Videonovinky z Macworldu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Videonovinky z Macworldu

28. ledna 2003, 00.00 | Kromě videoaplikací, o kterých jsme již psali, jako je Final Cut Express, bylo na Macworldu ohlášeno ještě několik dalších novinek od známých společností Sorenson a eZedia. Sorenson nabízí své nástroje pro snadnou tvorbu vysoce kvalitních videí ve formátech Sorenson Video, MPEG-4 a Flash, eZedia zase rozšiřuje řadu svých jednoduchých videoaplikací a pluginů.

Hlavní partner zpravodajství:


Partneři zpravodajství:
Kromě videoaplikací, o kterých jsme již psali, jako je Final Cut Express či teprve ohlášená "free" verze Avid Free DV bylo na Macworldu ohlášeno ještě několik dalších programů a nástrojů pro tuto oblast - od známých společností Sorenson a eZedia.

Sorenson

Firma Sorenson je populární především díky svým videokodekům, když Sorenson Video a Sorenson Video 3 se v posledních letech staly nejpoužívanějšími kodeky pro QuickTime - například všechny videoukázky na stránkách QuickTime.com či všechny přímé přenosy až do nástupu MPEG4 Apple připravoval v Sorenson Video. Sorenson kromě vlastních kodeků nabízí také aplikace pro snadnou tvorbu kvalitního videa - nové verze aplikací byly prezentované právě na Macworldu.

Vlajkovou lodí je v tomto případě Sorenson Squeeze 3 Compression Suite, který (v ceně 449 USD) obsahuje v podstatě všechny důležité volby. V oblasti kompresí se nabízí jednoprůchodová i dvouprůchodová VBR komprese, možnost nastavení finální velikosti souboru, inteligentní přednastavení, možnost nastavení počátku a konce výstupu bez nutnost úpravy původního souboru, přímá podpora pro zdroje DV signálu, dávkové zpracování, podpora pro kódování videa ve formátu používaném ve Flashi 6, včetně podpory ActionScriptu, možnost nastavení ořezu obrazu, audio a video filtry a podpora pro MPEG4, Visual Simple Profile a Visual Advanced Simple Profile. Součástí balíku jsou také tyto kodeky: Sorenson Video 3.1 Pro (QuickTime obsahuje pouze základní verzi), Sorenson Spark Pro (pro kompresi do formátu používaného ve Flashi), Sorenson MPEG-4 Pro, AAC, Fraunhofer MP3, ADPCM, Qualcomm PureVoice, Apple IMA 4:1, Qdesign Music Codec 2. Bohužel oproti PC verzi neumí Mac verze pracovat s RealVideem a s formáty od Microsoftu. Výstupem může být formát QuickTime, MPEG-4 nebo Flash.

Další dva nástroje jsou určené pro méně náročné uživatele, kteří potřebují pouze specifické nasazení - buď pro oblast komprese videa pro Flash soubory (Squeeze 3 for Macromedia Flash FX) nebo pro zpracování formátu MPEG-4 (Squeeze 3 for MPEG-4). Základní možnosti obou nástrojů jsou v podstatě shodné s "velkým" balíčkem, omezené jsou pouze výstupní formáty. Squeeze pro Flash stojí 119 USD, Squeeze pro MPEG-4 199 USD.

eZedia

Společnost eZedia se zaměřuje na tvorbu nástrojů pro běžné uživatele, například nabízí řadu zásuvných modulů pro iMovie, které dodávají do tohoto oblíbeného editoru zcela nové efekty, jako je možnost práce s blue a greenscreen efekty a podobně. Na Macworldu se objevily dva nové produkty. eZediaMotion je zásuvný modul určený pro iMovie, který umožňuje nad stávajícím DV materiálem skládat další vrstvy, obsahující grafiku, text a video, animovat je včetně animace dle cesty, rotovat, měnit rozměry a podobně. To přináší do iMovie zatím neviděné možnosti práce. Cena eZediaMotion je 49 USD. Druhý produkt, eZediaQTI je určený pro velmi snadnou tvorbu interaktivních filmů, kombinujících video, grafiku a zvuk. eZediaQTI podporuje řadu formátů a také řadu možností pro tvorbu interaktivních klipů, jako jsou tlačítka, akce a další, to vše bez nutnosti programování nebo skriptování. Aplikaci eZediaQTI stojí 99 USD, demoverze obou produktů je možné stáhnout na stránkách výrobce.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: