Polemiky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPolemiky

Zprávy z Cupertina - plánovaná dubnová nadílka, čtyřprocesorový PowerMac G5 a útok DVD Jona

24. března 2005, 00.00 | Dnes se opět podíváme na novinky ze světa Maců a společnosti Apple. Ze spekulací zmiňujeme plánované updaty iMaců a eMaců, nové procesory s dvěma jádry z dílny IBM a nezapomeneme zmínit ani útok DVD Jona na iTunes Music Store.

 

 

 

Nebojte se šelem aneb Mac OS X v DTP

11. března 2005, 00.00 | Přechod z Mac OS 9 na Mac OS X prodělala většina z nás a všichni jsme řešili různé problémy a chvíli si zvykali na nové prostředí. Jak taková změna proběhla u jednoho našeho čtenáře v oblasti DTP? O tom je dnešní článek.

 

 

 

Březnové jablečné aktuality - Apple u soudu, iPod photo camera connector, odchod Jeffa Raskina a Pixar na lovu Oskarů

2. března 2005, 00.00 | V posledních několika dnech se kolem společnosti Apple udála řada událostí, o kterých vás chceme informovat. Podíváme se na soudní spory kolem Applu, povíme si o úspěchu Pixaru na lovu Oskarů a máme nové informace o iPod photo camera connectoru. A zavzpomínáme i na Jeffa Raskina, zakladatele projektu Macintosh, který nás tuto sobotu opustil.

 

 

 

Z Linuxu na Mac OS X aneb cesta tam, ale nikoliv zpět

22. února 2005, 00.00 | Odmala jsem doma rostla s PC a s počítači od Applu jsem se poprvé setkala teprve nedávno. Okamžitě se mi zalíbily, a tak když jsem si musela koupit nový notebook, rozhodla jsem se, že to bude PowerBook. Měla jsem v úmyslu nainstalovat na něj Linux. Ale když už jsem za svého Panthera zaplatila, chtěla jsem si ho ještě před smazáním vyzkoušet - nakonec je to také Unix.

 

 

 

Novinky z Cupertina

18. února 2005, 00.00 | V posledních pár týdnech se udála řada věcí kolem společnosti Apple, o kterých bychom vás rádi informovali. Již je známý termín červnové vývojářské konference, objevily se menší zmatky kolem Motorola mobilního telefonu s iTunes a 28. února dojde k dělení akcií. Mimo to běží promo akce na nákup písniček na iTunes Music Store s Pepsi a další AppleStory se pomalu objevují po celém světě.

 

 

 

Novinky u Applu - MacExpo, Apple Store v Londýně, iPod a další

18. listopadu 2004, 00.00 | Je tu čtvrtek 18. listopadu a všichni, kteří čtou MujMAC pravidelně, nebo se o Apple zajímají alespoň trochu více, by měli vědět, že dnes v 10.00 začíná MacExpo v londýnském Business Design Centre. A ačkoliv této události nepředchází žádná Keynote a představení nových produktů, jedná se o druhou největší akci v Evropě společně s Apple Expo konaném v Paříži.

 

 

 

Blížící se Mac Expo a otevření prvního Apple Storu v Evropě

1. listopadu 2004, 00.00 | Dnes se ještě jednou vrátíme k akci pořádané minulý týden v úterý v San Jose. Steve Jobs uvedl nové iPody a rozšíření iTunes Music Store do dalších evropských zemí. O iPodech jsme se již zmiňovali, ale Steve uvedl i pár nových informací o iTunes Music Store, oficiálně potvrdil otevření prvního evropského Apple Storu, se kterým souvisí i další akce, jež se bude konat v listopadu - MacExpo v Londýně.

 

 

 

Novinky z Cupertina: Neočekávaně dobré finanční výsledky, nové Apple Story, tahoun iPod a U2

15. října 2004, 00.00 | Společnost Apple včera uvedla finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí tohoto roku a jak poznamenal Steve Jobs, jedná se o nejvyšší příjmy za posledních devět let. Nejvíce se na tom zasloužily iPody, kterých se prodalo přes dva miliony kusů a přenosné počítače, o něž je neutuchající zájem.

 

 

 

WWDC 2004 - již dnes!

28. června 2004, 00.00 | Dnes začíná vývojářská konference (Worldwide Developers Conference - WWDC) v Moscone West v San Franciscu. Jedno z mála míst, kde si mohou fanoušci Applu vychutnat Keynote Steva jobse a spekulovat, jaké novinky budou představeny. Tato konference začíná v 10.00 místního času (19.00 středoevropského času), tudíž máme ještě pár hodin, než Steve Jobs vystoupí a začne svou show. Jestliže se chcete dozvědět pár zákulisních informací, čtěte dál.

 

 

 

Bezpečnost & Mac OS X

14. dubna 2004, 00.00 | Koncem minulého týdne bylo možno sledovat množství zpráv o prvním trojském koni jménem Virus.mp3 pro Mac OS X. I my jsme o této skutečnosti informovali v aktualitách. Nakonec se ale ukázalo, že se jednalo pouze o demonstraci možné chyby.

 

 

 

Strana výpisu

9

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: