není nutné se dále starat o připojení počítače či projektoru. Uvedené řešení bude (především kvůli ceně projektoru) poměrně drahé, ale pro "cesťáky" také velmi elegantní a účelné. Cena zatím není známá, vzhledem k tomu že Dr. Bott používá kufříky Samsonite však určitě nebude nízká. Produkty firmy Dr. Bott distribuuje společnost Quentin.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: