iSync konečně zde! - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

iSync konečně zde!

3. ledna 2003, 00.00 | Apple nám neočekávaně před Macworldem nadělil finální verzi iSyncu a novou verzi iCalu. Programy jsou rychlejší a spolehlivější. Synchronizujete pomocí iSyncu také?

Hlavní partner zpravodajství:


Partneři zpravodajství:
Včera nám Apple poměrně nečekaně nadělil dvě novinky: iCal ve verzi 1.0.1 a iSync ve verzi 1.0. Na nějaké hlubší závěry je po krátkém testování brzy, informace přímo u programů jsou relativně skoupé, takže zatím pro vás máme jen několik základních informací.

iSync

Pokud používáte ještě betaverzi, doporučuje read-me provést synchronizaci ještě před instalací plné verze - a tedy ještě před instalací iCal 1.0.1. Neuposlechnutí se může rovnat problémy, jakou jsou zdvojené záznamy (pomohlo zvolit "Revert to last sync"). Download verze 1.0.

Podle Apple je plná verze rychlejší (především u Palmu) a stabilnější, jsou podporovaná všechny Palm OS zařízení, fungující s Palm Desktop 4, je zlepšená konfigurace pro Palmy, při synchronizaci se vám synchronizuje obsah s .Mac adresářem a také je možné nastavit automatickou synchronizaci s .Mac.

O tom, co umí betaverze iSyncu jsme psali již zde, rozdíly proti finální verzi vám popíšeme až po důkladném otestování. Bohužel, nebyla rozšířená podpora pro další mobilní telefony, takže zatím jsou podporované stále pouze Ericssony R520, T39, T68 a Sony Ericsson T68i. Kdy budou podporované další mobilní telefony, které "umí" SyncML (například Siemens S55) je otázka.

Jednou z novinek je podpora pro synchronizaci adresáře s adresářem v .Mac - data se tam posílají tak jak tak, takže šlo jen o to integrovat tato data do .Mac služeb. Tato funkce zatím není dostupná a bude ohlášená až 7. ledna - takže to bude podle všeho jedna z novinek na Jobsově keynote. Obecně se dalo předpokládat, že oba nové programy budou uvedené právě až na Macworldu, někteří hovoří o načasování uvedení podobného produktu Microsoftu na příští týden.

iCal

Nová verze iCalu 1.0.1 je v popisu novinek ještě skoupější než iSync, omezuje se pouze na obecně konstatování, že je rychlejší a lepší. Rychlejší je (naštěstí) rozhodně, rozdíl byl výrazný při startu i při práci. Také jsou opravené některé drobnosti, například že týden se zobrazuje od pondělí vždy a všude, tedy například i v malém náhledovém kalendáři. Dá se předpokládat, že uživatelé postupně objeví další změny a novinky. Novou verzi si můžete stáhnout ze stránek Apple, recenzi na verzi 1.0 najdete zde.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: