Polemiky - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůPolemiky

Novinky z Cupertina pro poslední červnový den

30. června 2005, 00.00 | Na poslední červnový den jsme pro vás připravili přehled novinek, které se objevily v posledních dnech a navíc várku spekulací o tom, co na nás zaměstnanci společnosti Apple v Křemíkovém údolí chystají. Dočtete se tedy o iPodech, iTunes 4.9, Motorole a zmínka padne i o Intel Macu.

 

 

 

Historické zvraty v dějinách Apple I. - Hardware

20. června 2005, 00.00 | Za necelý rok společnost Apple Computer oslaví své 30. narozeniny a zároveň o nějaký měsíc později začne probíhat ohlášená hardwarová proměna z Mac PowerPC na Mac Intel, tolik v poslední době diskutovaná, někým vítaná, někým zatracovaná. Co všechno tato změna přinese a jaké bude mít dopady, to ukáže budoucnost. Zkusme se ale podívat do minulosti společnosti Apple, kdy a jak k podobným změnám došlo a jak probíhaly.

 

 

 

WWDC 2005 - Nebojte se Intelu!

13. června 2005, 00.00 | Když před týdnem Steve Jobs vstupoval na pomyslná prkna své tradiční Keynote v San Francisku, bylo už každému jasné, že Apple chystá něco velkého. Krátce před WWDC prosákly na povrch různé zvěsti o zastupitelích Applu, co podplácí stránky s drby a o tajných jednání na nejvyšší úrovni se samotným Intelem, které jenom podtrhly předcházející nezvyklé ticho. Když se zhruba ve třetině prezentace na tmavém plátně objevil bílý nápis It's true ve stylu loga Intelu, měli už jasno všichni.

 

 

 

Apple@Intel - první odpovědi a bližší informace z WWDC 2005

9. června 2005, 00.00 | Na internetu se objeví první bližší informace o Intel PowerMac a jeho "vnitřnostech". Navíc se kolem celého přechodu z PowerPC na Intel objevila řada otázek a často i řada zbytečných obav. Pojďme se na tato témata dnes podívat trochu hlouběji.

 

 

 

Intel a Apple - drama pokračuje, poslední várka spekulací před vystoupením Steva Jobse na WWDC 2005

6. června 2005, 00.00 | Je tomu rovný týden, co jsme publikovali článek o nových spekulacích přechodu společnosti Apple na procesory Intel. A i když nebylo v plánu se k tomuto tématu vracet, nové spekulace nám nedávají jinou možnost a především díky článku uvedeném na CNET News.com v sobotu ráno našeho času se k celé situaci ještě jednou vrátíme a podíváme se na možný přesun od IBM k Intelu.

 

 

 

WWDC 2005 - již za pár dní

2. června 2005, 00.00 | WWDC (Worldwide Developers Conference) neboli vývojářská konference je každoroční událostí, na kterou se v průběhu června pravidelně sjíždějí vývojáři z celého světa. Nejinak je tomu tento rok, kdy WWDC probíhá od 6.-10.června v San Franciscu, Californii, v budově Moscone West. A jaké novinky by mohly být představeny?

 

 

 

Steve Jobs na D: All Things Digital - iTunes a podcasting

26. května 2005, 00.00 | Tento týden se stala ještě jedna důležitá událost - proběhla konference D: All Things Digital, kde vystoupil i CEO společností Apple a Pixar Steve Jobs a hovořil nejenom o iTunes 4.9, které byly na této akci poprvé prezentovány, ale otázky padaly i na iTunes telefon od Motoroly a problémy s mobilními operátory.

 

 

 

Květnové jablkové spekulace - Apple na procesorech od Intelu?

25. května 2005, 00.00 | Jednou za pár let se objeví spekulace o možném přechodu počítačů Macintosh z procesorů PowerPC na řadu x86. Nejinak je tomu i nyní, kdy článek v The Wall Street Journal toto téma opět vynesl na světlo a po celém internetu se spekuluje, co je na tom pravdy. A nejinak je tomu na našem serveru, takže se pojďme podívat, zda se dané spekulace zakládají na pevných základech.

 

 

 

Novinky z Cupertina - nové iTunes, iTunes Music Store útočí na zbytek Evropy, klonovaný shuffle a Widget nezbeda

11. května 2005, 00.00 | Dnes se malinko odkloníme od seriálu o Tygrovi a podíváme se na novinky, které se objevily kolem společnost sídlící na adrese Infinite Loop 1 v Cupertinu v Palo Altu. Pokud nevíte, o jakou firmu se jedná, pravděpodobně jste se na tento server dostali zcela omylem, takže pro ty, kteří jsou zde prvně - ano budeme se bavit o společnosti Apple. A co že se to událo nového? Již z titulku je patrné, že se novinky točí kolem iTunes, ale ani dnes se zmínce o Tygrovi nevyhneme.

 

 

 

Dubnové novinky z Cupertina - Tiger, finanční výsledky a NAB

18. dubna 2005, 00.00 | V posledních týdnech se kolem společnosti Apple děje řada událostí. Byl ohlášen datum prodeje Mac OS X 10.4 - Tiger, dočkali jsme se skvělých finančních výsledků za druhé čtvrtletí roku 2005, byl updatován Panther a pravděpodobně se v brzké době dočkáme nových PowerMaců G5.

 

 

 

Strana výpisu

8

 

Nejčtenější články
Nejlépe hodnocené články
Apple kurzy

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: